Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 2,5 mm² |
| Väri | Beige |
| Nimellisjännite IEC | 800 V |
| Nimellisvirta IEC | 24 A |
| Asennus | Asennuslevy |
| Nimellinen impulssijännite | 8 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC |
| Lisätiedot | with housing pegs and clip |
Mitat |
|
| Pituus | 40 mm |
| Leveys | 5,1 mm |
| Korkeus | 24 mm |
Liitännät |
|
| Liitännät | 2 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | A3 |
| Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | 1 kpl |
| Testipisteiden lukumäärä (poimintaliittimin) | 2 kpl |
| Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | 0,5 mm² |
| Johdinkoko yksisäikeinen, max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | 0,5 mm² |
| Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | 0,5 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | 2,5 mm² |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 20 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 12 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johtimen kuorintapituus | 10 mm |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
Hyväksynnät |
|
| Nimellisjännite UL | 300 V |
| Nimellisvirta UL | 20 A |
| UL standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite CSA | 300 V |
| Nimellisvirta CSA | 20 A |
| CSA standardi | C22.2 No 158 |
| Nimellisjännite CSAus | 300 V |
| Nimellisjännite CSAus | 20 A |
| CSAus standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite cUL | 300 V |
| Nimellisvirta cUL | 20 A |
| cUL standardi | C22.2 No 158 |
| GL standardi | IEC 60947-7-1:2009 |
| EAC standardi | TR ZU 004/2011 |
| KEMA KEUR standardi | EN 60947-7-1:2009 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
| Paino | 5 g |
| Pakkauskoko | 100 kpl |
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Lisätiedot | Pituus | Leveys | Korkeus | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Testipisteiden lukumäärä (poimintaliittimin) | Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | Johdinkoko yksisäikeinen, max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Johtimen kuorintapituus | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Nimellisjännite UL | Nimellisvirta UL | UL standardi | Nimellisjännite CSA | Nimellisvirta CSA | CSA standardi | Nimellisjännite CSAus | Nimellisjännite CSAus | CSAus standardi | Nimellisjännite cUL | Nimellisvirta cUL | cUL standardi | GL standardi | EAC standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-RC BG
Tuotenumero:
3587.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs and clip
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-RC OG
Tuotenumero:
3587.3
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Oranssi
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs and clip
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-RC BU
Tuotenumero:
3587.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs and clip
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-D BG
Tuotenumero:
3588.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-D OG
Tuotenumero:
3588.3
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Oranssi
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-D BU
Tuotenumero:
3588.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A/D/F BG
Tuotenumero:
3595.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs and flange
|
40 mm
|
11,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
4,6 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-D/F OG
Tuotenumero:
3595.3
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Oranssi
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs and flange
|
40 mm
|
11,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
4,6 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Läpivientiliitin, ZSRK 2,5/2A-D/F BU
Tuotenumero:
3595.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing pegs and flange
|
40 mm
|
11,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
4,6 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Maadoitusliitin, ZSLN 2,5/2A-D BKYE
Tuotenumero:
3638.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Musta/keltainen
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-2:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Maadoitusliitin, ZSLN 2,5/2A-RC BKYE
Tuotenumero:
3639.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Musta/keltainen
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
40 mm
|
5,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-2:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
DE
|
5 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Maadoitusliitin, ZSLN 2,5/2A-D/F BKYE
Tuotenumero:
3640.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Musta/keltainen
|
800 V
|
24 A
|
Asennuslevy
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
with housing flange
|
40 mm
|
11,1 mm
|
24 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
2 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
20 A
|
UL 1059
|
300 V
|
20 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-2:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
DE
|
4 g
|
50 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.