PULS
Pulsin Dimension C-sarjan hakkuriteholähteessä yhdistyvät Q-sarjan korkea laatu, luotettavuus, pitkä elinikä,
monipuoliset ominaisuudet sekä C-sarjalle tyypilliset ruuviliittimet, pienempi koko ja edullisempi hinta.
Power boost
Teholähteessä (5 A malli) on jatkuva 20 % tehoreservi 45 °C asti. Lämpötila-alueella +45 °C...+60 °C tehoreserviä voidaan käyttää suhteessa 1 min päällä/10 min pois.
Kuormitettavuus (jännite/virta)
CS3.241 CS5.241
Syöksyvirta
C-sarjan teholähteen syöksyvirta (Inrush current) on erittäin pieni, jolloin esim. useamman teholähteen
päälle kytkeminen ei laukaise tulopuolen sulakkeita.
| |
|
|
|
|
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännitealue | Wide-range |
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Syöttöjännite AC | 100-240 V |
| Min. syöttöjännite AC | 90 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Syöttöjännite DC | 110-300 V |
| Min. syöttöjännite DC | 88 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 375 V DC |
| Syöksyvirta 120 V AC, tyypillinen | 23 A |
| Syöksyvirta 230 V AC, tyypillinen | 45 A |
| Tehokerroin 120 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,61 |
| Tehokerroin 230 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,56 |
| Verkon taajuus | 50-60 ±6 % |
| Ensiösulake | Ilman etusulaketta max. 20 A -järjestelmässä. Katso datasivu. |
| Virrankulutus 120 V AC | 1,23 A |
| Virrankulutus 230 V AC | 0,68 A |
| Syöttövirran tyyppi | AC-DC |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 24 V DC |
| Min. ulostulojännite | 24 V DC |
| Max. ulostulojännite | 28 V DC |
| Ulostulovirta | 3,3 A |
| Teho | 80 W |
| Tehonlasku +60 °C...+70 °C | 1,8 W/°C |
| Max. Ripple | 50 mV pp |
| Syöttöjänniteregulointi | <50 mV (90-300 V AC) |
| Kuormaregulointi | <100 mV (0-3,3 A) |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -25 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 60 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde 120 V AC, täydellä kuormalla | 88 % |
| Hyötysuhde 230 V AC, keskimääräinen | 87,7 % |
| Hyötysuhde 230 V AC, täydellä kuormalla | 89,8 % |
| Elinikä 120 V AC, täydellä kuormalla +40 °C | 64000 h |
| Elinikä 230 V AC, täydellä kuormalla +40 °C | 77000 h |
| MTBF (IEC 61709) täydellä kuormalla 230 V AC, +40 °C | 2243000 h |
Mitat |
|
| Leveys | 32 mm |
| Korkeus | 124 mm |
| Syvyys | 102 mm |
| Paino | 0,43 kg |
Liittimet |
|
| Liittimet | Ruuvi |
| Liitäntä | Monisäikeinen max. 4 mm², yksisäikeinen max. 6 mm² |
Muuta |
|
| Sarja | Dimension C |
| Standardit | Selv: EN60950-1, Pelv: EN60204-1, EN50178, IEC62103, IEC60364-4-41 |
| Hyväksynnät | ABS, CB, CE, CSA US, cRUus, cULus, GL, NEC Class 2 |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Rinnankytkentä | Ei sallittu |
| Sarjakytkentä | Kyllä, katso datasivu. |
| Hold-up time 120 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 29 ms |
| Hold-up time 230 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 120 ms |
| IP-luokka | IP20 |
| PFC (EN61000-3-2) | Kyllä |
| Transienttisuodatin | Kyllä, VDE0160 (750 V, 1,3 ms) |
| Aktiivinen transienttisuodatin | Kyllä |
Pulsin Dimension C-sarjan hakkuriteholähteessä yhdistyvät Q-sarjan korkea laatu, luotettavuus, pitkä elinikä,
monipuoliset ominaisuudet sekä C-sarjalle tyypilliset ruuviliittimet, pienempi koko ja edullisempi hinta.
Power boost
Teholähteessä (5 A malli) on jatkuva 20 % tehoreservi 45 °C asti. Lämpötila-alueella +45 °C...+60 °C tehoreserviä voidaan käyttää suhteessa 1 min päällä/10 min pois.
Kuormitettavuus (jännite/virta)
CS3.241 CS5.241
Syöksyvirta
C-sarjan teholähteen syöksyvirta (Inrush current) on erittäin pieni, jolloin esim. useamman teholähteen
päälle kytkeminen ei laukaise tulopuolen sulakkeita.
| |
|
|
|
|
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulostulojännite | Syöttöjännite AC | Syöttöjännite DC | Liittimet | Teho | Ulostulovirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
Teholähde 100-240 V AC/24-28 V DC, 3,3 A
Tuotenumero:
CS3.241
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-240 V
|
110-300 V
|
Ruuvi
|
80 W
|
3,3 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 5 A
Tuotenumero:
CS5.241
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 200-240 V
|
|
Ruuvi
|
120 W
|
5 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 5 A suojapinnoitettu
Tuotenumero:
CS5.241-C1
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 200-240 V
|
|
Ruuvi
|
120 W
|
5 A
|
|
||
|
Teholähde 115/230 V AC/24-28 V DC, 5 A, jousivoimaliittimet
Tuotenumero:
CS5.241-S1
Kopioitu!
|
24 V DC
|
100-120, 200-240 V
|
|
Jousivoima
|
120 W
|
5 A
|
|
Valitse tuote listalta.