DF ELECTRIC
| Hyväksynnät | IEC/EN 60269-1, IEC/EN 60269-4, RoHS |
|---|---|
| Katkaisukyky | 120 kA |
| Koko | NH1 |
| Käyttölämpötila | -25°C ... 60°C |
| Max. jännite AC | 690 V |
| Max. jännite DC | 550 V |
| Nimellisvirta | 40 A |
| Ominaisuus | aR |
|---|---|
| Paino | 380 g |
| Pakkauskoko | 3 kpl |
| Standardit | CE |
| Varastointilämpötila | -40°C ... 80°C |
Erikoisnopeat NH1 aR-sulakkeet on tarkoitettu puolijohteiden suojaus sovelluksiin kuten tasasuuntaajissa, UPS-laitteissa, taajuusmuuttajissa, moottorikäytöissä, pehmokäynnistimissä, SSR-releleissä, aurinkosähköinverttereissä ja hitsausinverttereissä. Sulake on valmistettu puhtaasta hopeasta ja varustettu erikoiselementeillä, jotka takaavat erittäin matalat I²t-arvot. Kiinteytetty kvartsihiekka varmistaa erinomaisen valokaaren hallinnan, korkean katkaisukyvyn ja kestävyyden syklisissä kuormituksissa. Sulakkeessa on trip-indikaattori, jota voidaan käyttää visuaalisena merkkinä tai varustaa mikrokytkimellä.
DF Electric on erikoistunut sulakkeisiin, sulakepesiin ja muuntajiin vuodesta 1987 lähtien. Barcelonasta käsin toimiva yritys on Espanjan markkinajohtaja ja tunnettu kansainvälisesti kilpailukykyisestä tuotevalikoimastaan.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Nimellisvirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 40A
Tuotenumero:
DF365225
Kopioitu!
|
40 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 50A
Tuotenumero:
DF365230
Kopioitu!
|
50 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 63A
Tuotenumero:
DF365235
Kopioitu!
|
63 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 80A
Tuotenumero:
DF365240
Kopioitu!
|
80 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 100A
Tuotenumero:
DF365245
Kopioitu!
|
100 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 125A
Tuotenumero:
DF365250
Kopioitu!
|
125 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 160A
Tuotenumero:
DF365255
Kopioitu!
|
160 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 200A
Tuotenumero:
DF365260
Kopioitu!
|
200 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 250A
Tuotenumero:
DF365270
Kopioitu!
|
250 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 315A
Tuotenumero:
DF365280
Kopioitu!
|
315 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 350A
Tuotenumero:
DF365282
Kopioitu!
|
350 A
|
|
||
|
Kahvasulake NH1, aR, 690V, 400A
Tuotenumero:
DF365290
Kopioitu!
|
400 A
|
|
Valitse tuote listalta.