| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Galvanoitu teräs, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | CSA US, RoHS II |
| IP-luokka | IP65 |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Liitäntätyyppi | DIN EN 175301-803-A |
| Max. aineen lämpötila | 100 °C |
| Max. jännite AC/DC | 250 V |
| Max. kosketinkuorma AC | 4 A |
| Max. kosketinkuorma DC | 0,25 A |
| Max. kytkentäpiste | 1,5 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. paine | 100 bar |
| Max. poikkeama | ±0,2 |
|---|---|
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
| Min. aineen lämpötila | -30 °C |
| Min. jännite AC/DC | 10 V |
| Min. kytkentäpiste | 0,3 bar |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Painekytkimen tyyppi | Korkea tarkkuus |
| Paineliitäntä | 1/4" BSP |
| Paino | 130 g |
| Rungon materiaali | Galvanoitu teräs |
| Toiminta | Vaihtokosketin |
Kompaktin kokoinen painekytkin sinkityllä teräsrungolla ja DIN A liittimellä. Kytkimessä on vaihtokosketin enintään 250 V jännitteelle. Suositeltavat käyttökohteet ajoneuvot, työstökoneet joissa tarvitaan luotettavaa kytkintä hydrauliikalle tai pneumatiikalle.
Erikoismallit
Valikoimiimme kuuluu korkealuokkaisia kytkin-, liitin-, lämmönhallinta-, älykalvo- ja näyttöratkaisuja sairaala- ja laboratoriolaitteiden valmistajille.
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
WIKA ILT-sarjan tutka-anturi tarjoaa tarkkaa ja kosketuksetonta pinnankorkeuden mittausta nesteille, viskooseille aineille ja kiintoaineille. Lue lisää!
Uudet S202A-MC-anturit tarjoavat laajat konfigurointimahdollisuudet ja ne on suunniteltu kattamaan monipuolisesti erilaiset teollisuussovellukset.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Max. kytkentäpiste | Max. paine | Max. poikkeama | Min. aineen lämpötila | Min. kytkentäpiste | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Painekytkin 0,3..5bar, SPDT, G1/4, DIN-A
Tuotenumero:
0184457031003
Kopioitu!
|
1,5 bar
|
100 bar
|
±0,2
|
-30 °C
|
0,3 bar
|
|
||
|
Painekytkin 1..10bar, SPDT, G1/4, DIN-A
Tuotenumero:
0184458031042
Kopioitu!
|
10 bar
|
300 bar
|
±0,5
|
-40 °C
|
1 bar
|
|
||
|
Painekytkin 10..50bar, SPDT, G1/4, DIN-A
Tuotenumero:
0184459031009
Kopioitu!
|
50 bar
|
300 bar
|
±3,0
|
-40 °C
|
10 bar
|
|
||
|
Painekytkin 10..100bar, SPDT, G1/4
Tuotenumero:
0184461031012
Kopioitu!
|
100 bar
|
300 bar
|
±3,0-5,0
|
-40 °C
|
10 bar
|
|
||
|
Painekytkin 50..200bar, SPDT, G1/4
Tuotenumero:
0185460031003
Kopioitu!
|
200 bar
|
600 bar
|
±5,0
|
-40 °C
|
50 bar
|
|
Valitse tuote listalta.