Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 10 mm² |
| Väri | Beige |
| Nimellisjännite IEC | 400 V |
| Nimellisvirta IEC | 10 A |
| Asennus | TS 35/7,5 ja TS32 |
| Nimellinen impulssijännite | 4 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | CSA, CSA US |
Mitat |
|
| Pituus | 72 mm |
| Leveys | 8 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 47 mm |
| Korkeus TS 32 | 51,5 mm |
Liitännät |
|
| Liitännät | 2 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | A5 |
| Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | 2 kpl |
| Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | 0,2 mm² |
| Johdinkoko yksisäikeinen, max. | 10 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | 10 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | 10 mm² |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 8 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 22 |
| Johtimen kuorintapituus | 12 mm |
| Ruuvin koko | M 4 |
| Ruuvin tyyppi | Uritettu |
| Min. vääntömomentti | 1,2 |
| Max. vääntömomentti | 2 |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V2 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 105 °C |
Hyväksynnät |
|
| Nimellisjännite CSA | 600 V |
| Nimellisvirta CSA | 45 A |
| CSA standardi | C22.2 No 158 |
| Nimellisjännite CSAus | 600 V |
| Nimellisjännite CSAus | 45 A |
| CSAus standardi | UL 1059 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
| Paino | 24,66 g |
| Pakkauskoko | 50 kpl |
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Lisätiedot | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Korkeus TS 32 | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Testipisteiden lukumäärä (poimintaliittimin) | Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | Johdinkoko yksisäikeinen, max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Johtimen kuorintapituus | Ruuvin koko | Ruuvin tyyppi | Min. vääntömomentti | Max. vääntömomentti | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Nimellisjännite CSA | Nimellisvirta CSA | CSA standardi | Nimellisjännite CSAus | Nimellisjännite CSAus | CSAus standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Mittausliitin, PTK 10/LT BG
Tuotenumero:
1130.2
Kopioitu!
|
10 mm²
|
Beige
|
400 V
|
10 A
|
TS 35/7,5 ja TS32
|
4 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US
|
|
72 mm
|
8 mm
|
47 mm
|
51,5 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
2 kpl
|
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
8
|
22
|
12 mm
|
M 4
|
Uritettu
|
1,2
|
2
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
600 V
|
45 A
|
C22.2 No 158
|
600 V
|
45 A
|
UL 1059
|
85369010
|
DE
|
24,66 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Mittausliitin, PTK 10/LT/STB BG
Tuotenumero:
1131.2
Kopioitu!
|
10 mm²
|
Beige
|
400 V
|
10 A
|
TS 35/7,5 ja TS32
|
4 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US
|
with sockets
|
72 mm
|
8 mm
|
47 mm
|
51,5 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
|
2 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
8
|
22
|
12 mm
|
M 4
|
Uritettu
|
1,2
|
2
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
600 V
|
45 A
|
C22.2 No 158
|
600 V
|
45 A
|
UL 1059
|
85369010
|
DE
|
28,9 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Mittausliitin, PTK 10/QT BG
Tuotenumero:
1132.2
Kopioitu!
|
10 mm²
|
Beige
|
400 V
|
10 A
|
TS 35/7,5 ja TS32
|
4 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US
|
|
72 mm
|
8 mm
|
47 mm
|
51,5 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
2 kpl
|
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
8
|
22
|
12 mm
|
M 4
|
Uritettu
|
1,2
|
2
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
600 V
|
45 A
|
C22.2 No 158
|
600 V
|
45 A
|
UL 1059
|
85369010
|
DE
|
25,14 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Mittausliitin, PTK 10/QT/STB BG
Tuotenumero:
1133.2
Kopioitu!
|
10 mm²
|
Beige
|
400 V
|
10 A
|
TS 35/7,5 ja TS32
|
4 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US
|
with sockets
|
72 mm
|
8 mm
|
47 mm
|
51,5 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
|
2 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
8
|
22
|
12 mm
|
M 4
|
Uritettu
|
1,2
|
2
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
600 V
|
45 A
|
C22.2 No 158
|
600 V
|
45 A
|
UL 1059
|
85369010
|
DE
|
29,74 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Mittausliitin, PTK 10/DU BG
Tuotenumero:
1134.2
Kopioitu!
|
10 mm²
|
Beige
|
400 V
|
10 A
|
TS 35/7,5 ja TS32
|
4 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US
|
|
72 mm
|
8 mm
|
47 mm
|
51,5 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
2 kpl
|
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
8
|
22
|
12 mm
|
M 4
|
Uritettu
|
1,2
|
2
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
600 V
|
45 A
|
C22.2 No 158
|
600 V
|
45 A
|
UL 1059
|
85369010
|
DE
|
22,56 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Tuotenumero:
1135.2
Kopioitu!
|
10 mm²
|
Beige
|
400 V
|
10 A
|
TS 35/7,5 ja TS32
|
4 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US
|
with sockets
|
72 mm
|
8 mm
|
47 mm
|
51,5 mm
|
2
|
1 kpl
|
A5
|
|
2 kpl
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
0,2 mm²
|
10 mm²
|
8
|
22
|
12 mm
|
M 4
|
Uritettu
|
1,2
|
2
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
600 V
|
45 A
|
C22.2 No 158
|
600 V
|
45 A
|
UL 1059
|
85369010
|
DE
|
22,56 g
|
50 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.