CASTELL
Castell KS20 on perinteinen nokkakytkin yhdistettynä Castell siirtoavainjärjestelmään.
Kytkimellä ohjataan vaaralliseen koneen käynnistystä ja pysäytystä. Saatavilla neljää eri kosketin vaihtoehtoa, näiden virtakestot ovat 20, 32, 63 ja 125 A.
Normaali tilanteessa avain on kiinni kytkimessä. Avain vapautetaan kääntämällä sitä 45° vastapäivään, samalla kytkin vaihtaa tilaansa ja kone pysähtyy.
Runkomateriaali joko messinki tai ruostumaton teräs.
| Hyväksynnät | CCC, CE, CSA, UL |
|---|---|
| Kosketintoiminto | 4 NC |
| Kuvaus | Paneeliasennus |
| Lukon materiaali | Ruostumaton teräs |
| Max. kytkentäjännite | 400 V |
| Max. kytkentävirta | 20 A |
| Max. ympäristön lämpötila | 55 °C |
|---|---|
| Min. kytkentäjännite | 20 V |
| Min. kytkentävirta | 5 mA |
| Min. ympäristön lämpötila | -25 °C |
| Paino | 0,6 kg |
Castell KS20 on perinteinen nokkakytkin yhdistettynä Castell siirtoavainjärjestelmään.
Kytkimellä ohjataan vaaralliseen koneen käynnistystä ja pysäytystä. Saatavilla neljää eri kosketin vaihtoehtoa, näiden virtakestot ovat 20, 32, 63 ja 125 A.
Normaali tilanteessa avain on kiinni kytkimessä. Avain vapautetaan kääntämällä sitä 45° vastapäivään, samalla kytkin vaihtaa tilaansa ja kone pysähtyy.
Runkomateriaali joko messinki tai ruostumaton teräs.
HUOM! Tehdessäsi tilausta, lisää lukon/avaimen koodaus tilaukseen. Esimerkiksi "AB1" tai "ABC123".
Ratkaisut turva-aitojen lukintaan ja valvontaan. Lue lisää!
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | IP-luokka | Kosketintoiminto | Kotelon materiaali | Kuvaus | Lukon materiaali | Paino | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kytkin KS20, 4 NC, 20 A, paneeliasennus, rst
Tuotenumero:
KS20-FSS-P-CC4
Kopioitu!
|
|
4 NC
|
|
Paneeliasennus
|
Ruostumaton teräs
|
0,6 kg
|
|
||
|
Kytkin KS20, 2 NC+2 NO, 20 A, paneeliasennus
Tuotenumero:
KS20-FSB-P-C/04
Kopioitu!
|
|
2 NO + 2 NC
|
|
Paneeliasennus
|
Messinki
|
0,6 kg
|
|
||
|
Kytkin KS20, 2 NC+2 NO, 20 A, koteloitu
Tuotenumero:
KS20-FSB-F-C/04
Kopioitu!
|
IP65
|
2 NO + 2 NC
|
Polykarbonaatti
|
Koteloitu
|
Messinki
|
0,8 kg
|
|
||
|
Kytkin KS20, 2 NC+2 NO, 20 A, koteloitu, rst
Tuotenumero:
KS20-FSS-F-C/04
Kopioitu!
|
IP65
|
2 NO + 2 NC
|
Polykarbonaatti
|
Koteloitu
|
Ruostumaton teräs
|
0,8 kg
|
|
||
|
Kytkin KS20, 4 NC, 20 A, paneeliasennus
Tuotenumero:
KS20-FSB-P-CC4
Kopioitu!
|
|
4 NC
|
|
Paneeliasennus
|
Messinki
|
0,6 kg
|
|
Valitse tuote listalta.