CASTELL
GATESAFE, jos on mahdollista lukittautua vaara-alueelle!
Castell GATESAFE on hätäuloskäyntikytkin MAI ja MAIE lukolle.
Kun hätäseispainiketta painetaan, oven lukitus avautuu ja vaara-alueelta pääsee pois.
2 NC turvakosketinta avautuvat ja pysäyttävät koneen.
| Hyväksynnät | CE, CSA, UL |
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Lukon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Max. kytkentäjännite | 400 V |
| Max. kytkentävirta | 6 A |
|---|---|
| Max. ympäristön lämpötila | 140 °C |
| Min. ympäristön lämpötila | -25 °C |
| Paino | 2,5 kg |
GATESAFE, jos on mahdollista lukittautua vaara-alueelle!
Castell GATESAFE on hätäuloskäyntikytkin MAI ja MAIE lukolle.
Kun hätäseispainiketta painetaan, oven lukitus avautuu ja vaara-alueelta pääsee pois.
2 NC turvakosketinta avautuvat ja pysäyttävät koneen.