Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 4 mm² |
| Väri | Musta |
| Nimellisvirta | 18 A |
| Nimellisjännite | 400 V |
| Nimellisjännite IEC | 400 V |
| Nimellisvirta IEC | 18 A |
| Sulakekoko | Blade Disconnect |
| Asennus | TS 35/7,5 |
| Nimellinen impulssijännite | 6 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | Pending, CSA, cCSAus, KEMA KUR |
Mitat |
|
| Pituus | 67,5 mm |
| Leveys | 6,1 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 47 mm |
| Korkeus | 46 mm |
Liitännät |
|
| Liitännät | 2 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | A3 |
| Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | 1 kpl |
| Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | 0,2 mm² |
| Johdinkoko yksisäikeinen, max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | 2,5 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | 0,2 mm² |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | 2,5 mm² |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 24 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 10 |
| Johtimen kuorintapituus | 12 mm |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
Hyväksynnät |
|
| Nimellisjännite UL | 300 |
| Nimellisjännite UL | 300 V |
| Nimellisvirta UL | 15 A |
| UL standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite CSA | 300 V |
| Nimellisvirta CSA | 15 A |
| CSA standardi | C22.2 No 158 |
| Nimellisjännite CSAus | 300 V |
| Nimellisjännite CSAus | 15 A |
| CSAus standardi | UL 1059 |
| KEMA KEUR standardi | EN 60947-7-3:2009 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | BG |
| Paino | 13,72 g |
| Pakkauskoko | 50 kpl |
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisvirta | Nimellisjännite | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Sulakekoko | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Lisätiedot | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Korkeus | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | Johdinkoko yksisäikeinen, max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Johtimen kuorintapituus | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Nimellisjännite UL | Nimellisjännite UL | Nimellisvirta UL | UL standardi | Nimellisjännite CSA | Nimellisvirta CSA | CSA standardi | Nimellisjännite CSAus | Nimellisjännite CSAus | CSAus standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Sulakeliitin, FSIK 4/2A/MT BK
Tuotenumero:
3239.4
Kopioitu!
|
4 mm²
|
Musta
|
18 A
|
400 V
|
400 V
|
18 A
|
Blade Disconnect
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
Pending, CSA, cCSAus, KEMA KUR
|
|
67,5 mm
|
6,1 mm
|
47 mm
|
46 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
24
|
10
|
12 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
300
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
BG
|
13,72 g
|
50 kpl
|
|
||
|
Sulakeliitin, FSIK 4/2A BK
Tuotenumero:
3290.4
Kopioitu!
|
4 mm²
|
Musta
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, KEMA KUR
|
|
67,5 mm
|
6,1 mm
|
70 mm
|
69 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
24
|
10
|
12 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
BG
|
17,94 g
|
25 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FSIK 4/2A/LED 12-30V AC/DC BK
Tuotenumero:
3291.4
Kopioitu!
|
4 mm²
|
Musta
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, KEMA KUR
|
|
67,5 mm
|
6,1 mm
|
70 mm
|
69 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,22 mm²
|
2,5 mm²
|
24
|
10
|
12 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
87,66 g
|
25 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FSIK 4/2A/LED 30-60V AC/DC BK
Tuotenumero:
3292.4
Kopioitu!
|
4 mm²
|
Musta
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, KEMA KUR
|
|
67,5 mm
|
6,1 mm
|
70 mm
|
69 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
24
|
10
|
12 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
87,66 g
|
25 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FSIK 4/2A/LED/110-250V AC/DC BK
Tuotenumero:
3293.4
Kopioitu!
|
4 mm²
|
Musta
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, KEMA KUR
|
|
67,5 mm
|
6,1 mm
|
70 mm
|
69 mm
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
24
|
10
|
12 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
87,66 g
|
25 kpl
|
|
||
|
Katkaistuliitin, FTRK 2,5/2A/OT BG
Tuotenumero:
3257.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
|
|
400 V
|
18 A
|
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
without function element
|
67,5 mm
|
5,1 mm
|
43 mm
|
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
CZ
|
10,99 g
|
100 kpl
|
|
||
Katkaistuliitin, FTRK 2,5/2A/OT BU
Tuotenumero:
3257.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
|
|
400 V
|
18 A
|
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
without function element
|
67,5 mm
|
5,1 mm
|
43 mm
|
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
CZ
|
10,99 g
|
100 kpl
|
|
||
|
Katkaistuliitin, FTRK 2,5/3A/OT BG
Tuotenumero:
3258.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
|
|
400 V
|
18 A
|
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
without function element
|
82 mm
|
5,1 mm
|
43 mm
|
|
3
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
CZ
|
13,94 g
|
100 kpl
|
|
||
Katkaistuliitin, FTRK 2,5/3A/OT BU
Tuotenumero:
3258.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
|
|
400 V
|
18 A
|
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
without function element
|
82 mm
|
5,1 mm
|
43 mm
|
|
3
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
15 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
15 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-1:2009, EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
CZ
|
13,94 g
|
100 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FTRK 2,5/2A/ZS BG
Tuotenumero:
3263.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
with fuse plug
|
67,5 mm
|
5,1 mm
|
81,2 mm
|
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
19,9 g
|
100 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FTRK 2,5/2A/ZS BU
Tuotenumero:
3263.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
with fuse plug
|
67,5 mm
|
5,1 mm
|
81,2 mm
|
|
2
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
19,9 g
|
100 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FTRK 2,5/3A/ZS BG
Tuotenumero:
3268.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Beige
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
with fuse plug
|
82 mm
|
5,1 mm
|
81,2 mm
|
|
3
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
19,1 g
|
100 kpl
|
|
||
Sulakeliitin, FTRK 2,5/3A/ZS BU
Tuotenumero:
3268.5
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Sininen
|
|
|
|
6,3 A
|
5 x 20 mm
|
TS 35/7,5
|
6 kV
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR
|
with fuse plug
|
82 mm
|
5,1 mm
|
81,2 mm
|
|
3
|
1 kpl
|
A3
|
1 kpl
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
4 mm²
|
0,5 mm²
|
2,5 mm²
|
20
|
12
|
10 mm
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
|
|
|
|
300 V
|
6,3 A
|
C22.2 No 158
|
300 V
|
6,3 A
|
UL 1059
|
EN 60947-7-3:2009
|
85369010
|
DE
|
19,1 g
|
100 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.