CONTA-CLIP
CONTA-CLIP tarjoaa innovatiivisen valikoiman läpivientiliittimiä ja suojamaadoitusliittimiä, joissa käytetään testattua ruuviliitäntäjärjestelmää. Johdinpinta-alat vaihtelevat 0,08 mm²:sta 240 mm²:iin. Tähän sisältyvät myös katkaisulittimet, sulakeliittimet, toimilaiteliittimet, anturiliittimet, moottoriliittimet ja suoraan asennuslevyyn kiinnitettävät liittimet. Ruuviliittimiä on helppo käyttää ja ne mahdollistavat luotettavan kytkennän yksi- ja monisäikeisillä johtimilla, joiden kanssa voi käyttää pääteholkkeja tai ei. Suojamaadoitusliittimissä on PE-jalka, joka ruuvataan paikalleen ja joka ottaa yhteyden molemmille puolille, varmistaen erinomaisen mekaanisen ja sähköisen turvallisuuden.
Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 2,5 mm² |
| Väri | Beige |
| Nimellisjännite IEC | 500 V |
| Nimellisvirta IEC | 24 A |
| Asennus | TS 35/7,5 |
| Nimellinen impulssijännite | 6 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC |
Mitat |
|
| Pituus | 116,2 mm |
| Leveys | 5,1 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 68 mm |
Liitännät |
|
| Liitännät | 3 x 2 |
| Kerrosten lukumäärä | 3 kpl |
| Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | A3 |
| Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | 3 kpl |
| Testipisteiden lukumäärä (poimintaliittimin) | 6 kpl |
| Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | 0,5 mm² |
| Johdinkoko yksisäikeinen, max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | 0,5 mm² |
| Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | 0,5 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | 2,5 mm² |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 20 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 12 |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Johtimen kuorintapituus | 10 mm |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
Hyväksynnät |
|
| Nimellisjännite UL | 300 V |
| Nimellisvirta UL | 15 A |
| UL standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite CSA | 300 V |
| Nimellisvirta CSA | 15 A |
| CSA standardi | C22.2 No 158 |
| Nimellisjännite CSAus | 300 V |
| Nimellisjännite CSAus | 15 A |
| CSAus standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite cUL | 300 V |
| Nimellisvirta cUL | 15 A |
| cUL standardi | C22.2 No 158 |
| GL standardi | IEC 60947-7-1:2009 |
| EAC standardi | TR ZU 004/2011 |
| KEMA KEUR standardi | EN 60947-7-1:2009 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | CZ |
| Paino | 17,37 g |
| Pakkauskoko | 50 kpl |
CONTA-CLIP tarjoaa innovatiivisen valikoiman läpivientiliittimiä ja suojamaadoitusliittimiä, joissa käytetään testattua ruuviliitäntäjärjestelmää. Johdinpinta-alat vaihtelevat 0,08 mm²:sta 240 mm²:iin. Tähän sisältyvät myös katkaisulittimet, sulakeliittimet, toimilaiteliittimet, anturiliittimet, moottoriliittimet ja suoraan asennuslevyyn kiinnitettävät liittimet. Ruuviliittimiä on helppo käyttää ja ne mahdollistavat luotettavan kytkennän yksi- ja monisäikeisillä johtimilla, joiden kanssa voi käyttää pääteholkkeja tai ei. Suojamaadoitusliittimissä on PE-jalka, joka ruuvataan paikalleen ja joka ottaa yhteyden molemmille puolille, varmistaen erinomaisen mekaanisen ja sähköisen turvallisuuden.
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Lisätiedot | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Testipisteiden lukumäärä (poimintaliittimin) | Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | Johdinkoko yksisäikeinen, max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Johtimen kuorintapituus | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Nimellisjännite UL | Nimellisvirta UL | UL standardi | Nimellisjännite CSA | Nimellisvirta CSA | CSA standardi | Nimellisjännite CSAus | Nimellisjännite CSAus | CSAus standardi | Nimellisjännite cUL | Nimellisvirta cUL | cUL standardi | GL standardi | EAC standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5 BG
Tuotenumero:
3590.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
500 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
3 x 2
|
3 kpl
|
A3
|
3 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
17,37 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5 BU
Tuotenumero:
3590.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
500 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
3 x 2
|
3 kpl
|
A3
|
3 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
23,75 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5/SV BG
Tuotenumero:
3591.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
500 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
connected vertically
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
6
|
3 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
25,4 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5/SV BU
Tuotenumero:
3591.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
500 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
connected vertically
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
6
|
3 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
CZ
|
25,4 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5/PE/L/L BG
Tuotenumero:
3592.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
500 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
3 x 2
|
3 kpl
|
A3
|
2 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009, IEC 60947-7-2:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
CZ
|
28 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5/PE/N/N BU
Tuotenumero:
3592.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
500 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
3 x 2
|
3 kpl
|
A3
|
2 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009, IEC 60947-7-2:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
CZ
|
28 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Kolmikerrosliitin, ZIKD 2,5/SV/PE GNYE
Tuotenumero:
3593.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Vihreä/keltainen
|
|
|
TS 35/7,5
|
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
connected vertically
|
116,2 mm
|
5,1 mm
|
68 mm
|
6
|
3 kpl
|
A3
|
0 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
UL 1059
|
|
|
C22.2 No 158
|
|
|
UL 1059
|
|
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009, IEC 60947-7-2:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
CZ
|
30,4 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Mooottorinkytkentä liitin, ZVMAK 2,5 BG
Tuotenumero:
3582.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
400 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
103,5 mm
|
5,1 mm
|
73 mm
|
3 x 2 + 1
|
3 kpl
|
A3
|
0 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
27,4 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Tuotenumero:
3582.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
400 V
|
24 A
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, GL, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
|
103,5 mm
|
5,1 mm
|
73 mm
|
3 x 2 + 1
|
3 kpl
|
A3
|
0 kpl
|
6 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
27,4 g
|
50 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.