| Ilman paine-ero maksimi | 8,5 bar |
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kelan materiaali | Epoksi |
| Kupin materiaali | POM |
| Kv arvo | 14 |
| Liitäntä | 3/4" BSP |
| Läpikulku | 20 mm |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 85 °C |
| Max. käyttölämpötila | 85 °C |
| Max. paine | 10 bar |
| Max. virtaus | 233 l/min |
|---|---|
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 8,5 bar |
| Paine-ero minimi | 0,3 bar |
| Paino | 0,52 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Tehonkulutus | 6,3 W |
| Tiivisteen materiaali | NBR |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
Tuotesarja vanhentunut ja uusi korvaava 353-sarja paremmilla ominaisuuksilla tullut tätä korvaamaan.
Korvaavat tuotesivut tulossa pian OEM nettisivuille.
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Jännite AC | Jännite DC | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. virtaus | Paino | Tehonkulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 230VAC 50 Hz, 6,3W, Ø20mm
Tuotenumero:
SCE353A811
Kopioitu!
|
230 V
|
|
14
|
3/4" BSP
|
20 mm
|
233 l/min
|
0,52 kg
|
6,3 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 24VDC, 22W, Ø20mm
Tuotenumero:
SCE353A811S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
14
|
3/4" BSP
|
20 mm
|
233 l/min
|
0,52 kg
|
22 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 230VAC 50 Hz, 6,3W, Ø25mm
Tuotenumero:
SCE353A821
Kopioitu!
|
230 V
|
|
23
|
G1"
|
25 mm
|
383 l/min
|
0,63 kg
|
6,3 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 24VDC, 22W, Ø25mm
Tuotenumero:
SCE353A821S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
23
|
G1"
|
25 mm
|
383 l/min
|
0,63 kg
|
22 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 230VAC 50Hz, 6,3W, Ø40mm
Tuotenumero:
SCE353A831
Kopioitu!
|
230 V
|
|
46
|
1 1/2" BSP
|
40 mm
|
768 l/min
|
1,17 kg
|
6,3 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 24VDC 50Hz, 22W, Ø40mm
Tuotenumero:
SCE353A831S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
46
|
1 1/2" BSP
|
40 mm
|
768 l/min
|
1,17 kg
|
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 230VAC 50Hz, 6,3W, Ø20mm pikaliitin
Tuotenumero:
SCS353A811
Kopioitu!
|
230 V
|
|
14
|
3/4" BSP
|
20 mm
|
233 l/min
|
0,52 kg
|
6,3 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 3/4", 24VDC, 22W, Ø20mm pikaliitin
Tuotenumero:
SCS353A811S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
14
|
3/4" BSP
|
20 mm
|
233 l/min
|
0,52 kg
|
22 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 230VAC 50Hz, 6,3W, Ø25mm pikaliitin
Tuotenumero:
SCS353A821
Kopioitu!
|
230 V
|
|
23
|
G1"
|
25 mm
|
383 l/min
|
0,63 kg
|
6,3 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1", 24VDC, 22W, Ø25mm pikaliitin
Tuotenumero:
SCS353A821S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
23
|
G1"
|
25 mm
|
383 l/min
|
0,63 kg
|
22 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 230VAC 50Hz, 6,3W, Ø40mm pikaliitin
Tuotenumero:
SCS353A831
Kopioitu!
|
230 V
|
|
46
|
1 1/2" BSP
|
40 mm
|
768 l/min
|
1,17 kg
|
6,3 W
|
|
||
|
Puhdistusventtiili 2/2 NC 1½", 24VDC, 22W, Ø40mm pikaliitin
Tuotenumero:
SCS353A831S3
Kopioitu!
|
|
24 V
|
46
|
1 1/2" BSP
|
40 mm
|
768 l/min
|
1,17 kg
|
22 W
|
|
Valitse tuote listalta.