CONTA-CLIP
Tuotteesta löytyy FDA-hyväksyntä, mikä takaa sen soveltuvuuden elintarviketeollisuuteen.
KES-R-FDA Contaclipilta sisältää lisätyn lasikuituvahvistetun kierteen, joka mahdollistaa IP66-suojausluokan ja asentamisen koteloihin joiden seinämän paksuus on jopa 11 mm.
Nämä voidaan jälkiasentaa perinteisen M25–M63 kaapeliläpiviennin tilalle.
TPE-kalvo on sama kuin KES-E-R-kaapeliläpivientiratkaisussa ja soveltuu erinomaisesti useiden kaapeleiden, letkujen ja putkien läpivientiin kun tila on rajallinen.
Läpiviennit nopea ja helppo asentaa koteloihin. Ne voidaan napsauttaa paikalleen (IP54) tai käyttää lisämutteria, jolloin saavutetaan IP66 luokitus. Tämä järjestelmä on ihanteellinen sovelluksiin, joissa on useita läpivientejä jotka vaativat korkeamman IP-suojauksen, eikä vedonpoistoa tarvita. Saatavilla paneelin paksuuksille 1–11 mm ja kokoonpanoille, joissa on jopa 68 läpivientiä kaapelihalkaisijoille 1 mm – 22,2 mm.
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Push in, Asennusruuvit |
| cUL standardi | CSA C22.2 No.1-18 |
| Drillhole diameter | 25 mm |
| Eristemateriaali | TPE |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Hyväksynnät | cUL, UL |
| IP-luokka | IP54, IP66 |
| Kaapeleiden lukumäärä | 3 kpl |
| Kiinnitysruuvien kiristysmomentti | 3 |
| Korkeus asennettuna | 8 mm |
| Leveys | 38 mm |
| Materiaali | Polyamidi 6.6, TPE |
| Max. käyttölämpötila | 90 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
|---|---|
| NEMA luokka | 12, 4X |
| Number of cables x cable diameter | 1 x 3.2mm-6.5mm, 2 x 3.2mm-5.2mm |
| Paino | 13,61 g |
| Pakkauskoko | 10 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 38 mm |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39259020 |
| UL standardi | UL 508A |
| Wall thickness | 1.0mm-2.5mm (snap-in), 1.0mm-11mm (screw) |
| Väri | Sininen |
Tuotteesta löytyy FDA-hyväksyntä, mikä takaa sen soveltuvuuden elintarviketeollisuuteen.
KES-R-FDA Contaclipilta sisältää lisätyn lasikuituvahvistetun kierteen, joka mahdollistaa IP66-suojausluokan ja asentamisen koteloihin joiden seinämän paksuus on jopa 11 mm.
Nämä voidaan jälkiasentaa perinteisen M25–M63 kaapeliläpiviennin tilalle.
TPE-kalvo on sama kuin KES-E-R-kaapeliläpivientiratkaisussa ja soveltuu erinomaisesti useiden kaapeleiden, letkujen ja putkien läpivientiin kun tila on rajallinen.
Läpiviennit nopea ja helppo asentaa koteloihin. Ne voidaan napsauttaa paikalleen (IP54) tai käyttää lisämutteria, jolloin saavutetaan IP66 luokitus. Tämä järjestelmä on ihanteellinen sovelluksiin, joissa on useita läpivientejä jotka vaativat korkeamman IP-suojauksen, eikä vedonpoistoa tarvita. Saatavilla paneelin paksuuksille 1–11 mm ja kokoonpanoille, joissa on jopa 68 läpivientiä kaapelihalkaisijoille 1 mm – 22,2 mm.
CONTA-CLIP tarjoaa elintarviketeollisuuden vaatimuksiin suunniteltuja kaapeliläpivientiratkaisuja, jotka on valmistettu FDA-yhteensopivista materiaaleista.
Tehokas ja turvallinen kaapeliläpivienti on keskeinen tekijä teollisuus- ja sähköasennuksissa.
Partex PKS Edge Clip on erinomainen valinta aurinkopaneeliasennuksiin! Kaapelikiinnikkeet tarjoavat nopean ja helpon kaapeliasennuksen ilman nippusiteitä.
Järjestelmän ansiosta valmiskaapeleita ei tarvitse enää katkaista läpiviennin takia, jolloin säilytetään kaapelivalmistajan takuu. Lisäksi kaapelien lisääminen jälkeenpäin on nopeaa ja vaivatonta.
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Drillhole diameter | Kaapeleiden lukumäärä | Kiinnitysruuvien kiristysmomentti | Leveys | Max. käyttölämpötila | Number of cables x cable diameter | Paino | Pituus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
KES-R-FDA M25/3 BLUE
Tuotenumero:
28930.5
Kopioitu!
|
25 mm
|
3 kpl
|
3
|
38 mm
|
90 °C
|
1 x 3.2mm-6.5mm, 2 x 3.2mm-5.2mm
|
13,61 g
|
38 mm
|
|
||
KES-R-FDA M25/4 BLUE
Tuotenumero:
28931.5
Kopioitu!
|
25 mm
|
4 kpl
|
3
|
38 mm
|
90 °C
|
4 x 3.2mm-5.2mm
|
13,61 g
|
38 mm
|
|
||
KES-R-FDA M32/4 BLUE
Tuotenumero:
28932.5
Kopioitu!
|
32 mm
|
4 kpl
|
3
|
43 mm
|
90 °C
|
3 x 3.2mm-6.5mm, 1 x 7.2mm-12.5mm
|
16,16 g
|
43 mm
|
|
||
KES-R-FDA M32/4-2 BLUE
Tuotenumero:
28933.5
Kopioitu!
|
32 mm
|
4 kpl
|
3
|
43 mm
|
90 °C
|
2 x 3.2mm-6.5mm, 2 x 5.0mm-9.5mm
|
16,16 g
|
43 mm
|
|
||
KES-R-FDA M32/7 BLUE
Tuotenumero:
28934.5
Kopioitu!
|
32 mm
|
7 kpl
|
3
|
43 mm
|
90 °C
|
7 x 3.2mm-6.5mm
|
16,36 g
|
43 mm
|
|
||
KES-R-FDA M40/8 BLUE
Tuotenumero:
28935.5
Kopioitu!
|
40 mm
|
8 kpl
|
7
|
51 mm
|
90 °C
|
2 x 3.2mm-5.2mm, 2 x 3.2mm-6.5mm, 4 x 5.0mm-10.2mm
|
21,06 g
|
51 mm
|
|
||
KES-R-FDA M50/8 BLUE
Tuotenumero:
28936.5
Kopioitu!
|
50 mm
|
8 kpl
|
7
|
61 mm
|
90 °C
|
5 x 5.0mm-10.2mm, 3 x 7.2mm-12.5mm
|
27,68 g
|
61 mm
|
|
||
KES-R-FDA M50/10 BLUE
Tuotenumero:
28937.5
Kopioitu!
|
50 mm
|
10 kpl
|
7
|
61 mm
|
90 °C
|
7 x 3.2mm-6.5mm, 2 x 5.0mm-10.2mm, 1 x 16.0mm-22.2mm
|
27,68 g
|
61 mm
|
|
||
KES-R-FDA M50/12 BLUE
Tuotenumero:
28938.5
Kopioitu!
|
50 mm
|
12 kpl
|
7
|
61 mm
|
90 °C
|
4 x 3.2mm-6.5mm, 8 x 5.0mm-10.2mm
|
27,58 g
|
61 mm
|
|
||
KES-R-FDA M50/19 BLUE
Tuotenumero:
28939.5
Kopioitu!
|
50 mm
|
19 kpl
|
7
|
61 mm
|
80 °C
|
19 x 3.2mm-6.5mm
|
27,68 g
|
61 mm
|
|
||
KES-R-FDA M50/68 BLUE
Tuotenumero:
28940.5
Kopioitu!
|
50 mm
|
68 kpl
|
7
|
61 mm
|
90 °C
|
68 x 1.5mm-2.6mm
|
30,38 g
|
61 mm
|
|
||
KES-R-FDA M63/9 BLUE
Tuotenumero:
28941.5
Kopioitu!
|
63 mm
|
9 kpl
|
7
|
73 mm
|
90 °C
|
1 x 3.2mm-6.5mm, 1 x 16.0mm-22.2mm, 3 x 5.0mm-10.2mm, 4 x 9.0mm-16.2mm
|
37,58 g
|
73 mm
|
|
||
KES-R-FDA M63/13 BLUE
Tuotenumero:
28942.5
Kopioitu!
|
63 mm
|
13 kpl
|
7
|
73 mm
|
90 °C
|
4 x 5.0mm-10.2mm, 4 x 3.2mm-6.5mm, 5 x 9.0mm-16.2mm
|
37,48 g
|
73 mm
|
|
||
KES-R-FDA M63/14 BLUE
Tuotenumero:
28943.5
Kopioitu!
|
63 mm
|
14 kpl
|
7
|
73 mm
|
90 °C
|
14 x 5.0mm-10.2mm
|
37,88 g
|
73 mm
|
|
||
KES-R-FDA M63/35 BLUE
Tuotenumero:
28944.5
Kopioitu!
|
63 mm
|
35 kpl
|
7
|
73 mm
|
90 °C
|
35 x 3.2mm-6.5mm
|
37,38 g
|
73 mm
|
|
Valitse tuote listalta.