CONTA-CLIP
Conta-Clip on lisännyt valikoimaansa pyöreät kaapeliläpiviennit kaapeleille, liittimillä tai ilman, jotka sopivat metrisille läpivienneille M20–M63. Tuotteilla on FDA-sertifiointi elintarvike- ja juomateollisuuden sovelluksiin.
Huolto- tai jälkiasennustilanteissa, joissa käytetään valmiiksi koottuja kaapelisarjoja, kaapelit (halkaisija 2–35 mm) voidaan asentaa nopeasti ja turvallisesti kytkentäkaappeihin tai koteloihin. Tiivistys IP66-luokituksen mukaisesti. Modulaarinen järjestelmä takaa nopean ja helpon asennuksen kolmessa vaiheessa.
Luotettava tiivistys ja varma kiinnitys saavutetaan halkaistuilla, kartiomaisilla tiivisteillä, joissa on aaltoviiltoprofiili. Kun kaapelit on viety läpiviennin läpi, tiivisteet asetetaan kaapeleiden ympärille ja painetaan pyöreään läpivientiin.
Tämän jälkeen kaksiosainen kierre- ja lukitusadapteri ruuvataan helposti yhteen pyöreän kehyksen kanssa kotelon ulkopuolella. Sisäpuolelle asennettavat kaksiosaiset lukkomutterit varmistavat turvallisen kiinnityksen.
Tuote vaatii vähintään 4 osaa: ulompi kaapeliläpivienti (M20–M32 tai M40–M63), lukitusadapteri M20–M63, sopiva lukkomutteri ja tiiviste-elementit. M40–M63-kokoluokassa tarvitaan lisäksi välilevy, jos käytetään neljää pientä tiivistettä.
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Ruuvi |
| cUL standardi | CSA C22.2 No.14-18 |
| Eristemateriaali | TPE |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Hyväksynnät | cUL, UL |
| IP-luokka | IP66 |
| Kierteen koko | M20, M25, M32 |
| Kierteen nousu | 1,5 mm |
| Kierteen pituus | 7,5 mm |
| Korkeus | 21,5 mm |
| Korkeus asennettuna | 21,5 mm |
| Lasikuituvahvistettu | Kyllä |
| Leveys | 46,5 mm |
| Materiaali | Polyamidi 6.6 |
|---|---|
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Mutteri mukana toimituksessa | Ei |
| NEMA luokka | 12, 4X |
| Pakkauskoko | 5 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 46,5 mm |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39259020 |
| UL standardi | UL 508A |
| Väri | Sininen |
Conta-Clip on lisännyt valikoimaansa pyöreät kaapeliläpiviennit kaapeleille, liittimillä tai ilman, jotka sopivat metrisille läpivienneille M20–M63. Tuotteilla on FDA-sertifiointi elintarvike- ja juomateollisuuden sovelluksiin.
Huolto- tai jälkiasennustilanteissa, joissa käytetään valmiiksi koottuja kaapelisarjoja, kaapelit (halkaisija 2–35 mm) voidaan asentaa nopeasti ja turvallisesti kytkentäkaappeihin tai koteloihin. Tiivistys IP66-luokituksen mukaisesti. Modulaarinen järjestelmä takaa nopean ja helpon asennuksen kolmessa vaiheessa.
Luotettava tiivistys ja varma kiinnitys saavutetaan halkaistuilla, kartiomaisilla tiivisteillä, joissa on aaltoviiltoprofiili. Kun kaapelit on viety läpiviennin läpi, tiivisteet asetetaan kaapeleiden ympärille ja painetaan pyöreään läpivientiin.
Tämän jälkeen kaksiosainen kierre- ja lukitusadapteri ruuvataan helposti yhteen pyöreän kehyksen kanssa kotelon ulkopuolella. Sisäpuolelle asennettavat kaksiosaiset lukkomutterit varmistavat turvallisen kiinnityksen.
Tuote vaatii vähintään 4 osaa: ulompi kaapeliläpivienti (M20–M32 tai M40–M63), lukitusadapteri M20–M63, sopiva lukkomutteri ja tiiviste-elementit. M40–M63-kokoluokassa tarvitaan lisäksi välilevy, jos käytetään neljää pientä tiivistettä.
CONTA-CLIP tarjoaa elintarviketeollisuuden vaatimuksiin suunniteltuja kaapeliläpivientiratkaisuja, jotka on valmistettu FDA-yhteensopivista materiaaleista.
Tehokas ja turvallinen kaapeliläpivienti on keskeinen tekijä teollisuus- ja sähköasennuksissa.
Partex PKS Edge Clip on erinomainen valinta aurinkopaneeliasennuksiin! Kaapelikiinnikkeet tarjoavat nopean ja helpon kaapeliasennuksen ilman nippusiteitä.
Järjestelmän ansiosta valmiskaapeleita ei tarvitse enää katkaista läpiviennin takia, jolloin säilytetään kaapelivalmistajan takuu. Lisäksi kaapelien lisääminen jälkeenpäin on nopeaa ja vaivatonta.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Asennus | cUL standardi | Kierteen koko | Kierteen nousu | Kierteen pituus | Korkeus | Korkeus asennettuna | Leveys | Mutteri mukana toimituksessa | NEMA luokka | Paino | Pituus | UL standardi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
KDS-R-FDA 20-32 BU
Tuotenumero:
29010.5
Kopioitu!
|
Ruuvi
|
CSA C22.2 No.14-18
|
M20, M25, M32
|
1,5 mm
|
7,5 mm
|
21,5 mm
|
21,5 mm
|
46,5 mm
|
Ei
|
12, 4X
|
|
46,5 mm
|
UL 508A
|
|
||
|
KDS-R-FDA 40-63 BU
Tuotenumero:
29011.5
Kopioitu!
|
Ruuvi
|
CSA C22.2 No. 14-18
|
M40, M50, M63
|
|
7,5 mm
|
21,5 mm
|
21,5 mm
|
80 mm
|
Ei
|
12, 4X
|
|
80 mm
|
UL 508A
|
|
||
|
KDS-INLAY-FDA 1 BU
Tuotenumero:
29016.5
Kopioitu!
|
Push in
|
C22.2 No. 14-95
|
|
|
|
17,7 mm
|
17,7 mm
|
45 mm
|
|
|
3,1 g
|
5 mm
|
UL 508
|
|
||
|
KDS-INLAY-FDA 2 BU
Tuotenumero:
29017.5
Kopioitu!
|
Push in
|
C22.2 No. 14-95
|
|
|
|
17,7 mm
|
17,7 mm
|
45 mm
|
|
|
4,3 g
|
25 mm
|
UL 508
|
|
||
|
KDS-INLAY-FDA 4 BU
Tuotenumero:
29018.5
Kopioitu!
|
Push in
|
C22.2 No. 14-95
|
|
|
|
177 mm
|
177 mm
|
45 mm
|
|
|
55 g
|
45 mm
|
UL 508
|
|
||
|
KDS-INLAY-FDA 6 BU
Tuotenumero:
29019.5
Kopioitu!
|
Push in
|
C22.2 No. 14-95
|
|
|
|
17,7 mm
|
17,7 mm
|
45 mm
|
|
|
9,3 g
|
70 mm
|
UL 508
|
|
Valitse tuote listalta.