PULS
MiniLine-hakkuriteholähteissä yhdistyvät pieni koko, korkea laatu, pitkäikäisyys, korkea hyötysuhde sekä erinomainen hinta/laatu-suhde.
2-vaiheiset ML90.200 ja ML100.200 soveltuvat kohteisiin, joissa ei ole nollajohdinta. Syöttöjännitealue on laaja 2 x 380-480 V AC.
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännitealue | Wide-range |
| Vaiheiden määrä | 2 |
| Syöttöjännite AC | 380-480 V |
| Min. syöttöjännite AC | 323 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 552 V AC |
| Syöksyvirta 400 V AC, tyypillinen | 36 A |
| Tehokerroin 400 V AC täydellä kuormalla, tyypillinen | 0,6 |
| Verkon taajuus | 50-60 ±6 % |
| Virrankulutus 400 V AC | 0,42 A |
| Syöttövirran tyyppi | AC-DC |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 24 V DC |
| Min. ulostulojännite | 24 V DC |
| Max. ulostulojännite | 28 V DC |
| Ulostulovirta | 3,75 A |
| Teho | 90 W |
| Tehonlasku +60 °C...+70 °C | 2 W/°C |
| Max. Ripple | 50 mV pp |
| Syöttöjänniteregulointi | <20 mV (323-552 V AC) |
| Kuormaregulointi | <240 mV (0-3,75 A) |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -10 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 60 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde 400 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 89,5 % |
| MTBF (IEC 61709) täydellä kuormalla 400 V AC, +40 °C | 1594000 h |
Mitat |
|
| Leveys | 72,5 mm |
| Korkeus | 75 mm |
| Syvyys | 103 mm |
| Paino | 0,36 kg |
Liittimet |
|
| Liittimet | Jousivoima |
| Liitäntä | Monisäikeinen max. 2,5 mm², yksisäikeinen max. 2,5 mm² |
Muuta |
|
| Sarja | Miniline |
| Standardit | Selv: EN60950-1, Pelv: EN60204-1, EN50178 |
| Hyväksynnät | CB, CE, CSA, GL, NEC Class 2, UL |
| Kotelon materiaali | ABS-muovi |
| Rinnankytkentä | Ei sallittu |
| Sarjakytkentä | Ei sallittu |
| Hold-up time 400 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 52 ms |
| IP-luokka | IP20 |
| PFC (EN61000-3-2) | Kyllä |
Hyvän jäähdytyksen varmistamiseksi on suositeltavaa jättää asennuksessa tyhjää tilaa 40 mm yläpuolella ja 20 mm alapuolelle. Sivuille tulisi jättää tyhjää tilaa 5 mm, jos teholähdettä kuormitetaan yli 50 % jatkuvasti. Jos teholähteen vieressä on esim. toinen teholähde, tulisi sivuille jätettävää tilaa kasvattaa 15 mm:iin.
MiniLine-hakkuriteholähteissä yhdistyvät pieni koko, korkea laatu, pitkäikäisyys, korkea hyötysuhde sekä erinomainen hinta/laatu-suhde.
2-vaiheiset ML90.200 ja ML100.200 soveltuvat kohteisiin, joissa ei ole nollajohdinta. Syöttöjännitealue on laaja 2 x 380-480 V AC.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulostulojännite | Syöttöjännite AC | Liittimet | Teho | Ulostulovirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Teholähde 2x380-480 V AC/24-28 V DC, 3,75 A, NEC Class 2
Tuotenumero:
ML90.200
Kopioitu!
|
24 V DC
|
380-480 V
|
Jousivoima
|
90 W
|
3,75 A
|
|
||
Teholähde 2x380-480 V AC/24-28 V DC, 4,2 A
Tuotenumero:
ML100.200
Kopioitu!
|
24 V DC
|
380-480 V
|
Jousivoima
|
100 W
|
4,2 A
|
|
Valitse tuote listalta.