SEIFERT
SLIMLINE PRO TOP kotelon päälle asennettavat jäähdytysyksiköt toimivat täysin ilman suodattimia ja ovat siksi lähes huoltovapaita. Niille on ominaista maksimaalinen jäähdytysteho minimaalisella tilantarpeella.
Jäähdytysteho sarjalla 650 W - 4000 W ( L35L35).
SLIMLINE PRO TOP jäähdyttimet on varustettu integroidulla sähköisellä kondenssiveden haihdutuksella.
Jäähdyttimet ovat energiatehokkaita ja ympäristöystävällisiä ja sopivat kaapin jäähdytykseen, kun kaapin sivuilla tai ovissa ei ole tilaa.
Käyttölämpötila-alue on +5°C...+55°C ja asettelualue +20°C...+50°C. Esiasetus on +35°C.
Yleistä |
|
|---|---|
| Tuotesarja | Slimline Pro Top |
| Jäähdytysteho L35L35 | 650 W |
| Jäähdytysteho L35L50 | 580W |
| Käyttölämpötila-alue | 5°C - 55°C |
| Asettelualue | +25°C...+50°C ( pre set +35°C) |
| Järjestelmän ilmavirtaus ulko-/sisäkierto | 408 / 265 m³/h |
| Mitat | 368 x 400 x 325 mm |
| Kompressorityyppi | Kiertomäntäkompressori |
| Asennus | Pinta- tai uppoasennus |
| Kotelon materiaali | Pulverimaalattu teräs |
| Kotelon väri | Harmaa RAL 7035 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Kotelon IP-luokka | IP54 |
| Paino | 16,4 kg |
Sähköiset tiedot |
|
| Nimellisteho L35L35 | 337 W |
| Käynnistysvirta | 6 A |
| Max. virta | 2,2 A |
| Jännite | 230 V |
| Sulakekoko | 15 A (T) |
| Hyväksynnät | CE, cRUus |
| 12406_Refrigerant / GWP | R134a / 1430 |
| Max. teho | 495 W |
SLIMLINE PRO TOP kotelon päälle asennettavat jäähdytysyksiköt toimivat täysin ilman suodattimia ja ovat siksi lähes huoltovapaita. Niille on ominaista maksimaalinen jäähdytysteho minimaalisella tilantarpeella.
Jäähdytysteho sarjalla 650 W - 4000 W ( L35L35).
SLIMLINE PRO TOP jäähdyttimet on varustettu integroidulla sähköisellä kondenssiveden haihdutuksella.
Jäähdyttimet ovat energiatehokkaita ja ympäristöystävällisiä ja sopivat kaapin jäähdytykseen, kun kaapin sivuilla tai ovissa ei ole tilaa.
Käyttölämpötila-alue on +5°C...+55°C ja asettelualue +20°C...+50°C. Esiasetus on +35°C.
Uusi F-kaasuasetus (EU) 2024/573 muuttaa jäähdytys- ja ilmastointijärjestelmien edellytyksiä teollisissa sovelluksissa. Tiukennetut vaatimukset fluoratuille kasvihuonekaasuille tarkoittavat, että monet nykyiset ratkaisut poistetaan asteittain käytöstä – samalla kun väärän teknologian valinta voi tulla kalliiksi tulevaisuudessa.
Oikean jäähdyttimen valitseminen koteloosi auttaa sinua välttämään yli- tai alimitoitusta ja suojaa järjestelmääsi ei-toivotuilta seurauksilta.
Kävimme tutustumassa Seifert Systemsin ilmastoneutraaliin tehtaaseen.
Uusi saksalainen toimittajamme Seifert Systems valmistaa erilaisia, pääasiallisesti seinäasenteisia, keskus-/kotelojäähdyttimiä. Tutustu nyt!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Jäähdytysteho L35L35 | Käyttölämpötila-alue | Mitat | Järjestelmän ilmavirtaus ulko-/sisäkierto | Jännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
KG9506-230V 650W SLIMLINE PRO TOP
Tuotenumero:
950600001
Kopioitu!
|
650 W
|
5°C - 55°C
|
368 x 400 x 325 mm
|
408 / 265 m³/h
|
230 V
|
|
||
|
KG9508-230V 850W SLIMLINE PRO TOP
Tuotenumero:
950800001
Kopioitu!
|
850 W
|
5°C - 55°C
|
412 x 595 x 395 mm
|
850 / 645 m³/h
|
230 V
|
|
||
|
KG9512-230V 1250W SLIMLINE PRO TOP
Tuotenumero:
951200001
Kopioitu!
|
1250 W
|
5°C - 55°C
|
412 X 595 X 395 mm
|
645 / 645 m³/h
|
230 V
|
|
||
|
KG9520-230V 2100W SLIMLINE PRO TOP
Tuotenumero:
952000001
Kopioitu!
|
2100 W
|
5°C - 55°C
|
435 x 595 x 475 mm
|
1200/ 602 m³/h
|
230 V
|
|
||
|
KG9540-400V 4000W SLIMLINE PRO TOP
Tuotenumero:
954020001
Kopioitu!
|
4000 W
|
5°C - 55°C
|
456 x 795 x 575 mm
|
1400 / 1233 m³/h
|
400/460 V - 50/60 Hz
|
|
Valitse tuote listalta.