| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Galvanoitu teräs, NBR |
|---|---|
| Hyväksynnät | CSA US, RoHS II |
| IP-luokka | IP67, IP6K9K |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Liitäntätyyppi | 2-napainen Deutsch |
| Max. aineen lämpötila | 100 °C |
| Max. jännite AC/DC | 42 V |
| Max. kosketinkuorma | 4 A |
| Max. kytkentäpiste | 1 bar |
| Max. kytkentätaajuus/min | 200 |
| Max. paine | 300 bar |
| Max. poikkeama | ±0,2 |
| Max. ympäristön lämpötila | 80 °C |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -40 °C |
| Min. jännite AC/DC | 10 V |
| Min. kytkentäpiste | 0,1 bar |
| Min. ympäristön lämpötila | -20 °C |
| Painekytkimen tyyppi | Korkea tarkkuus |
| Paineliitäntä | 1/4" BSP |
| Paino | 90 g |
| Rungon materiaali | Galvanoitu teräs |
| Toiminta | Normaalisti auki |
Kompaktin kokoinen painekytkin ajoneuvojen ja työkoneiden hydrauliikkasovelluksiin. Kytkimessä on kiinteä Deutsch DT04-2P liitin. Rungon materiaali sinkittyä terästä. Maksimi käyttöjännite 42 V. Kytkentäpisteen säätöruuvi liitinrungon pohjalla.
Kalvonäppäimistöt ovat edullinen ja toimintavarma ratkaisu kun tarvitset paikallisohjauksen laitteeseesi. Riippumatta siitä onko tarpeesi yksi näppäin tai koko QWERTY-näppäimistö, kalvonäppäimillä sen toteuttaminen on mahdollista.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Valikoimiimme kuuluu korkealuokkaisia kytkin-, liitin-, lämmönhallinta-, älykalvo- ja näyttöratkaisuja sairaala- ja laboratoriolaitteiden valmistajille.
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
WIKA ILT-sarjan tutka-anturi tarjoaa tarkkaa ja kosketuksetonta pinnankorkeuden mittausta nesteille, viskooseille aineille ja kiintoaineille. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Hyväksynnät | IP-luokka | Kalvon materiaali | Liitäntätyyppi | Max. aineen lämpötila | Max. jännite AC/DC | Max. kosketinkuorma | Max. kytkentäpiste | Max. kytkentätaajuus/min | Max. paine | Max. poikkeama | Max. ympäristön lämpötila | Min. aineen lämpötila | Min. jännite AC/DC | Min. kytkentäpiste | Min. ympäristön lämpötila | Painekytkimen tyyppi | Paineliitäntä | Paino | Rungon materiaali | Toiminta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Painekytkin 0,1..1bar, NO, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110403031011
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
1 bar
|
200
|
300 bar
|
±0,2
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
0,1 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Painekytkin 0,1..1bar, NC, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110404031015
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
1 bar
|
200
|
300 bar
|
±0,2
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
0,1 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Painekytkin 0,5..3bar, NO, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110423031070
Kopioitu!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Painekytkin 0,5..3bar, NC, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110424031070
Kopioitu!
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
|
||
|
Painekytkin 1..10bar, NO, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110407031027
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
10 bar
|
200
|
300 bar
|
±0,5
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
1 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Painekytkin 1..10bar, NC, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110408031031
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
10 bar
|
200
|
300 bar
|
±0,5
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
1 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Painekytkin 10..20bar, NO, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110411031043
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
20 bar
|
200
|
300 bar
|
±1,0
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
10 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Painekytkin 10..20bar, NC, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110412031047
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
20 bar
|
200
|
300 bar
|
±1,0
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
10 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Painekytkin 20..50bar, NO, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110415031059
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
50 bar
|
200
|
300 bar
|
±2,0
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
20 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Painekytkin 20..50bar, NC, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0110416031063
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
50 bar
|
200
|
300 bar
|
±2,0
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
20 bar
|
-20 °C
|
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti kiinni
|
|
||
|
Painekytkin 50..150bar, NO, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0111419031011
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
150 bar
|
200
|
600 bar
|
±5,0
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
50 bar
|
-20 °C
|
Korkea tarkkuus
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti auki
|
|
||
|
Painekytkin 50..150bar, NC, G1/4, DT04-2P
Tuotenumero:
0111420031015
Kopioitu!
|
Galvanoitu teräs, NBR
|
CSA US, RoHS II
|
IP67, IP6K9K
|
NBR
|
2-napainen Deutsch
|
100 °C
|
42 V
|
4 A
|
150 bar
|
200
|
600 bar
|
±5,0
|
80 °C
|
-40 °C
|
10 V
|
50 bar
|
-20 °C
|
|
1/4" BSP
|
90 g
|
Galvanoitu teräs
|
Normaalisti kiinni
|
|
Valitse tuote listalta.