| Aineen kanssa kosketuksissa olevien osien materiaali | Ruostumaton teräs |
|---|---|
| IP-luokka | IP67, IP69K |
| Kytkinkotelon materiaali | PBT |
| Liitäntä | G1/4 |
| Liitäntäkierre | Ulkoinen |
| Max. käyttölämpötila | 125 °C |
| Max. paine | 600 bar |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Min. painealue | 0 bar |
| Signaalityyppi | 0.5-4.5 V ratiometrinen, 4-20 mA, 0-10 V |
Anturi on äärimmäisen hyvin painetta ja tärinää kestävä, koska se on pienikokoinen ja hyvin toteutetun ohutkalvomittauselementin kanssa, jolla on hyvä pitkäaikainen stabiilisuus ja korkea paineenkestävyys ilman sisäisiä tiivisteitä.
WIKA:n painemittarit ja painelähettimet tarjoavat luotettavat ratkaisut hygieniavaatimuksiltaan korkeisiin tiloihin, joissa laatuvaatimukset ovat erittäin tiukat. Lue lisää!
Maailman johtava mekaanisten painekytkimien valmistaja SUCO on laajentanut tuotevalikoimaansa entisestään uusilla paineantureilla. Valikoimasta löytyy monenlaista paineanturia sovelluksen ja mitattavan aineen mukaan.
Anturivalmistaja ESI:n uusin, edeltäjäänsä nopeampi, USB-paineanturi.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!