CONTA-CLIP
CONTA-CLIPin KDS-SR-FDA kompakti modulaarinen kaapeliläpivientijärjestelmä tarjoaa tehokkaan ja hygienisen ratkaisun esiasennettujen kaapeleiden, letkujen, putkien ja putkistojen viemiseksi koteloihin ilman purkamista. Kolmiosainen modulaarinen järjestelmä koostuu ulommasta ruuvikehyksestä, sisemmästä lukituskehyksestä ja tiiviste-elementeistä. Kaikki osat ovat FDA-sertifioituja, halogeenittomia ja silikonittomia ja on valmistettu lasikuituvahvistetusta polyamidista (V-0). Kehykset on saatavilla pituuksina 73–147 mm ja niiden asennus korkeus on 18,9 mm. Läpiviennit täyttävät IP66 / NEMA 4X -standardit. Käyttölämpötila-alue on –40 °C – +120 °C. UL- ja cUL-sertifiointi UL 508 ja C22.2 No 14-95 mukaan. Järjestelmä varmistaa luotettavan tiivistyksen ja mekaanisen kestävyyden vain kahdella M5-ruuvilla (kiristysmomentti 3 Nm).
Kompakti kehys on ihanteellinen läpivientiratkaisu elintarvike-, juoma-, lääke- ja puhdastilapaneeleihin. Modulaarisuus mahdollistaa esiasennettujen kaapeleiden läpiviennin ilman liittimien irrotusta säilyttäen IP66-suojauksen pesuympäristöissä. Snap-in-tiivisteet mahdollistavat kaapeleiden lisäämisen, poistamisen tai uudelleenreitityksen sisäpuolelta ilman kehyksen purkamista, mikä säästää asennus- ja huoltoaikaa. FDA-laatuinen polyuretaanivaahtotiiviste varmistaa vaatimustenmukaisuuden hygieniakriittisissä teollisuuksissa.
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Ruuvi |
| Aukon leveys | 24 mm |
| Aukon pituus | 46 mm |
| cUL standardi | C22.2 No. 14-95 |
| Eristemateriaali | Polyuretaanipohjainen |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Hyväksynnät | cUL, UL |
| IP-luokka | IP66 |
| Kiinnitysruuvien kiristysmomentti | 3 |
| Kiinnitysruuvit | M5 |
| Korkeus | 18,9 mm |
| Lasikuituvahvistettu | Kyllä |
| Leveys | 39 mm |
| Materiaali | Polyamidi |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
|---|---|
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| NEMA luokka | 4x |
| Paino | 31,7 g |
| Pakkauskoko | 1 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 73 mm |
| Ruuvireikien halkaisija | 5,5 mm |
| Ruuvireikien lukumäärä | 2 kpl |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39259020 |
| UL standardi | UL 508 |
| Väri | Sininen |
CONTA-CLIPin KDS-SR-FDA kompakti modulaarinen kaapeliläpivientijärjestelmä tarjoaa tehokkaan ja hygienisen ratkaisun esiasennettujen kaapeleiden, letkujen, putkien ja putkistojen viemiseksi koteloihin ilman purkamista. Kolmiosainen modulaarinen järjestelmä koostuu ulommasta ruuvikehyksestä, sisemmästä lukituskehyksestä ja tiiviste-elementeistä. Kaikki osat ovat FDA-sertifioituja, halogeenittomia ja silikonittomia ja on valmistettu lasikuituvahvistetusta polyamidista (V-0). Kehykset on saatavilla pituuksina 73–147 mm ja niiden asennus korkeus on 18,9 mm. Läpiviennit täyttävät IP66 / NEMA 4X -standardit. Käyttölämpötila-alue on –40 °C – +120 °C. UL- ja cUL-sertifiointi UL 508 ja C22.2 No 14-95 mukaan. Järjestelmä varmistaa luotettavan tiivistyksen ja mekaanisen kestävyyden vain kahdella M5-ruuvilla (kiristysmomentti 3 Nm).
Kompakti kehys on ihanteellinen läpivientiratkaisu elintarvike-, juoma-, lääke- ja puhdastilapaneeleihin. Modulaarisuus mahdollistaa esiasennettujen kaapeleiden läpiviennin ilman liittimien irrotusta säilyttäen IP66-suojauksen pesuympäristöissä. Snap-in-tiivisteet mahdollistavat kaapeleiden lisäämisen, poistamisen tai uudelleenreitityksen sisäpuolelta ilman kehyksen purkamista, mikä säästää asennus- ja huoltoaikaa. FDA-laatuinen polyuretaanivaahtotiiviste varmistaa vaatimustenmukaisuuden hygieniakriittisissä teollisuuksissa.
CONTA-CLIP tarjoaa elintarviketeollisuuden vaatimuksiin suunniteltuja kaapeliläpivientiratkaisuja, jotka on valmistettu FDA-yhteensopivista materiaaleista.
Tehokas ja turvallinen kaapeliläpivienti on keskeinen tekijä teollisuus- ja sähköasennuksissa.
Partex PKS Edge Clip on erinomainen valinta aurinkopaneeliasennuksiin! Kaapelikiinnikkeet tarjoavat nopean ja helpon kaapeliasennuksen ilman nippusiteitä.
Järjestelmän ansiosta valmiskaapeleita ei tarvitse enää katkaista läpiviennin takia, jolloin säilytetään kaapelivalmistajan takuu. Lisäksi kaapelien lisääminen jälkeenpäin on nopeaa ja vaivatonta.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Aukon pituus | Paino | Pituus | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|
|
KDS-SR-FDA-FB1/B BU
Tuotenumero:
29080.5
Kopioitu!
|
46 mm
|
31,7 g
|
73 mm
|
|
||
|
KDS-SR-FDA-FB2/C BU
Tuotenumero:
29081.5
Kopioitu!
|
68 mm
|
40,31 g
|
98 mm
|
|
||
|
KDS-SR-FDA-FB3/E BU
Tuotenumero:
29082.5
Kopioitu!
|
89 mm
|
47,1 g
|
120 mm
|
|
||
|
KDS-SR-FDA-FB4/F BU
Tuotenumero:
29083.5
Kopioitu!
|
111 mm
|
56,6 g
|
147 mm
|
|
Valitse tuote listalta.