| Asennus | Pystyyn, Vertikaalinen |
|---|---|
| Avautumisviive | 100 ms |
| Ilman paine-ero maksimi | 9 bar |
| IP-luokka | IP65 |
| Istukan materiaali | Messinki |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kupin materiaali | Messinki |
| Kv arvo | 3,3 |
| Liitäntä | 1/2" BSP |
| Läpikulku | 16 mm |
| Materiaali männän varren tiiviste | PTFE |
| Materiaali männänrengas | PTFE täyttö |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 90 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Max. virtaus | 55 l/min |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -196 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 9 bar |
| Paine-ero minimi | 0 bar |
| Paino | 1,1 kg |
| Rungon materiaali | Messinki |
| Sulkeutumisviive | 75 ms |
| Tehonkulutus | 16,7 W |
| Tiivisteen materiaali | PTFE |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
| Venttiilin malli | Solenoidiventtiili |
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
OEM Finland vahvistaa nyt yhteistyötään Emersonin kanssa ja ottaa laajennetun vastuun useista heidän johtavista tuotemerkeistään Suomen markkinoilla.
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. virtaus | Paino | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kryogeeninen venttiili 2/2 NC 1/2", 230VAC 50Hz 16,7W, Ø16mm, messinki
Tuotenumero:
SCE222E002LT
Kopioitu!
|
3,3
|
1/2" BSP
|
16 mm
|
55 l/min
|
1,1 kg
|
|
||
|
Kryogeeninen venttiili 2/2 NC 3/4", 230VAC 50Hz 16,7W, Ø19mm, messinki
Tuotenumero:
SCE222F003LT
Kopioitu!
|
5,1
|
3/4" BSP
|
19 mm
|
85 l/min
|
1,2 kg
|
|
Valitse tuote listalta.