| Avautumisviive | 60 ms |
|---|---|
| Ilman paine-ero maksimi | 14 bar |
| Istukan materiaali | Messinki |
| Jousen materiaali | Ruostumaton teräs |
| Jännite AC | 230 V |
| Kalvon materiaali | NBR |
| Kelan materiaali | Epoksi |
| Kv arvo | 2,6 |
| Liitäntä | 3/8" BSP |
| Läpikulku | 16 mm |
| Materiaali oikosulkurengas | Kupari |
| Max. aineen lämpötila | 85 °C |
| Max. käyttölämpötila | 75 °C |
| Max. paine | 20 bar |
| Max. virtaus | 43 l/min |
| Max. viskositeetti | 65 cSt |
| Min. aineen lämpötila | -20 °C |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
| Männän materiaali | Ruostumaton teräs |
| Paine-ero maksimi | 14 bar |
| Paine-ero minimi | 0,35 bar |
| Paino | 0,8 kg |
| Rungon materiaali | Messinki |
| Sulkeutumisviive | 15 ms |
| Tehonkulutus | 6 W |
| Tiivisteen materiaali | NBR |
| Toiminta 1 | 2/2 |
| Toiminta 2 | Normaalisti kiinni |
| Veden paine-ero maksimi | 10 bar |
| Venttiilin malli | Solenoidiventtiili |
| Öljyn paine-ero maksimi | 10 bar |
Servo-ohjattu magneettiventtiili 3/8"-2" omaa hyvin kestävän rakenteen ja sen runko on valmistettu messingistä.
Huoltoseisokkien lähestyessä on oikea hetki suunnata katse järjestelmäsi pulssiventtiileihin. Huollon yhteydessä on hyvä varmistaa, että pulssiventtiilit toimivat luotettavasti ja tehokkaasti.
Aventics on julkaissut uuden XV-magneettiventtiiterminaalin koneenrakentajille. Venttiiliterminaalin moderni venttiilitekniikka tehostaa paineilman käyttöä ja optimoi pneumaattisten järjestelmien suorituskykyä.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Avautumisviive | Ilman paine-ero maksimi | Jännite AC | Jännite DC | Kv arvo | Liitäntä | Läpikulku | Max. paine | Max. virtaus | Paine-ero maksimi | Paino | Sulkeutumisviive | Tehonkulutus | Toiminta 2 | Veden paine-ero maksimi | Öljyn paine-ero maksimi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 3/8", 230V AC 50 Hz, 4W, Ø16mm, messinkiä
Tuotenumero:
SCE210D001
Kopioitu!
|
60 ms
|
14 bar
|
230 V
|
|
2,6
|
3/8" BSP
|
16 mm
|
20 bar
|
43 l/min
|
14 bar
|
0,8 kg
|
15 ms
|
6 W
|
Normaalisti kiinni
|
10 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 3/8", 24V DC, 11,2W, Ø12mm, messinkiä
Tuotenumero:
SCE210D001S3
Kopioitu!
|
60 ms
|
9 bar
|
|
24 V
|
2,6
|
3/8" BSP
|
16 mm
|
20 bar
|
43 l/min
|
9 bar
|
0,8 kg
|
15 ms
|
11,2 W
|
Normaalisti kiinni
|
7 bar
|
7 bar
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC ½", 230V AC 50 Hz, 6W, Ø16mm, messinkiä
Tuotenumero:
SCE210D002
Kopioitu!
|
60 ms
|
14 bar
|
230 V
|
|
3,4
|
1/2" BSP
|
16 mm
|
20 bar
|
57 l/min
|
14 bar
|
0,8 kg
|
15 ms
|
6 W
|
Normaalisti kiinni
|
10 bar
|
10 bar
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 3/4", 230V AC 50Hz, 4W, Ø19mm, messinkiä
Tuotenumero:
SCE210D009
Kopioitu!
|
60 ms
|
9 bar
|
230 V
|
|
4,3
|
3/4" BSP
|
19 mm
|
20 bar
|
72 l/min
|
9 bar
|
0,8 kg
|
15 ms
|
6 W
|
Normaalisti kiinni
|
9 bar
|
9 bar
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NC 1", 230V AC 50Hz, 6W, Ø25mm, messinkiä
Tuotenumero:
SCE210D004
Kopioitu!
|
120 ms
|
9 bar
|
230 V
|
|
11,1
|
G1"
|
25 mm
|
20 bar
|
185 l/min
|
9 bar
|
1,8 kg
|
40 ms
|
6 W
|
Normaalisti kiinni
|
9 bar
|
9 bar
|
|
||
|
Magneettiventtiili 2/2 NO 1", 230V AC 50Hz, 15,4W, Ø25mm, messinkiä
Tuotenumero:
SCE210D014
Kopioitu!
|
120 ms
|
9 bar
|
230 V
|
|
11,1
|
G1"
|
25 mm
|
18 bar
|
185 l/min
|
9 bar
|
2,1 kg
|
40 ms
|
15,4 W
|
Normaalisti auki
|
9 bar
|
9 bar
|
|
Valitse tuote listalta.