CONTA-CLIP
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 6 mm² |
| Väri | Beige |
| Nimellisjännite IEC | 800 V |
| Nimellisvirta IEC | 41 A |
| Asennus | TS 35/7,5 |
| Nimellinen impulssijännite | 8 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | UL, cUL, KEMA KUR |
Mitat |
|
| Pituus | 93 mm |
| Leveys | 8,1 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 47 mm |
Liitännät |
|
| Liitännät | 2 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | A5 |
| Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | 4 kpl |
| Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | 0,2 mm² |
| Johdinkoko yksisäikeinen, max. | 10 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | 10 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | 6 mm² |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 22 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 8 |
| Johtimen kuorintapituus | 10 mm |
| Ruuvin koko | M 3,5 |
| Ruuvin tyyppi | Uritettu |
| Min. vääntömomentti | 1,2 |
| Max. vääntömomentti | 2,4 |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
Hyväksynnät |
|
| Nimellisjännite UL | 300 V |
| Nimellisvirta UL | 33 A |
| UL standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite cUL | 300 V |
| Nimellisvirta cUL | 33 A |
| cUL standardi | C22.2 No 158 |
| KEMA KEUR standardi | EN 60947-7-1:2009 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | CZ |
| Paino | 26,084 g |
| Pakkauskoko | 50 kpl |
SPTK-sarja tarjoaa monipuolisen ja modulaarisen liitinratkaisun sähköverkon mittauksiin. Mittaus- ja erotusliittimet soveltuvat erityisesti vaihtovirtapiirien epäsuoriin mittauksiin, joissa käytetään virtamuuntajia.
Virtamuuntajan toisiopiiri tulee aina oikosulkea, kun mittalaitteisto ei ole kytkettynä tai kun suoritetaan vertailevia mittauksia. SPTK mittausliittimien modulaarinen rakenne ja laaja lisätarvikevalikoima tekevät tästä toimenpiteestä helppoa ja turvallista.
Kaikki sarjan liittimet ovat kosketussuojattuja ja täyttävät BGV A3 -asennusturvallisuusmääräykset. Johdinten katkaisu tapahtuu lukittavalla, ruuvikiinnitteisellä liukusillalla, jonka asento on helposti havaittavissa keltaisella huomiovärillä merkityn ruuvin ansiosta.
Lisäksi kaikkiin malleihin on saatavilla STBI 19/4 -pistokeholkki, joka toimii testipisteenä. Mittausliitin soveltuu käytettäväksi sekä PS 4 -koestuspistokkeen että tavallisen 4 mm eristetyn koestuspistokkeen kanssa.
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Lisätiedot | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | Johdinkoko yksisäikeinen, max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Johtimen kuorintapituus | Ruuvin koko | Ruuvin tyyppi | Min. vääntömomentti | Max. vääntömomentti | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Nimellisjännite UL | Nimellisvirta UL | UL standardi | Nimellisjännite cUL | Nimellisvirta cUL | cUL standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
SPTK 6/DU BG
Tuotenumero:
17520.2
Kopioitu!
|
6 mm²
|
Beige
|
800 V
|
41 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR
|
|
93 mm
|
8,1 mm
|
47 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
4 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
6 mm²
|
22
|
8
|
10 mm
|
M 3,5
|
Uritettu
|
1,2
|
2,4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
33 A
|
UL 1059
|
300 V
|
33 A
|
C22.2 No 158
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
26,084 g
|
50 kpl
|
|
||
|
SPTK 6/LT BG
Tuotenumero:
17521.2
Kopioitu!
|
6 mm²
|
Beige
|
400 V
|
41 A
|
TS 35/7,5
|
4 kV
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR
|
|
93 mm
|
8,1 mm
|
47 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
4 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
6 mm²
|
22
|
8
|
10 mm
|
M 3,5
|
Uritettu
|
1,2
|
2,4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
33 A
|
UL 1059
|
300 V
|
33 A
|
C22.2 No 158
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
27,28 g
|
50 kpl
|
|
||
|
SPTK 6/QT BG
Tuotenumero:
17522.2
Kopioitu!
|
6 mm²
|
Beige
|
400 V
|
41 A
|
TS 35/7,5
|
4 kV
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR
|
|
93 mm
|
8,1 mm
|
47 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
4 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
6 mm²
|
22
|
8
|
10 mm
|
M 3,5
|
Uritettu
|
1,2
|
2,4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
150 V
|
33 A
|
UL 1059
|
150 V
|
33 A
|
C22.2 No 158
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
28,19 g
|
50 kpl
|
|
||
SPTK 6/LT/HB BG
Tuotenumero:
17523.2
Kopioitu!
|
6 mm²
|
Beige
|
400 V
|
41 A
|
TS 35/7,5
|
4 kV
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR
|
|
93 mm
|
8,1 mm
|
63 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
4 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
6 mm²
|
22
|
8
|
10 mm
|
M 3,5
|
Uritettu
|
1,2
|
2,4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
33 A
|
UL 1059
|
300 V
|
33 A
|
C22.2 No 158
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
28,43 g
|
50 kpl
|
|
||
|
SPTK 6/LT/STBI/YE BG
Tuotenumero:
17524.2
Kopioitu!
|
6 mm²
|
Beige
|
400 V
|
41 A
|
TS 35/7,5
|
4 kV
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR
|
with sockets
|
93 mm
|
8,1 mm
|
63 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
4 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
6 mm²
|
22
|
8
|
10 mm
|
M 3,5
|
Uritettu
|
1,2
|
2,4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
33 A
|
UL 1059
|
300 V
|
33 A
|
C22.2 No 158
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
29,65 g
|
50 kpl
|
|
||
|
SPTK 6/LT/STBI/BU BG
Tuotenumero:
17525.2
Kopioitu!
|
6 mm²
|
Beige
|
400 V
|
41 A
|
TS 35/7,5
|
4 kV
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR
|
with sockets
|
93 mm
|
8,1 mm
|
63 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
4 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
6 mm²
|
22
|
8
|
10 mm
|
M 3,5
|
Uritettu
|
1,2
|
2,4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
33 A
|
UL 1059
|
300 V
|
33 A
|
C22.2 No 158
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
29,65 g
|
50 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.