SEIFERT
Seifert TG3039-sarjan kosteudenpoistajien toiminta perustuu Peltier-ilmiöön, jossa kosteus tiivistyy vedeksi jäähdytyselementin 50W teholla jäähdytetylle pinnalle ja josta se johdetaan pois letkun kautta valuttamalla.
Käyttöjännite on 24 VDC. Kosteudenpoistajat ovat huoltovapaita.
Yleistä |
|
|---|---|
| Mitat | AxBxC (DxE)176x136x(72+61) |
| Kotelon materiaali | PC |
| Kotelon väri | Musta/harmaa |
| Kotelon IP-luokka | IP56 |
| Paino | 1,8 kg |
Sähköiset tiedot |
|
|---|---|
| Käynnistysvirta | 3,1 A |
| Max. virta | 2,4 A |
| Hyväksynnät | CE |
| Max. teho | 58 W |
| Syöttöjännite | 24 V DC |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
| Max. käyttölämpötila | 65 °C |
| Teho | 50 W |
| Nimellisvirta | 2,1 A |
Seifert TG3039-sarjan kosteudenpoistajien toiminta perustuu Peltier-ilmiöön, jossa kosteus tiivistyy vedeksi jäähdytyselementin 50W teholla jäähdytetylle pinnalle ja josta se johdetaan pois letkun kautta valuttamalla.
Käyttöjännite on 24 VDC. Kosteudenpoistajat ovat huoltovapaita.
Uusi F-kaasuasetus (EU) 2024/573 muuttaa jäähdytys- ja ilmastointijärjestelmien edellytyksiä teollisissa sovelluksissa. Tiukennetut vaatimukset fluoratuille kasvihuonekaasuille tarkoittavat, että monet nykyiset ratkaisut poistetaan asteittain käytöstä – samalla kun väärän teknologian valinta voi tulla kalliiksi tulevaisuudessa.
Oikean jäähdyttimen valitseminen koteloosi auttaa sinua välttämään yli- tai alimitoitusta ja suojaa järjestelmääsi ei-toivotuilta seurauksilta.
Kävimme tutustumassa Seifert Systemsin ilmastoneutraaliin tehtaaseen.
Uusi saksalainen toimittajamme Seifert Systems valmistaa erilaisia, pääasiallisesti seinäasenteisia, keskus-/kotelojäähdyttimiä. Tutustu nyt!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).