| Akselin halkaisija | 11 mm |
|---|---|
| Aksiaalivoima | 140 N |
| Etulaippa | 140 mm |
| IP-luokka | IP44 |
| Jatkuva momentti | 0,11 Nm/A |
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Max. momentti | 7,8 |
| Max. virta | 69 A |
| Moottori vaihteen kanssa | Ei |
|---|---|
| Nimellisnopeus | 1700 rpm |
| Nimellisvirta | 23 A |
| Nimellisvääntö | 2,6 |
| Pituus | 180 mm |
| Teho | 463 W |
Siboni 140 mm DC-moottoreille on tunnusomaista korkealaatuiset tuotteet. Tunnusomaisina piirteinä
on tasainen käynti ja lujuus. Nämä italialaiset hiiliharjalliset moottorit sopii moniin eri teollisuuden aplikaatioihin ja laitesovelluksiin. Moottorit ovat erittäin hiljaisia ja pitkäikäisiä. Voidaan tarvittaessa myös varustaa vaihteella.
Yli 50 vuoden kokemuksella KAG suunnittelee ja valmistaa moderneja pienikokoisia sähkömoottoreita, jotka täyttävät vaativimmatkin standardit.
Tarvitsetko huipputason sähkömoottoreita, jotka tarjoavat erinomaisen suorituskyvyn ja kestävät vaativissakin olosuhteissa? Meidän DC- ja BLDC-sähkömoottorit ovat täydellinen valinta.
Etsitkö monipuolisia ja luotettavia moottoriratkaisuja? Meiltä löydät kattavan valikoiman AC-, DC-, BLDC-, askel- ja servomoottoreita, jotka sopivat erilaisiin käyttötarkoituksiin. Lue lisää!
Luotettavat ja räätälöidyt DC-moottorit löydät toimittajaltamme KAG:lta maatalouden ja koneenrakentajien tarpeisiin. Lue lisää!
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aksiaalivoima | Jatkuva momentti | Käyttöjännite | Max. momentti | Max. virta | Nimellisnopeus | Nimellisvirta | Nimellisvääntö | Teho | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
DC-moottori 140 mm
Tuotenumero:
75PK-020
Kopioitu!
|
140 N
|
0,11 Nm/A
|
24 V DC
|
7,8
|
69 A
|
1700 rpm
|
23 A
|
2,6
|
463 W
|
|
||
|
DC-moottori 140 mm
Tuotenumero:
75PK-080
Kopioitu!
|
110 N
|
0,07 Nm/A
|
12 V DC
|
6,6
|
93 A
|
1300 rpm
|
31 A
|
2,2
|
290 W
|
|
||
|
DC-moottori 140 mm
Tuotenumero:
75PK-050
Kopioitu!
|
110 N
|
0,04 Nm/A
|
12 V DC
|
6,3
|
141 A
|
1800 rpm
|
47 A
|
2,2
|
418 W
|
|
Valitse tuote listalta.