CASTELL
Castell KSS20 on solenoiditoiminen kytkinyksikkö. Avain voidaan vapauttaa vasta, kun solenoidi on aktivoituna. Käyttökohde on esimerkiksi kone, jonka vaara-alueella on pysähtymiskäskyn jälkeen vielä vaarallista (esim. pyörivä terä), jolloin on tarvetta käyttää esim. pysähtymisvahtia yhdistettynä solenoiditoimiseen kytkinyksikköön.
Näin varmistetaan, että kone on varmasti pysähtynyt ennen kuin vaara-alueelle päästään. Avain vapautetaan kääntämällä sitä 45° vastapäivään samalla kun painetaan vihreää vapautuspainiketta.
Runkomateriaali joko messinki tai ruostumaton teräs.
| Hyväksynnät | CE, CSA, UL |
|---|---|
| IP-luokka | IP65 |
| Kotelon materiaali | Maalattu levy |
| Kuvaus | Koteloitu |
| Lukon materiaali | Messinki |
| Max. kytkentäjännite | 400 V |
| Max. kytkentävirta | 20 A |
| Max. ympäristön lämpötila | 55 °C |
|---|---|
| Min. kytkentäjännite | 20 V |
| Min. kytkentävirta | 5 mA |
| Min. ympäristön lämpötila | -25 °C |
| Paino | 2 kg |
Castell KSS20 on solenoiditoiminen kytkinyksikkö. Avain voidaan vapauttaa vasta, kun solenoidi on aktivoituna. Käyttökohde on esimerkiksi kone, jonka vaara-alueella on pysähtymiskäskyn jälkeen vielä vaarallista (esim. pyörivä terä), jolloin on tarvetta käyttää esim. pysähtymisvahtia yhdistettynä solenoiditoimiseen kytkinyksikköön.
Näin varmistetaan, että kone on varmasti pysähtynyt ennen kuin vaara-alueelle päästään. Avain vapautetaan kääntämällä sitä 45° vastapäivään samalla kun painetaan vihreää vapautuspainiketta.
Runkomateriaali joko messinki tai ruostumaton teräs.
Tilausavain

Ratkaisut turva-aitojen lukintaan ja valvontaan. Lue lisää!
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hyväksynnät | IP-luokka | Kotelon materiaali | Kuvaus | Yhdenmukaisuusvaatimukset | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Solenoidilukko, 2 NO+2 NC, 24 DC, koteloitu
Tuotenumero:
S20FSBFC/O424D
Kopioitu!
|
CE, CSA, UL
|
IP65
|
Maalattu levy
|
Koteloitu
|
|
|
||
Solenoidilukko, 2 NO+2 NC, 24 DC, paneeli asennus
Tuotenumero:
S20-FSB-PC0424D
Kopioitu!
|
CCC, CE, CSA, UL
|
|
|
Paneeliasennus
|
EMC, LVD, MD
|
|
Valitse tuote listalta.