CONTA-CLIP
KES-E-sarja Contaclipilta tarjoaa kustannustehokkaan ratkaisun useiden kaapeleiden, letkujen, putkien tai putkistojen läpivientiin ahtaassa tilassa.
Tämä järjestelmä on ihanteellinen sovelluksiin, joissa korkea IP-suojaus ja vedonpoisto eivät ole tarpeen.
Sarja tarjoaa 12–50 läpivientiä kaapeleille, putkille ja letkuille ilman liittimiä, joiden halkaisija on 1 mm – 16,1 mm.
Kahdesta TPE-kehyksestä valittava vaihtoehto voidaan asentaa nopeasti ja helposti ilman työkaluja koteloihin, joiden seinämän paksuus on 1,5–2,5 mm tai 2,5–4 mm.
Kaapeleiden/putkien asennusta varten kalvo, jossa on merkitty keskipiste täytyy puhkaista, minkä jälkeen kaapelit voidaan helposti ohjata läpi.
TPE-materiaali takaa IP54-suojauksen ja sileän, hygieenisen muotoilun.
| Alkuperämaa | DE |
|---|---|
| Asennus | Push in |
| Aukon leveys | 36 mm |
| Aukon pituus | 112 mm |
| cUL standardi | CSA C22.2 No. 14-18 |
| Eristemateriaali | TPE |
| Halogeeniton | Kyllä |
| Hyväksynnät | cUL, UL |
| IP-luokka | IP54 |
| Kaapeleiden lukumäärä | 12 kpl |
| Korkeus asennettuna | 5 mm |
| Leveys | 44 mm |
| Materiaali | TPE |
| Max. käyttölämpötila | 90 °C |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
|---|---|
| NEMA luokka | 12 |
| Number of cables x cable diameter | 12 x 1.0mm-15.0mm |
| Paino | 40,28 g |
| Pakkauskoko | 10 kpl |
| Paloluokka | V-0 |
| Pituus | 142 mm |
| Silikonivapaa | Kyllä |
| Tullitariffi | 39259020 |
| Type | KES-E |
| UL standardi | UL 508A |
| Wall thickness | 1.5mm-2.5mm |
| Väri | Harmaa |
KES-E-sarja Contaclipilta tarjoaa kustannustehokkaan ratkaisun useiden kaapeleiden, letkujen, putkien tai putkistojen läpivientiin ahtaassa tilassa.
Tämä järjestelmä on ihanteellinen sovelluksiin, joissa korkea IP-suojaus ja vedonpoisto eivät ole tarpeen.
Sarja tarjoaa 12–50 läpivientiä kaapeleille, putkille ja letkuille ilman liittimiä, joiden halkaisija on 1 mm – 16,1 mm.
Kahdesta TPE-kehyksestä valittava vaihtoehto voidaan asentaa nopeasti ja helposti ilman työkaluja koteloihin, joiden seinämän paksuus on 1,5–2,5 mm tai 2,5–4 mm.
Kaapeleiden/putkien asennusta varten kalvo, jossa on merkitty keskipiste täytyy puhkaista, minkä jälkeen kaapelit voidaan helposti ohjata läpi.
TPE-materiaali takaa IP54-suojauksen ja sileän, hygieenisen muotoilun.
CONTA-CLIP tarjoaa elintarviketeollisuuden vaatimuksiin suunniteltuja kaapeliläpivientiratkaisuja, jotka on valmistettu FDA-yhteensopivista materiaaleista.
Tehokas ja turvallinen kaapeliläpivienti on keskeinen tekijä teollisuus- ja sähköasennuksissa.
Partex PKS Edge Clip on erinomainen valinta aurinkopaneeliasennuksiin! Kaapelikiinnikkeet tarjoavat nopean ja helpon kaapeliasennuksen ilman nippusiteitä.
Järjestelmän ansiosta valmiskaapeleita ei tarvitse enää katkaista läpiviennin takia, jolloin säilytetään kaapelivalmistajan takuu. Lisäksi kaapelien lisääminen jälkeenpäin on nopeaa ja vaivatonta.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Kaapeleiden lukumäärä | Number of cables x cable diameter | Paino | Wall thickness | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
KES-E 12/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28810.6
Kopioitu!
|
12 kpl
|
12 x 1.0mm-15.0mm
|
40,28 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 12/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28840.6
Kopioitu!
|
12 kpl
|
12 x 1.0mm-15.0mm
|
39,08 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 14/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28811.6
Kopioitu!
|
14 kpl
|
14 x 1.0mm-12.1mm
|
46,18 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 14/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28841.6
Kopioitu!
|
14 kpl
|
14 x 1.0mm-12.1mm
|
44,98 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 17/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28812.6
Kopioitu!
|
17 kpl
|
5 x 1.0mm-10.5mm, 12 x 1.0mm-12.6mm
|
43,38 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 17/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28842.6
Kopioitu!
|
17 kpl
|
5 x 1.0mm-10.5mm, 12 x 1.0mm-12.6mm
|
42,18 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 18/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28813.6
Kopioitu!
|
18 kpl
|
5 x 1.0mm-10.5mm, 4 x 1.0mm-6.5mm, 5 x 1.0mm-12.5mm, 4 x 1.0mm-16.1mm
|
42,43 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 18/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28843.6
Kopioitu!
|
18 kpl
|
5 x 1.0mm-10.5mm, 4 x 1.0mm-6.5mm, 5 x 1.0mm-12.5mm, 4 x 1.0mm-16.1mm
|
41,18 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 19/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28814.6
Kopioitu!
|
19 kpl
|
12 x 1.0mm-6.5mm, 7 x 1.0mm-12.1mm
|
51,28 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 19/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28844.6
Kopioitu!
|
19 kpl
|
12 x 1.0mm-6.5mm, 7 x 1.0mm-12.1mm
|
50,08 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 26/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28815.6
Kopioitu!
|
26 kpl
|
4 x 1.0mm-16.1mm, 16 x 1.0mm-6.5mm, 4 x 1.0mm-12.1mm, 2 x ASI
|
43,28 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 26/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28845.6
Kopioitu!
|
26 kpl
|
4 x 1.0mm-16.1mm, 16 x 1.0mm-6.5mm, 4 x 1.0mm-12.1mm, 2 x ASI
|
41,98 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 42/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28816.6
Kopioitu!
|
42 kpl
|
12 x 1.0mm-7.2mm, 17 x 1.0mm-6.4mm, 12 x 1.0mm-5.0mm, 1 x 1.0mm-4.7mm
|
49,88 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 42/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28846.6
Kopioitu!
|
42 kpl
|
12 x 1.0mm-7.2mm, 17 x 1.0mm-6.4mm, 12 x 1.0mm-5.0mm, 1 x 1.0mm-4.7mm
|
48,58 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 48/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28817.6
Kopioitu!
|
48 kpl
|
48 x 1.0mm-6.5mm
|
45,38 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 48/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28847.6
Kopioitu!
|
48 kpl
|
48 x 1.0mm-6.5mm
|
44,58 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
||
|
KES-E 50/24 Cable Entry 1.5-2.5mm wall
Tuotenumero:
28818.6
Kopioitu!
|
50 kpl
|
33 x 1.0mm-5.3mm, 9 x 1.0mm-6.4mm, 8 x 1.0mm-8.3mm
|
46,98 g
|
1.5mm-2.5mm
|
|
||
|
KES-E 50/24 Cable Entry 2.5-4mm wall
Tuotenumero:
28848.6
Kopioitu!
|
50 kpl
|
33 x 1.0mm-5.3mm, 9 x 1.0mm-6.4mm, 8 x 1.0mm-8.3mm
|
45,78 g
|
2.5mm-4.0mm
|
|
Valitse tuote listalta.