DATASENSING
Datasensingin UFT-sarjan ultraäänianturit tarjoavat luotettavuutta ja kestävyyttä vaativiin teollisuusympäristöihin, kuten ajoneuvoihin, robotiikkaan ja automaatioon. UFT-sarjan sensorit on valmistettu kokonaan ruostumattomasta teräksestä (M30-kotelo), mikä suojaa mekaaniselta kulumiselta, korroosiolta ja vaativilta olosuhteilta.
UFT-sensorit toimivat ultraääniaaltojen heijastumisen periaatteella ja mittaavat tarkasti etäisyyksiä myös pölyisissä tai kosteissa ympäristöissä, joissa esimerkiksi valokennot voivat olla epäluotettavia. Niissä on sekä digitaaliset että analogiset lähdöt, ja ne tukevat IO-Link-teknologiaa, mahdollistaen reaaliaikaisen seurannan ja viestinnän automaatiojärjestelmissä.
Keskeiset ominaisuudet:
Ruostumaton M30-kotelo
Digitaaliset/analogiset lähdöt, IO-Link-yhteensopivuus
Tarkka etäisyysmittaus (ultraäänellä yli 20 kHz)
Korkea resoluutio ja lämpötilakompensointi
Laaja mittausalue ja jännitealue
Korkea IP-suojaus pölyä ja vettä vastaan
Helppo asennus kierretyn rakenteen ansiosta
| Anturin tyyppi | Ultraääni |
|---|---|
| IP-luokka | IP67, IP68, IP69K |
| Koko | M30 |
| Kotelon halkaisija | 30 mm |
| Käyttöjännite | 10-30 V DC |
| Liitäntätyyppi | M12-liitin, 4-napainen |
| Materiaali | Ruostumaton teräs 316L |
| Max. etäisyys | 2500 mm |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Max. syöttöjännite DC | 30 V DC |
|---|---|
| Min. etäisyys | 250 mm |
| Min. käyttölämpötila | -10 °C |
| Min. syöttöjännite DC | 10 V DC |
| Napaluku | 4 |
| Toistotarkkuus | 1% |
| Ulostulo | 0-10 V, IO-Link |
Datasensingin UFT-sarjan ultraäänianturit tarjoavat luotettavuutta ja kestävyyttä vaativiin teollisuusympäristöihin, kuten ajoneuvoihin, robotiikkaan ja automaatioon. UFT-sarjan sensorit on valmistettu kokonaan ruostumattomasta teräksestä (M30-kotelo), mikä suojaa mekaaniselta kulumiselta, korroosiolta ja vaativilta olosuhteilta.
UFT-sensorit toimivat ultraääniaaltojen heijastumisen periaatteella ja mittaavat tarkasti etäisyyksiä myös pölyisissä tai kosteissa ympäristöissä, joissa esimerkiksi valokennot voivat olla epäluotettavia. Niissä on sekä digitaaliset että analogiset lähdöt, ja ne tukevat IO-Link-teknologiaa, mahdollistaen reaaliaikaisen seurannan ja viestinnän automaatiojärjestelmissä.
Keskeiset ominaisuudet:
Ruostumaton M30-kotelo
Digitaaliset/analogiset lähdöt, IO-Link-yhteensopivuus
Tarkka etäisyysmittaus (ultraäänellä yli 20 kHz)
Korkea resoluutio ja lämpötilakompensointi
Laaja mittausalue ja jännitealue
Korkea IP-suojaus pölyä ja vettä vastaan
Helppo asennus kierretyn rakenteen ansiosta
Tarjoamme ratkaisuja sekä laajan valikoiman komponentteja, jotta voit automatisoida ja turvata sahalaitoksen koneet.
Oxley on globaali edelläkävijä sotilas- ja ilmailukäyttöön tarkoitetun LED-teknologian, yönäköratkaisujen sekä EMI-suodattimien kehityksessä.
OEM Open Day järjestettiin tänä vuonna uudella konseptilla, mikä osoittautui mieleiseksi asiakkaillemme, joita saapui paikalle miltei 100 henkeä!
Ylitäytetyt energiansiirtoketjut ovat yleinen näky monissa teollisuuden sovelluksissa. Tutustu artikkelissa, mitä haittoja tästä aiheutuu.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Käyttöjännite | Liitäntätyyppi | Ulostulo | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
Ultraäänianturi M30, 2500mm, 0-10V, M12 liitin, IP69K
Tuotenumero:
UFT1B/H1-1E
Kopioitu!
|
10-30 V DC
|
M12-liitin, 4-napainen
|
0-10 V, IO-Link
|
|
||
Ultraäänianturi M30, 2500mm, 4-20mA, M12 liitin, IP69K
Tuotenumero:
UFT1B/H2-1E
Kopioitu!
|
13-30 V DC
|
|
4-20 mA, IO-Link
|
|
||
Ultraäänianturi M30, 2500mm, PNP + 0-10v, M12 liitin, IP69K
Tuotenumero:
UFT1B/H7-1EIO
Kopioitu!
|
13-30 V DC
|
|
PNP, 0-10 V, IO-Link
|
|
||
Ultraäänianturi M30, 2500mm PNP+4,20mA, M12 liitin, IP69K
Tuotenumero:
UFT1B/H6-1EIO
Kopioitu!
|
13-30 V DC
|
|
4-20 mA, PNP, IO-Link
|
|
||
Ultraäänianturi M30, 2500mm, 2xPNP, M12 liitin, IP69K
Tuotenumero:
UFT1B/HW-1EIO
Kopioitu!
|
13-30 V DC
|
|
2xPNP, IO-Link
|
|
||
Ultraäänianturi M30, 2500mm, PNP, M12 liitin
Tuotenumero:
UFT1B/HP-1E
Kopioitu!
|
13-30 V DC
|
|
PNP
|
|
Valitse tuote listalta.