DATASENSING
Datalogicin uusi S67-sarja on erittäin tarkka ja luotettava mikrometrin tarkkudella mittaava laseretäisyysanturi.
S67 anturissa on pienikokoinen kestävä metallirunko, jossa pyörivä M12-liitin varmistavat luotettavan etäisyysmittauksen ja helpon asennuksen.
Selkeä ja helppo opetus tekee käyttöönoton erittäin helpoksi. Anturi täyttää kaikki vaatimukset tarkkaan etäisyyden mittaukseen ja kohteen asemmointiin.
S67-sarjan laseretäisyysanturissa on tarkka ja kirkas laser piste, jonka ansiosta anturi on helppo asentaa tarkasti, havaitsee myös erittäin pienet kohteet.Sulautetun mittausalgoritmin ja herkän tunnistuksen ansiosta tämä laseretäisyysanturi toimii tarkasti riippumatta kohteen väristä, heijastavuudesta ja materiaalista.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Laseretäisyysanturi |
| Max. etäisyys | 300 mm |
| Min. etäisyys | 50 mm |
| Käyttöjännite | 12-28 V DC |
| Ulostulo | 4-20 mA |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 5-napainen |
| Valon tyyppi | Laser |
| Paino | 180 g |
| Valon tyyppi | Punainen laser |
| IP-luokka | IP67 |
| Mitat (mm) | 20.6 x 65 x 50 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Reaktioaika | 0,9 ms |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | Lasi |
| Rungon materiaali | Valettu metalli |
| Max. virrankulutus | 0,1 A |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
Datalogicin uusi S67-sarja on erittäin tarkka ja luotettava mikrometrin tarkkudella mittaava laseretäisyysanturi.
S67 anturissa on pienikokoinen kestävä metallirunko, jossa pyörivä M12-liitin varmistavat luotettavan etäisyysmittauksen ja helpon asennuksen.
Selkeä ja helppo opetus tekee käyttöönoton erittäin helpoksi. Anturi täyttää kaikki vaatimukset tarkkaan etäisyyden mittaukseen ja kohteen asemmointiin.
S67-sarjan laseretäisyysanturissa on tarkka ja kirkas laser piste, jonka ansiosta anturi on helppo asentaa tarkasti, havaitsee myös erittäin pienet kohteet.Sulautetun mittausalgoritmin ja herkän tunnistuksen ansiosta tämä laseretäisyysanturi toimii tarkasti riippumatta kohteen väristä, heijastavuudesta ja materiaalista.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Laseretäisyysanturi, 300mm, 4-20mA, liitin
Tuotenumero:
S67-MH-5-Y03-I
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
300 mm
|
50 mm
|
12-28 V DC
|
4-20 mA
|
M12-liitin, 5-napainen
|
Laser
|
180 g
|
Punainen laser
|
0,9 ms
|
0,1 A
|
|
||
Laseretäisyysanturi, 300mm, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
S67-MH-5-Y03-V
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
300 mm
|
50 mm
|
12-28 V DC
|
0-10 V
|
M12-liitin, 5-napainen
|
Laser
|
180 g
|
Punainen laser
|
0,9 ms
|
0,1 A
|
|
||
Laseretäisyysanturi, 600mm, 4-20mA, liitin
Tuotenumero:
S67-MH-5-Y13-I
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
600 mm
|
100 mm
|
12-28 V DC
|
4-20 mA
|
M12-liitin, 5-napainen
|
Laser
|
180 g
|
Punainen laser
|
0,9 ms
|
0,1 A
|
|
||
Laseretäisyysanturi, 600mm, 0-10V, liitin
Tuotenumero:
S67-MH-5-Y13-V
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
600 mm
|
100 mm
|
12-28 V DC
|
0-10 V
|
M12-liitin, 5-napainen
|
Laser
|
180 g
|
Punainen laser
|
0,9 ms
|
0,1 A
|
|
Valitse tuote listalta.