PULS
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännitealue | Wide-range |
| Vaiheiden määrä | 1 |
| Syöttöjännite AC | 100-240 V |
| Min. syöttöjännite AC | 85 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Syöttöjännite DC | 110-300 V |
| Min. syöttöjännite DC | 88 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 360 V DC |
| Syöksyvirta 120 V AC, tyypillinen | 10 A |
| Syöksyvirta 230 V AC, tyypillinen | 4,5 A |
| Tehokerroin 120 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,99 |
| Tehokerroin 230 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,98 |
| Verkon taajuus | 50-60 ±6 % |
| Ensiösulake | Ilman etusulaketta max. 32 A -järjestelmässä (30 A UL). Katso datasivu. |
| Virrankulutus 120 V AC | 4,26 A |
| Virrankulutus 230 V AC | 2,23 A |
| Syöttövirran tyyppi | AC-DC |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 24 V DC |
| Min. ulostulojännite | 24 V DC |
| Max. ulostulojännite | 28 V DC |
| Ulostulovirta | 20 A |
| Teho | 480 W |
| Tehoreservi | +20% jatkuvasti alle +45°C |
| Tehonlasku +60 °C...+70 °C | 12 W/°C |
| Max. Ripple | 60 mV pp |
| Syöttöjänniteregulointi | <10 mV (85-300 V AC) |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -25 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 60 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde 120 V AC, täydellä kuormalla | 94,1 % |
| Hyötysuhde 230 V AC, keskimääräinen | 95,5 % |
| Hyötysuhde 230 V AC, täydellä kuormalla | 95,5 % |
| Elinikä 120 V AC, täydellä kuormalla +40 °C | 63000 h |
| Elinikä 230 V AC, täydellä kuormalla +40 °C | 121000 h |
| MTBF (IEC 61709) täydellä kuormalla 230 V AC, +40 °C | 493000 h |
Mitat |
|
| Leveys | 48 mm |
| Korkeus | 124 mm |
| Syvyys | 127 mm |
| Paino | 0,835 kg |
Liittimet |
|
| Liittimet | Ruuvi |
| Liitäntä | Monisäikeinen max. 4 mm², yksisäikeinen max. 6 mm² |
Muuta |
|
| Sarja | Dimension C |
| Hyväksynnät | CE, cULus |
| IO-Link | Kyllä |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Rinnankytkentä | Kyllä, katso datasivu. |
| Sarjakytkentä | Kyllä, katso datasivu. |
| Hold-up time 120 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 32 ms |
| Hold-up time 230 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 32 ms |
| IP-luokka | IP20 |
| PFC (EN61000-3-2) | Kyllä, aktiivinen PFC |
| Transienttisuodatin | Kyllä, VDE0160 (750 V, 0,3 ms) |
| Aktiivinen transienttisuodatin | Kyllä |
CP20.242-IOL on korkealaatuinen teholähde, joka perustuu suosittuun CP20 sarjaan. Integroitu IO-Link tarjoaa pääsyn reaaliaikaisiin ja tallennettuihin tietoihin, jotka kertovat teholähteen ja prosessin tilasta.
Teholähde järjestelmän keskipiste, joten se on paljon enemmän kuin vain tehonsyöttö järjestelmälle. Teholähde tallentaa ja kerää suuren määrän tietoa, joka on erityisen mielenkiintoista ja hyödyllistä järjestelmän käyttäjälle ja valmistajalle. Nämä tiedot voivat parantaa järjestelmän käytettävyyttä ja vähentää ylläpito- ja käyttökustannuksia.
Reaaliaikaisten ja tallennettujen tietojen lisäksi teholähde voidaan kytkeä päälle ja pois, asettaa rinnankytkentätilaan sekä saada tietoa eri hälytyksistä IO-Linkin välityksellä.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!