PULS
MiniLine-hakkuriteholähteissä yhdistyvät pieni koko, korkea laatu, pitkäikäisyys, korkea hyötysuhde sekä erinomainen hinta/laatu-suhde.
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännitealue | Wide-range |
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Syöttöjännite AC | 100-240 V |
| Min. syöttöjännite AC | 85 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Syöttöjännite DC | 110-300 V |
| Min. syöttöjännite DC | 85 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 375 V DC |
| Syöksyvirta 120 V AC, tyypillinen | 17 A |
| Syöksyvirta 230 V AC, tyypillinen | 35 A |
| Tehokerroin 120 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,53 |
| Tehokerroin 230 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,53 |
| Verkon taajuus | 50-60 ±6 % |
| Virrankulutus 120 V AC | 0,6 A |
| Virrankulutus 230 V AC | 0,25 A |
| Syöttövirran tyyppi | AC-DC |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 12 V DC |
| Min. ulostulojännite | 10 V DC |
| Max. ulostulojännite | 12 V DC |
| Ulostulovirta | 2,5 A |
| Teho | 30 W |
| Tehonlasku +60 °C...+70 °C | 0,8 W/°C |
| Max. Ripple | 10 mV pp |
| Syöttöjänniteregulointi | <1% Vout (10 V), <1,2% Vout (12 V) |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -10 °C |
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 60 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde 230 V AC, täydellä kuormalla | 84 % |
| MTBF (IEC 61709) täydellä kuormalla 230 V AC, +40 °C | 650000 h |
Mitat |
|
| Leveys | 45 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Syvyys | 91 mm |
| Paino | 0,24 kg |
Liittimet |
|
| Liittimet | Jousivoima |
| Liitäntä | Monisäikeinen max. 2,5 mm², yksisäikeinen max. 4 mm² |
Muuta |
|
| Sarja | Miniline |
| Standardit | Selv: EN60950, Pelv: EN50178 |
| Hyväksynnät | CB, CE, CSA, NEC Class 2, UL |
| Kotelon materiaali | ABS-muovi |
| Rinnankytkentä | Kyllä, katso datasivu. |
| Sarjakytkentä | Kyllä, katso datasivu. |
| Hold-up time 120 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 18 ms |
| Hold-up time 230 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 170 ms |
| IP-luokka | IP20 |
| PFC (EN61000-3-2) | Kyllä |
| Transienttisuodatin | Kyllä, VDE0160 (750 V, 1,3 ms) |
| Aktiivinen transienttisuodatin | Kyllä |
Hyvän jäähdytyksen varmistamiseksi on suositeltavaa jättää asennuksessa tyhjää tilaa 40 mm yläpuolella ja 20 mm alapuolelle. Sivuille tulisi jättää tyhjää tilaa 5 mm, jos teholähdettä kuormitetaan yli 50 % jatkuvasti. Jos teholähteen vieressä on esim. toinen teholähde, tulisi sivuille jätettävää tilaa kasvattaa 15 mm:iin.
MiniLine-hakkuriteholähteissä yhdistyvät pieni koko, korkea laatu, pitkäikäisyys, korkea hyötysuhde sekä erinomainen hinta/laatu-suhde.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulostulojännite | Syöttöjännite AC | Syöttöjännite DC | Liittimet | Teho | Ulostulovirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Teholähde 100-240 V AC/5-5,5 V DC, 5 A
Tuotenumero:
ML30.101
Kopioitu!
|
5 V DC
|
100-240 V
|
110-300 V
|
Jousivoima
|
25 W
|
5 A
|
|
||
Teholähde 100-240 V AC/10-12 V DC, 3 A
Tuotenumero:
ML30.102
Kopioitu!
|
12 V DC
|
100-240 V
|
110-300 V
|
Jousivoima
|
30 W
|
2,5 A
|
|
||
Teholähde 100-240 V AC/±12-15 V DC, 2,5 A
Tuotenumero:
ML30.106
Kopioitu!
|
12 V DC
|
100-240 V
|
110-300 V
|
Jousivoima
|
30 W
|
2,5 A
|
|
||
Teholähde 100-240 V AC/12-15 V DC, 4,2 A
Tuotenumero:
ML50.102
Kopioitu!
|
12 V DC
|
100-240 V
|
110-300 V
|
Jousivoima
|
50 W
|
4,2 A
|
|
||
Teholähde 100-240 V AC/48-56 V DC, 1,05 A
Tuotenumero:
ML50.105
Kopioitu!
|
48 V DC
|
100-240 V
|
110-300 V
|
Jousivoima
|
50 W
|
1,05 A
|
|
||
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 3 A
Tuotenumero:
ML70.100
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 220-240 V
|
290 V
|
Jousivoima
|
72 W
|
3 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 3,9 A, NEC Class 2
Tuotenumero:
ML95.100
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 220-240 V
|
290 V
|
Jousivoima
|
95 W
|
3,9 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 4,2 A
Tuotenumero:
ML100.100
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 220-240 V
|
290 V
|
Jousivoima
|
100 W
|
4,2 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/12-15 V DC, 7,5 A
Tuotenumero:
ML100.102
Kopioitu!
|
12 V DC
|
100-120, 220-240 V
|
290 V
|
Jousivoima
|
90 W
|
7,5 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/48-56 V DC, 2,1 A
Tuotenumero:
ML100.105
Kopioitu!
|
48 V DC
|
100-120, 220-240 V
|
290 V
|
Jousivoima
|
100 W
|
2,1 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 4,2 A suojapinnoitettu
Tuotenumero:
ML100.109
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 220-240 V
|
290 V
|
Jousivoima
|
100 W
|
4,2 A
|
|
Valitse tuote listalta.