PULS
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Min. syöttöjännite DC | 9,6 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 30 V DC |
Ulostulo |
|
| Max. ulostulovirta | 20 A |
| Ulostulovirta per kanava | Channel 1-4 :1, 2, 3, 4, 6, 8 A |
| Takaisinkytkentä kuormat | 30 V DC |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde | 98 % |
| Elinikä | 268 000 h 4x5 A 40 C |
| MTBF (IEC 61709) | 1 142 000 h 4x5 A 40 C |
Mitat |
|
| Leveys | 23 mm |
| Korkeus | 104 mm |
| Syvyys | 98 mm |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Paino | 0,1 kg |
Liittimet |
|
| Lähtöpuolen liittimet | Push-In |
| Syöttöpuolen liitin | Push-In |
| Liittimet | Push in |
| Max. kaapelin pinta-ala, monisäikeinen | 2,5 mm² |
Muuta |
|
| Hyväksynnät | CE, UL 61010-1 |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| IP-luokka | IP20 |
| Jännitehäviö | 130 mV |
PISA-M on 4-kanavainen elektroninen sulake 12 ja 24 V DC järjestelmiin. Markkinoiden pienin 4-kanavainen elektronin sulake, leveys vain 22,5 mm. Pienestä koostaan huolimatta PISA-M on täynnä erilaisia hyödyllisiä ominaisuuksia. Push-In liittimet mahdollistavat nopean ja helpon asennuksen. Moniväriset LED:t näyttävät kunkin kanavan tilan reaaliajassa. Jokainen kanava on varustettu painikkeilla, joilla voidaan kytkeä lähdöt päälle ja pois, asettaa virta-arvot sekä laukaisukäyrä.
Säädettävän version lisäksi saatavilla on myös kiinteillä virta-arvoilla olevat versiot.
PISA-M 4-kanavaiset eletroniset sulakkeet ovat täydellinen ratkaisu 90 - 480 W sovelluksiin.
Sulakkeet suojaavat komponentit ja johdotukset ylivirroilta ja oikasuluilta sake estävät kalliita jäjestelmävikoja ja seisokkeja. Digitaalisesti koodatun käyttöliittymän avulla ohjaat helposti PISA-M moduuleita ja valvot järjestelmän tilaa.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Liittimet | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
Elektroninen sulake, 4x1-8 A
Tuotenumero:
PISA-M-4ADJ
Kopioitu!
|
Push in
|
|
||
|
Elektroninen sulake, 24 V/4x3,75 A, 12 V/4x4,85 A, NEC Class 2
Tuotenumero:
PISA-M-4CL2
Kopioitu!
|
Push in
|
|
||
|
Tuotenumero:
PISA-M-402
Kopioitu!
|
Push in
|
|
||
|
Tuotenumero:
PISA-M-404
Kopioitu!
|
Push in
|
|
||
|
Tuotenumero:
PISA-M-406
Kopioitu!
|
Push in
|
|
||
|
Elektroninen sulake, 4x1-8A Adjustable
Tuotenumero:
PISA-M-408
Kopioitu!
|
Push in
|
|
Valitse tuote listalta.