BERNSTEIN
Bernsteinin induktiivisen kytkimen tunnistavana osana toimii oskillaattoripiiri, jonka elektrodit muodostavat kytkimen pään eteen magneettikentän. Kun tähän kenttään tulee metallinen esine, indusoituu siihen osa magneettikentästä lisäten näin oskillaattorin kuormaa. Tämä laukaisee ulostulopiirin ja kytkin tunnistaa.
Tässä induktiivisessa kytkimessä lämpötilan kesto on -40...+100ºC ja IP67.
Tiedot |
|
|---|---|
| Tunnistusetäisyys | 5 mm |
| Asennus | Upotettavia |
| Ulostulo | PNP NO |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 2 m |
| Max. jännite DC | 30 V |
| Min. jännite DC | 10 V |
| Max. kuorma | 200 mA |
| IP-luokka | IP67 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 100 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| LED | Kyllä |
| Rungon materiaali | Niklattu messinki |
| Kennotyyppi | Induktiivinen |
| Valmistajan osanumero | 6502905023 |
Bernsteinin induktiivisen kytkimen tunnistavana osana toimii oskillaattoripiiri, jonka elektrodit muodostavat kytkimen pään eteen magneettikentän. Kun tähän kenttään tulee metallinen esine, indusoituu siihen osa magneettikentästä lisäten näin oskillaattorin kuormaa. Tämä laukaisee ulostulopiirin ja kytkin tunnistaa.
Tässä induktiivisessa kytkimessä lämpötilan kesto on -40...+100ºC ja IP67.
TopWorx GO Switch tarjoaa huoltovapaan toimintavarmuuden, yksinkertaisen toimintaperiaatteen ja pettämättömän varmuuden olosuhteissa, joissa tavalliset rajakytkimet eivät enää riitä.
Oxley on globaali edelläkävijä sotilas- ja ilmailukäyttöön tarkoitetun LED-teknologian, yönäköratkaisujen sekä EMI-suodattimien kehityksessä.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).