TAKEX
Takexin valoverho tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn kappaleiden havaitsemisessa käyttäen säteitä, jotka menevät jokaisesta jokaiseen. Vankka metallikotelo takaa kestävyyden ja luotettavuuden kaikissa olosuhteissa. Se tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet käyttäjilleen monipuolisten toimintojensa ansiosta.
Tämä tuote tarjoaa luotettavan ja tehokkaan ratkaisun kappaleiden havaitsemiseen erilaisissa sovelluksissa. Olipa kyseessä sitten pienten esineiden seulonta tai nauhamaisten esineiden tunnistaminen, tämä laite täyttää tarpeesi ja tarjoaa korkean suorituskyvyn kaikissa olosuhteissa.
Tiedot |
|
|---|---|
| Anturin toimintaperiaate | Valoverho |
| Max. etäisyys | 500 mm |
| Min. etäisyys | 100 mm |
| Ulostulo | PNP |
| Liitäntätyyppi | Kiinteä kaapeli 3 m |
| Toiminta | Light On |
| Toimintasuunta | Ei |
| Säteiden lukumäärä | 5 |
| Valon tyyppi | IR LED |
| IP-luokka | IP67 |
| Reaktioaika | 3 ms |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Linssin materiaali | Akryyli |
| Rungon materiaali | Alumiini, PBT |
| Max. jännite DC | 24 V |
| Min. jännite DC | 12 V |
| Max. ulostulovirta | 0,1 A |
| Max. virrankulutus | 0,115 A |
| Max. käyttölämpötila | 55 °C |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Hyväksynnät | CE |
| Tunnistuskorkeus | 50 mm |
Takexin valoverho tarjoaa erinomaisen suorituskyvyn kappaleiden havaitsemisessa käyttäen säteitä, jotka menevät jokaisesta jokaiseen. Vankka metallikotelo takaa kestävyyden ja luotettavuuden kaikissa olosuhteissa. Se tarjoaa monipuoliset mahdollisuudet käyttäjilleen monipuolisten toimintojensa ansiosta.
Tämä tuote tarjoaa luotettavan ja tehokkaan ratkaisun kappaleiden havaitsemiseen erilaisissa sovelluksissa. Olipa kyseessä sitten pienten esineiden seulonta tai nauhamaisten esineiden tunnistaminen, tämä laite täyttää tarpeesi ja tarjoaa korkean suorituskyvyn kaikissa olosuhteissa.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Mikä oikeastaan on servo- ja moottorikaapelin välinen ero? Voiko servokaapelia käyttää tavallisen kolmivaihemoottorin liittämiseen?
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
Oikean RAM-kiinnikkeen valinta tarkoittaa oikeaa mitoitusta alusta alkaen. Ajoneuvoissa ja koneissa pelkkä laitteen paino ei ratkaise – myös tärinä, iskut, nopeus ja asennuskulma vaikuttavat.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Anturin toimintaperiaate | Max. etäisyys | Min. etäisyys | Ulostulo | Liitäntätyyppi | Valon tyyppi | Reaktioaika | Max. virrankulutus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Valoverho, H=50mm, 100-500mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
SSCT805-PNP
Kopioitu!
|
Valoverho
|
500 mm
|
100 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 3 m
|
IR LED
|
3 ms
|
0,115 A
|
|
||
|
Valoverho, H=100mm, 150-800mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
SSCT810-PNP
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 3 m
|
IR LED
|
5 ms
|
0,19 A
|
|
||
|
Valoverho, H=100mm, 0,5-2,5m, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
SSCT830-PNP
Kopioitu!
|
Valoverho
|
2500 mm
|
500 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 3 m
|
IR LED
|
5 ms
|
0,19 A
|
|
||
|
Valoverho, H=150mm, 150-800mm, PNP, kaapeli
Tuotenumero:
SSCT850-PNP
Kopioitu!
|
Valoverho
|
800 mm
|
150 mm
|
PNP
|
Kiinteä kaapeli 3 m
|
IR LED
|
5 ms
|
0,19 A
|
|
Valitse tuote listalta.