PULS
UBC10.241 DC-UPS koostuu ohjausyksiköstä ja yhdestä integroidusta 5 Ah 12 V akusta. Syöttöjännitteen katkettua akku syöttää automaattisesti kuormaa. Pulsin DC-UPS tarvitsee vain yhden 12 V akun, mikä säästää tilaa ja kustannuksia. Akku on myös vaihdettavissa. Ohjausyksikkö nostaa akun 12 V DC jännitteen 24 V DC:iin. Puskurointiaika voidaan rajoittaa akun säästämiseksi. Latausjännite säätyy lämpötilan mukaan. Ohjausyksikössä on LED-diagnostiikka sekä relelähdöt akun ja ohjausyksikön tilasta. UBC10.241-mallissa on GL- ja ABS-laivaluokitukset.
UBC10.241-N1 malli toimitetaan ilman akkua, akuksi sopii esim. Yuasan NHP5-12.
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännite teholähteeltä | 24 V DC |
| Syöttöjännite akulta | 12 V DC |
| Kytkentäjännite | 22,8 V DC |
| Syöttövirta latauksen aikana | 1,3 A |
| Syöttövirran tyyppi | DC-UPS |
Ulostulo |
|
| Ulostulovirta 24 V DC | 10 A |
| Ulostulojännite puskurointitilassa | 22,25 |
| Lähtöjännite normaalitilassa | 24 V DC |
| Lähtöjännite puskurointitilassa | 22,25 V DC |
| Max. ulostulovirta puskurointitilassa | 10 A (15 A @ 5 s) |
| Max. ulostulovirta normaalitilassa | 15 A |
| Max. Ripple | 20 mV pp |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | 0 °C |
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 40 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde | 97,8 % |
| Elinikä | 137 400 h @ 10 A, 40 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| MTBF (IEC 61709) | 886 000 h @ 10 A, 40 °C |
Mitat |
|
| Leveys | 123 mm |
| Korkeus | 124 mm |
| Syvyys | 119 mm |
| Paino | 2,85 kg |
Liittimet |
|
| Liitäntä | Monisäikeinen max. 4 mm², yksisäikeinen max. 6 mm² |
Muuta |
|
| Hyväksynnät | ABS, CB, CE, CSA, CSA US, EX, GL, IECEx, UL |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Inhibit-tulo (puskuroinnin esto) | Ulkoisella ohjauksella. Min. pulssiaika 250 ms |
| IP-luokka | IP20 |
| Latausaika | Noin 3 h |
| Latausvirta, tyypillinen | 1,5 A |
| Valittavat puskurointiajat | 10 s, 30 s, 1 min, 3 min, 10 min, jatkuva |
| Sallitut akkukoot | 5 Ah |
UBC10.241 DC-UPS koostuu ohjausyksiköstä ja yhdestä integroidusta 5 Ah 12 V akusta. Syöttöjännitteen katkettua akku syöttää automaattisesti kuormaa. Pulsin DC-UPS tarvitsee vain yhden 12 V akun, mikä säästää tilaa ja kustannuksia. Akku on myös vaihdettavissa. Ohjausyksikkö nostaa akun 12 V DC jännitteen 24 V DC:iin. Puskurointiaika voidaan rajoittaa akun säästämiseksi. Latausjännite säätyy lämpötilan mukaan. Ohjausyksikössä on LED-diagnostiikka sekä relelähdöt akun ja ohjausyksikön tilasta. UBC10.241-mallissa on GL- ja ABS-laivaluokitukset.
UBC10.241-N1 malli toimitetaan ilman akkua, akuksi sopii esim. Yuasan NHP5-12.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Hinta | |
|---|---|---|---|
|
DC-UPS 24 V DC, 10 A, 5 Ah akulla
Tuotenumero:
UBC10.241
Kopioitu!
|
|
||
|
DC-UPS 24 V DC, 10 A, ilman 5Ah akkua
Tuotenumero:
UBC10.241-N1
Kopioitu!
|
|
Valitse tuote listalta.