PULS
Pulsin Piano sarja on suunniteltu sovelluksiin, joissa tarvitaan luotettavaa teholähdettä suorittamaan yleisimmin vaaditut tehtävät. Piano sarja tarjoaa teholähteen perusominaisuudet tekemättä kompromisseja Pulsin tunnetuista ominaisuuksista; erinomainen hyötysuhde, pitkä elinikä, luotettavuus ja pieni koko. Käyttäjä saa juuri sen mitä tarvitsee sovellukseensa – ilman kalliita lisäominaisuuksia, mutta kuitenkin korkealaatuisen ja tarvittavilla ominaisuuksilla varustetun teholähteen.
120 W / 5 A Piano teholähteitä löytyy kolme eri mallia:
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Syöttöjännite AC | 200-240 V |
| Min. syöttöjännite AC | 180 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Syöksyvirta 230 V AC, tyypillinen | 28 A |
| Tehokerroin 230 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,54 |
| Verkon taajuus | 50-60 ±6 % |
| Ensiösulake | Min. 10 A (B-tyyppi) tai 6 A (C-tyyppi). Ilman etusulaketta max. 32 A -järjestelmässä (30 A UL)) |
| Virrankulutus 230 V AC | 1,06 A |
| Syöttövirran tyyppi | AC-DC |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 24 V DC |
| Min. ulostulojännite | 24 V DC |
| Max. ulostulojännite | 28 V DC |
| Ulostulovirta | 5 A |
| Teho | 120 W |
| Tehonlasku +60 °C...+70 °C | 3 W/°C |
| Max. Ripple | 100 mV pp |
| Syöttöjänniteregulointi | <10 mV (180-264 V AC) |
| Kuormaregulointi | <150 mV (0-5 A) |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -10 °C |
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 55 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde 230 V AC, keskimääräinen | 89,5 % |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Hyötysuhde 230 V AC, täydellä kuormalla | 90,5 % |
| Elinikä 230 V AC, täydellä kuormalla +40 °C | 47000 h |
| MTBF (IEC 61709) täydellä kuormalla 230 V AC, +40 °C | 1720000 h |
Mitat |
|
| Leveys | 39 mm |
| Korkeus | 124 mm |
| Syvyys | 124 mm |
| Paino | 0,35 kg |
Liittimet |
|
| Liittimet | Ruuvi |
| Liitäntä | Monisäikeinen max. 4 mm², yksisäikeinen max. 6 mm² |
Muuta |
|
| Sarja | Piano |
| Standardit | Selv: EN60950-1, Pelv: EN60204-1, EN50178, IEC62103, IEC60364-4-41 |
| Hyväksynnät | CB, CE, cRUus, cULus, GL |
| DC-OK rele | Kyllä |
| Kotelon materiaali | Polykarbonaatti |
| Rinnankytkentä | Ei sallittu |
| Sarjakytkentä | Kyllä, max. 150 V DC |
| Hold-up time 230 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 33 ms |
| IP-luokka | IP20 |
| PFC (EN61000-3-2) | Kyllä |
| Transienttisuodatin | Kyllä, VDE0160 (750 V, 1,3 ms) |
| Releulostulo | Rele avautuu, jos aseteltu jännite laskee yli 10 % (>1 ms ) |
Pulsin Piano sarja on suunniteltu sovelluksiin, joissa tarvitaan luotettavaa teholähdettä suorittamaan yleisimmin vaaditut tehtävät. Piano sarja tarjoaa teholähteen perusominaisuudet tekemättä kompromisseja Pulsin tunnetuista ominaisuuksista; erinomainen hyötysuhde, pitkä elinikä, luotettavuus ja pieni koko. Käyttäjä saa juuri sen mitä tarvitsee sovellukseensa – ilman kalliita lisäominaisuuksia, mutta kuitenkin korkealaatuisen ja tarvittavilla ominaisuuksilla varustetun teholähteen.
120 W / 5 A Piano teholähteitä löytyy kolme eri mallia:
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulostulojännite | Syöttöjännite AC | Liittimet | Teho | Ulostulovirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Teholähde 200-240 V AC/24-28 V DC, 5 A, DC OK
Tuotenumero:
PIC120.241C
Kopioitu!
|
24 V DC
|
200-240 V
|
Ruuvi
|
120 W
|
5 A
|
|
||
|
Teholähde 200-240 V AC/24-28 V DC, 5 A
Tuotenumero:
PIC120.242C
Kopioitu!
|
24 V DC
|
200-240 V
|
Ruuvi
|
120 W
|
5 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 5 A, DC OK
Tuotenumero:
PIC120.241D
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 200-240 V
|
Ruuvi
|
120 W
|
5 A
|
|
Valitse tuote listalta.