CASTELL
Castell X-avainyksikkö käytetään, kun järjestelmässä on useita ovia. Yksi tai useampi pääavain vapauttaa yhden tai useamman toisioavaimen järjestyksessä. Eli avaimet lukitaan ja irroitetaan vain tietyssä järjestyksessä.
Esim. jos X-avainyksikössä on yksi pääavain ja 3 toisioavainta. Pääavain tuodaan avainyksikköön ja käännetään 45°. Tämän jälkeen toisioavaimet vapautuvat vasemmalta oikealla järjestyksessä. Ja sama toisinpäin, kun halutaan vapauttaa pääavain. lukkopesiä yhteen yksikköön saa rajoittamattoman määrän.
Materiaalina joko messinki tai ruostumaton teräs.
| Asennus | 4xM6 |
|---|---|
| Hyväksynnät | CE |
| Kotelon materiaali | Maalattu levy |
| Lukon materiaali | Messinki |
| Max. ympäristön lämpötila | 140 °C |
| Mekaaninen elinikä | 1000000 |
| Min. ympäristön lämpötila | -40 °C |
|---|---|
| MTTFd | 11363 vuotta |
| Paino | 1 kg |
| Turvaluokka | PLe |
| Yhdenmukaisuusvaatimukset | MD |
Castell X-avainyksikkö käytetään, kun järjestelmässä on useita ovia. Yksi tai useampi pääavain vapauttaa yhden tai useamman toisioavaimen järjestyksessä. Eli avaimet lukitaan ja irroitetaan vain tietyssä järjestyksessä.
Esim. jos X-avainyksikössä on yksi pääavain ja 3 toisioavainta. Pääavain tuodaan avainyksikköön ja käännetään 45°. Tämän jälkeen toisioavaimet vapautuvat vasemmalta oikealla järjestyksessä. Ja sama toisinpäin, kun halutaan vapauttaa pääavain. lukkopesiä yhteen yksikköön saa rajoittamattoman määrän.
Materiaalina joko messinki tai ruostumaton teräs.
Tilausavain

HUOM! Tehdessäsi tilausta, lisää lukon/avaimen koodaus tilaukseen. Esimerkiksi "AB1" tai "ABC123".
Ratkaisut turva-aitojen lukintaan ja valvontaan. Lue lisää!
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Paino | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
X-avainyksikkö, 1/2 avainta
Tuotenumero:
X-FSB-H-1/2
Kopioitu!
|
1 kg
|
|
||
|
X-avainyksikkö, 1/3 avainta
Tuotenumero:
X-FSB-H-1/3
Kopioitu!
|
1,5 kg
|
|
||
|
X-avainyksikkö, 1/4 avainta
Tuotenumero:
X-FSB-H-1/4
Kopioitu!
|
3 kg
|
|
||
|
X-avainyksikkö, 1/5 avainta
Tuotenumero:
X-FSB-H-1/5
Kopioitu!
|
3,5 kg
|
|
Valitse tuote listalta.