Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 35 mm² |
| Väri | Beige |
| Nimellisjännite IEC | 1000 V |
| Nimellisvirta IEC | 125 A |
| Asennus | TS 35/7,5 |
| Nimellinen impulssijännite | 8 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR |
Mitat |
|
| Pituus | 107 mm |
| Leveys | 27 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 51 mm |
| Korkeus TW/ADH-tarvikkeiden kanssa | 60 mm |
| Pituus TW/ADH | 131 mm |
| Liittimen kytkentäpinta-ala | ≤ 50 mm² |
Liitännät |
|
| Liitännät | 2 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Pultin koko | M 6 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 14 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 1/0 |
| Min. vääntömomentti | 3 |
| Max. vääntömomentti | 6 |
| DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, min. | 2,5 mm² |
| DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, max. | 50 mm² |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, min. | 6 mm² |
| DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, max. | 25 mm² |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
Hyväksynnät |
|
| Nimellisjännite UL | 1000 V |
| UL standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite CSA | 1000 V |
| Nimellisvirta CSA | 130 A |
| CSA standardi | C22.2 No 158 |
| Nimellisjännite CSAus | 1000 V |
| Nimellisjännite CSAus | 130 A |
| CSAus standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite cUL | 1000 V |
| Nimellisvirta cUL | 130 A |
| cUL standardi | C22.2 No 158 |
| KEMA KEUR standardi | EN 60947-7-1:2028 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
| Paino | 88,6 g |
| Pakkauskoko | 10 kpl |
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Korkeus TW/ADH-tarvikkeiden kanssa | Pituus TW/ADH | Liittimen kytkentäpinta-ala | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Pultin koko | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Min. vääntömomentti | Max. vääntömomentti | DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, min. | DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, max. | DIN 46234 / 2 cable lugs per side, min. | DIN 46234 / 2 kaapelikenkää per puoli, max. | DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, min. | DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, max. | DIN 46235: 2 cable lugs per side, min. | DIN 46235: 2 kaapelikenkää per puoli, max. | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | Nimellisjännite UL | UL standardi | Nimellisjännite CSA | Nimellisvirta CSA | CSA standardi | Nimellisjännite CSAus | Nimellisjännite CSAus | CSAus standardi | Nimellisjännite cUL | Nimellisvirta cUL | cUL standardi | GL standardi | EAC standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Bureau Veritas standardi | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Pulttiliitin, HSKG 35/M6/B/B BG
Tuotenumero:
17170.2
Kopioitu!
|
35 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
125 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR
|
107 mm
|
27 mm
|
51 mm
|
60 mm
|
131 mm
|
≤ 50 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 6
|
14
|
1/0
|
3
|
6
|
2,5 mm²
|
50 mm²
|
|
|
6 mm²
|
25 mm²
|
|
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
1000 V
|
UL 1059
|
1000 V
|
130 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
130 A
|
UL 1059
|
1000 V
|
130 A
|
C22.2 No 158
|
|
|
EN 60947-7-1:2028
|
85369010
|
DE
|
88,6 g
|
10 kpl
|
|
|
||
|
Pulttiliitin, HSKG 70/M6/B/B BG
Tuotenumero:
17035.2
Kopioitu!
|
70 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
192 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR
|
132 mm
|
32 mm
|
61 mm
|
70 mm
|
180 mm
|
≤ 95 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 8
|
14
|
3/0
|
6
|
12
|
2,5 mm²
|
95 mm²
|
|
|
16 mm²
|
70 mm²
|
|
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
1000 V
|
UL 1059
|
1000 V
|
175 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
175 A
|
UL 1059
|
1000 V
|
175 A
|
C22.2 No 158
|
|
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
156,2 g
|
10 kpl
|
|
|
||
|
Pulttiliitin, HSKG 120/M10/B/B BG
Tuotenumero:
17023.2
Kopioitu!
|
120 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
269 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, GL, cUL, KEMA KUR, EAC
|
133 mm
|
42 mm
|
72 mm
|
80 mm
|
226 mm
|
≤ 120 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 10
|
10
|
250 Kcmil
|
10
|
20
|
6 mm²
|
15 mm²
|
6 mm²
|
120 mm²
|
16 mm²
|
150 mm²
|
16 mm²
|
120 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
1000 V
|
UL 1059
|
|
|
|
|
|
|
1000 V
|
310 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
245,7 g
|
5 kpl
|
IEC 60947-7-1
|
|
||
|
Pulttiliitin, HSKG 185/M12/B/B BG
Tuotenumero:
17024.2
Kopioitu!
|
185 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
353 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, GL, cUL, KEMA KUR, EAC
|
164 mm
|
55 mm
|
78 mm
|
90 mm
|
288 mm
|
≤ 185 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 12
|
8
|
500 Kcmil
|
14
|
31
|
10 mm²
|
240 mm²
|
10 mm²
|
185 mm²
|
25 mm²
|
240 mm²
|
25 mm²
|
185 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
1000 V
|
UL 1059
|
|
|
|
|
|
|
1000 V
|
380 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
409 g
|
5 kpl
|
IEC 60947-7-1
|
|
||
|
Pulttiliitin, HSKG 300/M16/B/B BG
Tuotenumero:
17027.2
Kopioitu!
|
300 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
520 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, GL, cUL, KEMA KUR, EAC
|
164 mm
|
55 mm
|
86 mm
|
90 mm
|
288 mm
|
≤ 300 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 16
|
6
|
600 Kcmil
|
25
|
60
|
25 mm²
|
240 mm²
|
50 mm²
|
240 mm²
|
50 mm²
|
300 mm²
|
50 mm²
|
240 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
1000 V
|
UL 1059
|
|
|
|
|
|
|
1000 V
|
510 A
|
C22.2 No 158
|
IEC 60947-7-1:2009
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
529 g
|
5 kpl
|
IEC 60947-7-1
|
|
Valitse tuote listalta.