HOKUYO
Syöttö |
|
|---|---|
| Syöttöjännite | 24VDC |
| Syöttöjännite | 24 V DC |
| Jännitetoleranssi | ±10 % |
Skannaus |
|
| Suojavyöhyke max. | 5 m |
| Varoitusvyöhyke max. | 30 m |
| Toleranssi | +100 mm |
| Tunnistuskulma | 270 ° |
| Optiikka | Laserluokka 1, 905 nm |
| Laserluokka | Class 1 |
| Skannausalueiden määrä | 128 kpl |
Sisääntulot ja ulostulot |
|
| Turvaulostulot | 4xOSSD |
| Min. vasteaika OFF | 60 ms |
| Max. vasteaika OFF | 270 ms |
| Signaaliulostulot | 2xOSSD |
| Sisääntulot | 32 aluetta (5 sisääntuloa x 2 kanavaa), EDM/RESET/MUTING1/MUTING2/OVERRIDE (1 sisääntulo x1 kanava) |
Kotelo |
|
| Leveys | 80 mm |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Pituus | 80 mm |
| Korkeus | 95 mm |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Max. käyttölämpötila | 50 °C |
| IP-luokka | IP65 |
| Paino | 0,8 kg |
| Rungon materiaali | Alumiini |
| Optisen ikkunan materiaali | Polykarbonaatti |
| Liitäntä | 3 m kaapeli, USB2.0 (Micro USB tyyppi B), RS-485, Ethernet |
Turva-arvot ja hyväksynnät |
|
| Tyyppi | 3, EN 61496-1 mukaan |
| PL | d standardin EN ISO 13849-1 mukaan |
| SIL | 2 standardin EN IEC 61508 mukaan |
| PFHd | 7,8x10-8 ilman master/slave, 1,6x10-7 master/slaven kanssa |
| Hyväksynnät | BG, CE, cULus, TÜV |
| Yhdenmukaisuusvaatimukset | EMC, LVD, MD |
Hokuyo UAM-05-LPA turvalaserskanneri on päivitetty ja paranneltu versio UAM-05-LP turvaskannerista.
Parannellut linssin materiaalit, pölynsietokyky ja Ethernet kommunikointi takaavat hyvän tunnistuksen.
· Korkeampi pölynkestävyys, ei vain antistaattisen linssin ansiosta, joka aktiivisesti estää pölyn kertymistä, vaan myös ohjelmistosäätöjen ansiosta, jotka paremmin jättävät pölyn huomioimatta.'
· Ohjelmointi on nyt mahdollista myös Ethernet-portin kautta. Tämä vaihtoehto helpottaa merkittävästi AGV-verkoston valvontaa ja muutoksia.
· Tarkempi ympäristön kartoitus AGV-yksiköiden telakointia varten.
· Korkeampi elektromagneettinen immuniteetti ympäristön häiriöitä vastaan.
· 4 pulsianturituloa, jotka mahdollistavat aluekuvion ohjauksen paitsi nopeusvalvonnan myös ohjauskulman ja suunnan avulla. (Vakio UAM, 2 pulssianturituloa)
· Varoitusalue jopa 30 m (vakio UAM 20 m).
Skannerilla voi tunnistaa kokoa, paikkaa ja kohteen liikesuuntaa perustuen skannauksen dataan.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Syöttöjännite | Syöttöjännite | Jännitetoleranssi | Suojavyöhyke max. | Varoitusvyöhyke max. | Toleranssi | Tunnistuskulma | Optiikka | Laserluokka | Skannausalueiden määrä | Turvaulostulot | Min. vasteaika OFF | Max. vasteaika OFF | Signaaliulostulot | Sisääntulot | Leveys | Pituus | Korkeus | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | IP-luokka | Paino | Rungon materiaali | Optisen ikkunan materiaali | Liitäntä | Tyyppi | PL | SIL | PFHd | Hyväksynnät | Yhdenmukaisuusvaatimukset | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
UAM-05-LPA turvalaserskanneri
Tuotenumero:
UAM-05LPA-T301
Kopioitu!
|
24VDC
|
24 V DC
|
±10 %
|
5 m
|
30 m
|
+100 mm
|
270 °
|
Laserluokka 1, 905 nm
|
Class 1
|
128 kpl
|
4xOSSD
|
60 ms
|
270 ms
|
2xOSSD
|
32 aluetta (5 sisääntuloa x 2 kanavaa), EDM/RESET/MUTING1/MUTING2/OVERRIDE (1 sisääntulo x1 kanava)
|
80 mm
|
80 mm
|
95 mm
|
-10 °C
|
50 °C
|
IP65
|
0,8 kg
|
Alumiini
|
Polykarbonaatti
|
3 m kaapeli, USB2.0 (Micro USB tyyppi B), RS-485, Ethernet
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
d standardin EN ISO 13849-1 mukaan
|
2 standardin EN IEC 61508 mukaan
|
7,8x10-8 ilman master/slave, 1,6x10-7 master/slaven kanssa
|
BG, CE, cULus, TÜV
|
EMC, LVD, MD
|
|
||
|
UAM-05-LPA-C turvalaserskanneri
Tuotenumero:
UAM-05LPA-T301C
Kopioitu!
|
24VDC
|
24 V DC
|
±10 %
|
5 m
|
30 m
|
+100 mm
|
270 °
|
Laserluokka 1, 905 nm
|
Class 1
|
128 kpl
|
4xOSSD
|
60 ms
|
510 ms
|
2xOSSD
|
32 aluetta (5 sisääntuloa x 2 kanavaa), EDM/RESET/MUTING1/MUTING2/OVERRIDE (1 sisääntulo x1 kanava)
|
80 mm
|
80 mm
|
95 mm
|
-10 °C
|
55 °C
|
IP65
|
0,8 kg
|
Alumiini
|
Polykarbonaatti
|
300mm kaapeli+liitin, USB2.0 (Micro USB tyyppi B), RS-485, Ethernet
|
3, EN 61496-1 mukaan
|
d standardin EN ISO 13849-1 mukaan
|
2 standardin EN IEC 61508 mukaan
|
7,8x10-8 ilman master/slave, 1,6x10-7 master/slaven kanssa
|
BG, CE, cULus, TÜV
|
EMC, LVD, MD
|
|
Valitse tuote listalta.