Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 2,5 mm² |
| Väri | Vihreä/keltainen |
| Asennus | TS 35/7,5 |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | EAC |
Mitat |
|
| Pituus | 62 mm |
| Leveys | 6 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 47 mm |
Liitännät |
|
| Liitännät | 3 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | A4 |
| Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | 0,2 mm² |
| Johdinkoko yksisäikeinen, max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | 4 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | 0,2 mm² |
| Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | 2,5 mm² |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 22 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 12 |
| Johtimen kuorintapituus | 9 mm |
| Ruuvin koko | M 3 |
| Ruuvin tyyppi | Uritettu |
| Min. vääntömomentti | 0,5 |
| Max. vääntömomentti | 1 |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V2 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 105 °C |
Hyväksynnät |
|
| EAC standardi | TR ZU 004/2011 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
| Paino | 23,2 g |
| Pakkauskoko | 100 kpl |
| Type of terminal | Ruuviliittimet, DIN-kiskoliittimet |
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Asennus | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Mitat standardin EN 60947-1 mukaisesti | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Testipisteiden lukumäärä (poimintaliittimin) | Poikkipinta-ala, yksisäikeinenjohdin min. | Johdinkoko yksisäikeinen, max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen johdin, max. | Poikkipinta-ala, monisäikeinen johdin max. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, min. | Poikkipinta-ala monisäikeinen pääteholkilla, max. | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Johtimen kuorintapituus | Ruuvin koko | Ruuvin tyyppi | Min. vääntömomentti | Max. vääntömomentti | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | UL standardi | CSA standardi | CSAus standardi | cUL standardi | EAC standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Type of terminal | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Maadoitusliitin, SL 2,5/35/ZR GNYE
Tuotenumero:
1060.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Vihreä/keltainen
|
TS 35/7,5
|
III
|
3
|
EAC
|
62 mm
|
6 mm
|
47 mm
|
3
|
1 kpl
|
A4
|
|
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
4 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
22
|
12
|
9 mm
|
M 3
|
Uritettu
|
0,5
|
1
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
|
|
|
|
TR ZU 004/2011
|
|
85369010
|
DE
|
23,2 g
|
100 kpl
|
Ruuviliittimet, DIN-kiskoliittimet
|
|
||
|
Maadoitusliitin, SL 2,5/35/ZRL GNYE
Tuotenumero:
1062.2
Kopioitu!
|
2,5 mm²
|
Vihreä/keltainen
|
TS 35/7,5
|
III
|
3
|
EAC
|
62 mm
|
6 mm
|
47 mm
|
4
|
1 kpl
|
A3
|
|
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
0,2 mm²
|
2,5 mm²
|
22
|
12
|
9 mm
|
M 2,5
|
Uritettu
|
0,4
|
0,8
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
|
|
|
|
TR ZU 004/2011
|
|
85369010
|
DE
|
25 g
|
100 kpl
|
Ruuviliittimet, DIN-kiskoliittimet
|
|
||
Maadoitusliitin, SL 16/35/N GNYE
Tuotenumero:
1533.2
Kopioitu!
|
16 mm²
|
Vihreä/keltainen
|
TS 35/7,5
|
III
|
3
|
CSA, CSA US, KEMA KUR, EAC
|
50 mm
|
12 mm
|
53 mm
|
2
|
1 kpl
|
B7
|
1 kpl
|
|
2,5 mm²
|
25 mm²
|
2,5 mm²
|
16 mm²
|
2,5 mm²
|
16 mm²
|
10
|
4
|
15 mm
|
M 5
|
Uritettu
|
2
|
4
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
|
C22.2 No 158
|
UL 1059
|
|
TR ZU 004/2013
|
EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
CZ
|
54,4 g
|
50 kpl
|
Ruuviliittimet, DIN-kiskoliittimet
|
|
||
Maadoitusliitin, SL 35/35/N GNYE
Tuotenumero:
1534.2
Kopioitu!
|
35 mm²
|
Vihreä/keltainen
|
TS 35/7,5
|
III
|
3
|
KEMA KUR
|
58 mm
|
16 mm
|
63 mm
|
2
|
1 kpl
|
B9
|
1 kpl
|
|
2,5 mm²
|
50 mm²
|
2,5 mm²
|
35 mm²
|
2,5 mm²
|
35 mm²
|
12
|
2
|
20 mm
|
M 6
|
Uritettu
|
2,5
|
5
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V2
|
-40 °C
|
105 °C
|
|
|
|
|
|
EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
CZ
|
102,8 g
|
20 kpl
|
Ruuviliittimet, DIN-kiskoliittimet
|
|
||
SSL70/2A GNYE maadoitusliitin 70mm²
Tuotenumero:
17163.2
Kopioitu!
|
70 mm²
|
Vihreä/keltainen
|
TS 35/7,5
|
III
|
3
|
UL, cUL, KEMA KUR, EAC
|
76,5 mm
|
20,5 mm
|
84 mm
|
2
|
1 kpl
|
B11
|
0 kpl
|
1 kpl
|
10 mm²
|
95 mm²
|
10 mm²
|
70 mm²
|
10 mm²
|
70 mm²
|
6
|
000
|
22 mm
|
M 8
|
Kuusiokolo-/kuusioavain
|
6
|
12
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
|
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-2:2009
|
85369010
|
CZ
|
201,2 g
|
10 kpl
|
Ruuviliittimet, DIN-kiskoliittimet
|
|
Valitse tuote listalta.