SEIFERT
SOLITHERM PROTEC -jäähdyttimet on suunniteltu käytettäviksi erittäin ankarissa ympäristöissä, esimerkiksi petrokemian teollisuudessa, vedenkäsittelylaitoksissa ja satama-alueilla. Pinnoitettu lauhdutin ja pinnoitetut sisäputket ympäristön puolella sekä ruostumattomasta teräksestä valmistettu V4A (AISI 316) -kotelo takaavat paremman suojan kemikaaleja ja suolasumua vastaan
Yleistä |
|
|---|---|
| Tuotesarja | Solitherm Protec |
| Jäähdytysteho L35L35 | 600 W |
| Jäähdytysteho L35L50 | 430 W |
| Käyttölämpötila-alue | -40°C - +60°C |
| Järjestelmän ilmavirtaus ulko-/sisäkierto | 235 / 115 m³/h |
| Vapaa ilmavirtaus ulko-/sisäkierto | 408 / 180 m³/h |
| Mitat | 380 x 250 x 250 mm |
| Kotelon materiaali | Ruostumaton teräs 316 |
| Kotelon IP-luokka | IP56 |
| Paino | 15,7 kg |
Sähköiset tiedot |
|
|---|---|
| Nimellisteho L35L35 | 430 W |
| Virta L35L35 | 2,1 A |
| Käynnistysvirta | 6 A |
| Max. virta | 2,3 A |
| Jännite | 230 V |
| Sulakekoko | 15 A (T) |
| Hyväksynnät | CE, UL, cULus |
| 12406_Refrigerant / GWP | R 513A / 630 |
SOLITHERM PROTEC -jäähdyttimet on suunniteltu käytettäviksi erittäin ankarissa ympäristöissä, esimerkiksi petrokemian teollisuudessa, vedenkäsittelylaitoksissa ja satama-alueilla. Pinnoitettu lauhdutin ja pinnoitetut sisäputket ympäristön puolella sekä ruostumattomasta teräksestä valmistettu V4A (AISI 316) -kotelo takaavat paremman suojan kemikaaleja ja suolasumua vastaan
Uusi F-kaasuasetus (EU) 2024/573 muuttaa jäähdytys- ja ilmastointijärjestelmien edellytyksiä teollisissa sovelluksissa. Tiukennetut vaatimukset fluoratuille kasvihuonekaasuille tarkoittavat, että monet nykyiset ratkaisut poistetaan asteittain käytöstä – samalla kun väärän teknologian valinta voi tulla kalliiksi tulevaisuudessa.
Oikean jäähdyttimen valitseminen koteloosi auttaa sinua välttämään yli- tai alimitoitusta ja suojaa järjestelmääsi ei-toivotuilta seurauksilta.
Kävimme tutustumassa Seifert Systemsin ilmastoneutraaliin tehtaaseen.
Uusi saksalainen toimittajamme Seifert Systems valmistaa erilaisia, pääasiallisesti seinäasenteisia, keskus-/kotelojäähdyttimiä. Tutustu nyt!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Jäähdytysteho L35L35 | Käyttölämpötila-alue | Mitat | Järjestelmän ilmavirtaus ulko-/sisäkierto | Jännite | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
OC8706-230V 600W PROTEC
Tuotenumero:
87060584
Kopioitu!
|
600 W
|
-40°C - +60°C
|
380 x 250 x 250 mm
|
235 / 115 m³/h
|
230 V
|
|
||
|
OC8712-230V 1120W PROTEC
Tuotenumero:
87120584
Kopioitu!
|
1120 W
|
-40°C - +60°C
|
585 x 305 x 305 mm
|
280 / 300 m³/h
|
230 V
|
|
||
|
OC8720-230V 2000W PROTEC
Tuotenumero:
87200584
Kopioitu!
|
2000 W
|
-40°C - +60°C
|
890 x 395 x 305 mm
|
740 / 595 m³/h
|
230 V
|
|
Valitse tuote listalta.