PULS
FIEPOS eFuse sarjan teholähteissä jopa 4 virranrajoitettua lähtöä. eFuse malleilla on helppoa toteuttaa selektiivinen virranjako, suojaus ja valvonta suoraan kentällä. Se on todellinen vaihtoehto erilliselle teholähteelle ja elektroniselle sulakkeelle.
Joustavuus
Kompaktikoko korkealla kotelointiluokalla (IP54, IP65 tai IP67) ja useat liitinvaihtoehdot mahdollistavat FIEPOS teholähteiden asentamisen kytkentäkaapin ulkopuolelle, suoraan laitteeseen.
Helppokäyttöisyys
Lähtöjännitettä ja virranrajoitettuja lähtöjä voidaan valvoa ja asettaa suoraan teholähteen etupaneelista tai etänä IO-linkin kautta.
Kustannussäästöt
FIEPOS teholähteet mahdollistavat lyhyempien kaapeleiden ja pienempien poikkipinta-alojen käyttämisen. Tämä säästää niin kuparin kustannuksissa kuin asennustyössä. Lisäksi all-in-one laitetta voidaan käyttää useiden komponenttien sijaan.
Tilan säästö
eFuse sarjan integroitujen elektronisten sulakkeiden ansiosta erillistä suojausmoduulia ei enää tarvita. Lisäksi keskitettyjä ohjauskeskuksia voidaan pienentää ja kentällä olevia ohjauskoteloita vähentää tai poistaa kokonaan.
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Syöttöjännite AC | 100-240 V |
| Min. syöttöjännite AC | 85 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Syöttöjännite DC | 110-300 V |
| Min. syöttöjännite DC | 88 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 360 V DC |
| Syöksyvirta 120 V AC, tyypillinen | 3 A |
| Syöksyvirta 230 V AC, tyypillinen | 6 A |
| Tehokerroin 120 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,99 |
| Tehokerroin 230 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,97 |
| Verkon taajuus | 50-60 Hz ±6 % |
| Ensiösulake | Ilman etusulaketta max. 32 A -järjestelmässä (20 A UL). Katso datasivu. |
| Virrankulutus 120 V AC | 3,2 A |
| Virrankulutus 230 V AC | 1,68 A |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 24 V DC |
| Min. ulostulojännite | 24 V DC |
| Max. ulostulojännite | 28 V DC |
| Ulostulovirta per kanava | 10 A |
| Teho | 300 W |
| Kokonaisteho <+45°C | 360 W |
| Kokonaisteho <+55°C | 300 W |
| Kokonaisteho <+70°C | 150 W |
| Kokonaisteho <5 s, <+55°C | 600 W |
| Kokonaisteho <5 s, <+70°C | 300 W |
| Tehonlasku +55°C…+70°C | 10 W/°C |
| Max. Ripple | 50 mV pp |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Syöttöjänniteregulointi | <10 mV (85-300 V AC) |
| Kuormaregulointi | <75 mV (0-360 W) |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -25 °C |
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 55 °C |
| Takaisinkytkentä kuormat | 35V / 4 J |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde 120 V AC, täydellä kuormalla | 94,3 % |
| Hyötysuhde 230 V AC, keskimääräinen | 94,6 % |
| Hyötysuhde 230 V AC, täydellä kuormalla | 95,7 % |
Mitat |
|
| Leveys | 182 mm |
| Korkeus | 183 mm |
| Syvyys | 59 mm |
| Paino | 1,2 kg |
Liittimet |
|
| Lähtöpuolen liittimet | 1x 7/8" |
| DC-OK/IO-link liitin | M12-A |
| Syöttöpuolen liitin | 7/8" |
Muuta |
|
| Sarja | FIEPOS eFuse |
| Hyväksynnät | CB, CE, UKCA, cULus |
| DC-OK rele | Ei |
| IO-Link | Kyllä |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Rinnankytkentä | Ei sallittu |
| Hold-up time 120 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 37 ms |
| Hold-up time 230 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 37 ms |
| IP-luokka | IP65, IP67 |
| PFC (EN61000-3-2) | Kyllä, aktiivinen PFC |
| Aktiivinen transienttisuodatin | Kyllä |
FIEPOS eFuse sarjan teholähteissä jopa 4 virranrajoitettua lähtöä. eFuse malleilla on helppoa toteuttaa selektiivinen virranjako, suojaus ja valvonta suoraan kentällä. Se on todellinen vaihtoehto erilliselle teholähteelle ja elektroniselle sulakkeelle.
Joustavuus
Kompaktikoko korkealla kotelointiluokalla (IP54, IP65 tai IP67) ja useat liitinvaihtoehdot mahdollistavat FIEPOS teholähteiden asentamisen kytkentäkaapin ulkopuolelle, suoraan laitteeseen.
Helppokäyttöisyys
Lähtöjännitettä ja virranrajoitettuja lähtöjä voidaan valvoa ja asettaa suoraan teholähteen etupaneelista tai etänä IO-linkin kautta.
Kustannussäästöt
FIEPOS teholähteet mahdollistavat lyhyempien kaapeleiden ja pienempien poikkipinta-alojen käyttämisen. Tämä säästää niin kuparin kustannuksissa kuin asennustyössä. Lisäksi all-in-one laitetta voidaan käyttää useiden komponenttien sijaan.
Tilan säästö
eFuse sarjan integroitujen elektronisten sulakkeiden ansiosta erillistä suojausmoduulia ei enää tarvita. Lisäksi keskitettyjä ohjauskeskuksia voidaan pienentää ja kentällä olevia ohjauskoteloita vähentää tai poistaa kokonaan.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!