Tiedot |
|
|---|---|
| Johdinala | 16 mm² |
| Väri | Beige |
| Nimellisjännite IEC | 1000 V |
| Nimellisvirta IEC | 76 A |
| Asennus | TS 35/7,5 |
| Nimellinen impulssijännite | 8 kV |
| Ylijännitekategoria | III |
| Ympäristöluokka | 3 |
| Hyväksynnät | UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC |
Mitat |
|
| Pituus | 67 mm |
| Leveys | 13 mm |
| Korkeus TS 35/7.5 | 55,5 mm |
| Korkeus TW/ADH-tarvikkeiden kanssa | 58 mm |
| Pituus TW/ADH | 67 mm |
| Liittimen kytkentäpinta-ala | ≤ 16 mm² |
Liitännät |
|
| Liitännät | 1 |
| Kerrosten lukumäärä | 1 kpl |
| Pultin koko | M 5 |
| Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | 1 kpl |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | 10 |
| Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | 1/0 |
| Min. vääntömomentti | 2 |
| Max. vääntömomentti | 4 |
| DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, min. | 0,1 mm² |
| DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, max. | 16 mm² |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| DIN 46234 / 2 cable lugs per side, min. | 0,1 mm² |
| DIN 46234 / 2 kaapelikenkää per puoli, max. | 16 mm² |
| DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, min. | 6 mm² |
| DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, max. | 10 mm² |
| DIN 46235: 2 cable lugs per side, min. | 6 mm² |
| DIN 46235: 2 kaapelikenkää per puoli, max. | 10 mm² |
Materiaalit |
|
| Eristeen materiaali | Polyamidi 6.6 |
| Paloluokka | UL94-V0 |
| Min. käyttölämpötila | -40 °C |
| Max. käyttölämpötila | 120 °C |
Hyväksynnät |
|
| UL standardi | UL 1059 |
| Nimellisjännite CSA | 1000 V |
| Nimellisvirta CSA | 60 A |
| CSA standardi | C22.2 No 158 |
| Nimellisjännite CSAus | 1000 V |
| Nimellisjännite CSAus | 60 A |
| CSAus standardi | UL 1059 |
| cUL standardi | C22.2 No 158 |
| EAC standardi | TR ZU 004/2011 |
| KEMA KEUR standardi | EN 60947-7-1:2009 |
Muita tietoja |
|
| Tullitariffi | 85369010 |
| Alkuperämaa | DE |
| Paino | 22,12 g |
| Pakkauskoko | 10 kpl |
Optimoitu push-in-liitäntätekniikka mahdollistaa yksisäikeisten johtimien sekä holkitettujen monisäikeisten johtimien kytkemisen nopeasti ja turvallisesti ilman ylimääräistä voimankäyttöä tai työkaluja.
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
Sähkö–Electricity 26 on uusi kansainvälinen sähköalan ammattitapahtuma, joka kattaa koko toimialan. Tule käymään ja katso mitä osastoltamme 7g120 löytyy!
Ratkaisimme jatkuvat relehaasteet korkealaatuisen koneenrakennusteräksen valmistajan Ovakon tehtaassa. Lue jutustamme miten se tehtiin!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Johdinala | Väri | Nimellisjännite IEC | Nimellisvirta IEC | Asennus | Nimellinen impulssijännite | Ylijännitekategoria | Ympäristöluokka | Hyväksynnät | Pituus | Leveys | Korkeus TS 35/7.5 | Korkeus TW/ADH-tarvikkeiden kanssa | Pituus TW/ADH | Liittimen kytkentäpinta-ala | Liitännät | Kerrosten lukumäärä | Pultin koko | Rinnankytkentäkanavien lukumäärä | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala, alkaen (AWG) | Nimellinen johtimen poikkipinta-ala (AWG) | Min. vääntömomentti | Max. vääntömomentti | DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, min. | DIN 46234 / 1 kaapelikenkä per puoli, max. | DIN 46234 / 2 cable lugs per side, min. | DIN 46234 / 2 kaapelikenkää per puoli, max. | DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, min. | DIN 46235: 1 kaapelikenkä per puoli, max. | DIN 46235: 2 cable lugs per side, min. | DIN 46235: 2 kaapelikenkää per puoli, max. | Eristeen materiaali | Paloluokka | Min. käyttölämpötila | Max. käyttölämpötila | UL standardi | Nimellisjännite CSA | Nimellisvirta CSA | CSA standardi | Nimellisjännite CSAus | Nimellisjännite CSAus | CSAus standardi | cUL standardi | EAC standardi | KEMA KEUR standardi | Tullitariffi | Alkuperämaa | Paino | Pakkauskoko | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Suurteholiitin, HSK 16/M6 B BG
Tuotenumero:
17000.2
Kopioitu!
|
16 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
76 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
13 mm
|
55,5 mm
|
58 mm
|
67 mm
|
≤ 16 mm²
|
1
|
1 kpl
|
M 5
|
1 kpl
|
10
|
1/0
|
2
|
4
|
0,1 mm²
|
16 mm²
|
0,1 mm²
|
16 mm²
|
6 mm²
|
10 mm²
|
6 mm²
|
10 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
60 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
60 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
22,12 g
|
10 kpl
|
|
||
|
Suurteholiitin, HSK 35/M6 B BG
Tuotenumero:
17001.2
Kopioitu!
|
35 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
125 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
16 mm
|
55,5 mm
|
58 mm
|
67 mm
|
≤ 35 mm²
|
1
|
1 kpl
|
M 6
|
1 kpl
|
14
|
2
|
3
|
6
|
2,5 mm²
|
35 mm²
|
2,5 mm²
|
35 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
115 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
115 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
31,23 g
|
10 kpl
|
|
||
Suurteholiitin, HSK 50/M8 B BG
Tuotenumero:
17002.2
Kopioitu!
|
50 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
150 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
21 mm
|
63,5 mm
|
66 mm
|
67 mm
|
≤ 50 mm²
|
1
|
1 kpl
|
M 8
|
1 kpl
|
14
|
1/0
|
6
|
12
|
2,5 mm²
|
50 mm²
|
2,5 mm²
|
50 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
125 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
125 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
50,64 g
|
10 kpl
|
|
||
Suurteholiitin,HSK 120/M10 B BG
Tuotenumero:
17003.2
Kopioitu!
|
120 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
269 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
32 mm
|
73,5 mm
|
76 mm
|
67 mm
|
≤ 120 mm²
|
1
|
1 kpl
|
M 10
|
1 kpl
|
10
|
250 Kcmil
|
10
|
20
|
6 mm²
|
120 mm²
|
6 mm²
|
120 mm²
|
10 mm²
|
95 mm²
|
10 mm²
|
95 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
220 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
220 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
90,95 g
|
10 kpl
|
|
||
Suurteholiitin,HSK 120/M12 B BG
Tuotenumero:
17004.2
Kopioitu!
|
120 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
269 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
32 mm
|
73,5 mm
|
76 mm
|
67 mm
|
≤ 120 mm²
|
1
|
1 kpl
|
M 10
|
1 kpl
|
10
|
250 Kcmil
|
14
|
31
|
6 mm²
|
120 mm²
|
6 mm²
|
120 mm²
|
10 mm²
|
95 mm²
|
10 mm²
|
95 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
220 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
220 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
114,39 g
|
10 kpl
|
|
||
|
Suurteholiitin, HSK 35/M6 B/B BG
Tuotenumero:
17005.2
Kopioitu!
|
35 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
125 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
16 mm
|
55,5 mm
|
61,5 mm
|
67 mm
|
≤ 35 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 6
|
1 kpl
|
14
|
2
|
3
|
6
|
2,5 mm²
|
35 mm²
|
2,5 mm²
|
35 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
120 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
120 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
68,29 g
|
10 kpl
|
|
||
Suurteholiitin, HSK 50/M8 B/B BG
Tuotenumero:
17006.2
Kopioitu!
|
50 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
150 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
21 mm
|
63,5 mm
|
71,5 mm
|
120 mm
|
≤ 50 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 8
|
1 kpl
|
14
|
1/0
|
6
|
12
|
2,5 mm²
|
50 mm²
|
2,5 mm²
|
50 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
6 mm²
|
35 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
130 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
130 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
121,98 g
|
10 kpl
|
|
||
|
Suurteholiitin, HSK 120/M10 B/B BG
Tuotenumero:
17007.2
Kopioitu!
|
120 mm²
|
Beige
|
1000 V
|
269 A
|
TS 35/7,5
|
8 kV
|
III
|
3
|
UL, CSA, CSA US, cUL, KEMA KUR, EAC
|
67 mm
|
32 mm
|
73,5 mm
|
78,5 mm
|
156 mm
|
≤ 120 mm²
|
2
|
1 kpl
|
M 10
|
1 kpl
|
10
|
250 Kcmil
|
10
|
20
|
6 mm²
|
120 mm²
|
6 mm²
|
120 mm²
|
10 mm²
|
95 mm²
|
10 mm²
|
95 mm²
|
Polyamidi 6.6
|
UL94-V0
|
-40 °C
|
120 °C
|
UL 1059
|
1000 V
|
225 A
|
C22.2 No 158
|
1000 V
|
225 A
|
UL 1059
|
C22.2 No 158
|
TR ZU 004/2011
|
EN 60947-7-1:2009
|
85369010
|
DE
|
220,9 g
|
10 kpl
|
|
Valitse tuote listalta.