| Jännite | 12 V DC |
|---|---|
| Kalvon materiaali | EPDM |
| Liitäntä | Letkuliitäntä 4 mm |
| Max. paine | 1,8 bar |
| Max. tyhjiö | 350 mbar |
| Max. virtaus | 3 l/min |
| O-renkaan materiaali | EPDM |
|---|---|
| Paino | 150 g |
| Pumpun materiaali | Nylon |
| Venttiilien materiaali | EPDM |
Erittäin pienen kokonsa ansiosta se on ihanteellinen ahtaisiin tiloihin.
Pumppu voidaan varustaa harjattomalla moottorilla, jolloin sillä saavutetaan jopa 20 000 h käyttöikä.
D3-sarjaan on saatavissa erilaisia jänniteversioita: 12 VDC sekä 24 VDC mallit.
D3-pumppu on ensisijaisesti tarkoitettu koneenrakennuskohteisiin, sekä asiakaskohtaisiin sovelluksiin
joissa tarvitaan pienikokoista ja kompaktia pumppua.
Kalvopumpun toiminta
Pumpun kalvon alla on mäntä, jota liikutetaan epäkeskeisellä akselilla.
Männän toiminta aiheuttaa kalvon edestakaisen liikkeen, ja edelleen pumppupesässä olevan nesteen virtauksen.
| Käyttöesimerkkejä |
|
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Marcon UP/OIL –sarjalla tarjoamme yhä monipuolisemman valikoiman tiivisteellisiä hammaspyöräpumppuja, jotka on suunniteltu vastaamaan vaativien käyttäjien tarpeisiin.
Hydra-Cell-kalvopumput edustavat edistyksellistä kalvopumpputeknologiaa, jossa yhdistyvät kestävyys, energiatehokkuus ja tasainen suorituskyky.
Olemme mukana Teknologia-messuilla, osastolla 6d60! Tule haistelemaan messutunnelmaa ja juttelemaan. Nähdään Helsingissä 4.–6.11.2025!
Jabscon kumisiipipumput nousevat ykkösvalinnaksi, kun tarvitaan luotettavaa, tehokasta ja monikäyttöistä ratkaisua nesteiden siirtoon. Lue lisää!
Jung Process Systems on erikoistunut hygienisiin ruostumattomasta teräksestä valmistettuihin kaksoisruuvipumppuihin.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Jännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
Alipainepumppu D3 12VDC 3l/min 1,8bar 350mbar
Tuotenumero:
X03-501
Kopioitu!
|
12 V DC
|
|
||
Alipainepumppu D3 24VDC 3l/min 1,8bar 350mbar
Tuotenumero:
X03-502
Kopioitu!
|
24 V DC
|
|
Valitse tuote listalta.