| Hyväksynnät | CE |
|---|---|
| Katkaisukyky | 30 kA |
| Koko | 22x65 |
| Käyttölämpötila | -40°C ... +80°C |
| Max. jännite DC | 1500 V |
| Nimellisvirta | 40 A |
| Ominaisuus | gPV |
|---|---|
| Paino | 58 g |
| Pakkauskoko | 10 kpl |
| Standardit | IEC/EN 60269-1, IEC/EN 60269-6, UL248-1, UL248-19 |
| Varastointilämpötila | -40°C ... +90°C |
DF Electricin gPV 22x65 -sulakkeet on kehitetty tarjoamaan kompakti, turvallinen ja kustannustehokas suoja aurinkosähkömoduuleille (string-suojaus) jännitteille jopa 1500 V DC.
Valikoima sisältää seuraavat sulakkeet:
Koko 22x65, 1500 V DC, 40 A – 60 A
Sulakkeet tarjoavat suojan sekä ylikuormitusta että oikosulkua vastaan (gPV-luokka IEC60269-6- ja UL248-19-standardien mukaisesti).
Keraaminen runko kestää hyvin sisäistä painetta ja lämpötilamuutoksia, mahdollistaen suuren katkaisukyvyn pienessä koossa. Koskettimet on valmistettu hopeoidusta kuparista ja sulake-elementit puhtaasta hopeasta ikääntymisen estämiseksi ja sähköisten ominaisuuksien säilyttämiseksi muuttumattomina.
Näille sulakkeille suositellaan käytettäväksi PML-sulakepitimiä.
DF Electric on erikoistunut sulakkeisiin, sulakepesiin ja muuntajiin vuodesta 1987 lähtien. Barcelonasta käsin toimiva yritys on Espanjan markkinajohtaja ja tunnettu kansainvälisesti kilpailukykyisestä tuotevalikoimastaan.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Wöhner määrittelee uudelleen, kuinka helppokäyttöinen, turvallinen ja tehokas tehonjakelujärjestelmä voi olla. Lue lisää!
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
LOVATO Electric on laajentanut tunnettua GL-sarjan kuormakytkinvalikoimaansa uusilla kokoluokilla, jotka kattavat virta-alueen 1000 A:sta aina 2000 A:iin (AC21A).
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Nimellisvirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
PV sulake, 22x65 mm, gPV, 1500V DC, 40A
Tuotenumero:
DF492270
Kopioitu!
|
40 A
|
|
||
|
PV sulake, 22x65 mm, gPV, 1500V DC, 45A
Tuotenumero:
DF492272
Kopioitu!
|
45 A
|
|
||
|
PV sulake, 22x65 mm, gPV, 1500V DC, 50A
Tuotenumero:
DF492275
Kopioitu!
|
50 A
|
|
||
|
PV sulake, 22x65 mm, gPV, 1500V DC, 55A
Tuotenumero:
DF492278
Kopioitu!
|
55 A
|
|
||
|
PV sulake, 22x65 mm, gPV, 1500V DC, 60A
Tuotenumero:
DF492280
Kopioitu!
|
60 A
|
|
Valitse tuote listalta.