DATASENSING
Datalogicin S85 sarjan laseretäisyysanturi pystyy suorittamaan mittauksia jopa 20 metrin tunnistusetäisyydeltä (Time of Flight) TOF-tekniikkaa hyödyntämällä. Perussarjan (S85-Y03) tunnistusetäisyys yltää 10 metriin asti ja huippumallin (S85-Y13) 20 metriin asti. Anturiin voidaan ohjelmoida kaksi eri kytkentäpistettä, ulostulona skaalattava anlaogia ja PNP/NPN.
Laserluokan 2 valo sekä innovatiivinen integroitu ohjelmisto tekevät S85-sarjasta sopivan sovelluksiin, joissa vaaditaan erittäin tarkkaa mittauskykyä. Anturin tarkkuus on 7 mm, resoluutio 1 mm ja toistotarkkuus 1 mm. Tyypillisiä käyttökohteita ovat esimerkiksi automaattiset varastoinjärjestelmät, nosturit, erikoisajoneuvot ym.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Laseretäisyysanturi |
| Max. etäisyys | 20000 mm |
| Min. etäisyys | 200 mm |
| Käyttöjännite | 24 V DC |
| Ulostulo | NPN, PNP, Push/Pull |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 8-napainen |
| Toiminta | Dark on / Light on |
| Paino | 250 g |
| Valon tyyppi | Punainen laser |
| IP-luokka | IP67 |
| Mitat (mm) | 60 x 72 x 37 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Reaktioaika | 15 ms |
| LED-indikointi | Kyllä |
| Linssin materiaali | PMMA |
| Rungon materiaali | Sinkkiseos |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| Min. käyttölämpötila | -15 °C |
| Max. varastointilämpötila | 70 °C |
| Min. varastointilämpötila | -25 °C |
| Hyväksynnät | CE, UL |
Datalogicin S85 sarjan laseretäisyysanturi pystyy suorittamaan mittauksia jopa 20 metrin tunnistusetäisyydeltä (Time of Flight) TOF-tekniikkaa hyödyntämällä. Perussarjan (S85-Y03) tunnistusetäisyys yltää 10 metriin asti ja huippumallin (S85-Y13) 20 metriin asti. Anturiin voidaan ohjelmoida kaksi eri kytkentäpistettä, ulostulona skaalattava anlaogia ja PNP/NPN.
Laserluokan 2 valo sekä innovatiivinen integroitu ohjelmisto tekevät S85-sarjasta sopivan sovelluksiin, joissa vaaditaan erittäin tarkkaa mittauskykyä. Anturin tarkkuus on 7 mm, resoluutio 1 mm ja toistotarkkuus 1 mm. Tyypillisiä käyttökohteita ovat esimerkiksi automaattiset varastoinjärjestelmät, nosturit, erikoisajoneuvot ym.
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Käyttöjännite | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Paino | Valon tyyppi | Reaktioaika | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Laseretäisyysanturi, 20m, 2xPNP, RS485, liitin
Tuotenumero:
S85-MH-5-Y13-OOY
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
20000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
NPN, PNP, Push/Pull
|
M12-liitin, 8-napainen
|
250 g
|
Punainen laser
|
15 ms
|
|
||
|
Laseretäisyysanturi, 10m, 0-10V, 2xPNP, liitin
Tuotenumero:
S85-MH-5-Y03-OOV
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
10000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, NPN, PNP, Push/Pull
|
M12-liitin, 5-napainen
|
250 g
|
Punainen laser
|
30 ms
|
|
||
|
Laseretäisyysanturi, 20m, 4-20mA, 0-10V, RS485, PNP, liitin
Tuotenumero:
S85-MH-5-Y13-OOIVY
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
20000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
0-10 V, 4-20 mA, NPN, PNP, Push/Pull
|
M12-liitin, 8-napainen
|
250 g
|
Punainen laser
|
15 ms
|
|
||
|
Laseretäisyysanturi, 10m, 4-20mA, 2xPNP, liitin
Tuotenumero:
S85-MH-5-Y03-OOI
Kopioitu!
|
Laseretäisyysanturi
|
10000 mm
|
200 mm
|
24 V DC
|
4-20 mA, NPN, PNP, Push/Pull
|
M12-liitin, 5-napainen
|
250 g
|
Punainen laser
|
30 ms
|
|
Valitse tuote listalta.