PULS
YR40.245 on redundantti-/erotusmoduuli, jota käytetään varmentamaan järjestelmien katkoton syöttö. Se on varustettu yhdellä sisään- ja ulostulolla. YR40.245 max. sisääntulovirta 1x40 A (1x65 A 5s ajan).
YR40.245 soveltuu käytettäväksi Pulsin Dimension sarjan teholähteiden kanssa, paitsi QT40.
Pienten tehohäviöiden ansiosta yksikkö on erittäin kapea, YR40 vain 46 mm. Suuret liittimet mahdollistavat nopean ja turvallisen asennuksen. Laajan hyväksyntäpaketin ansiosta se soveltuu lähes kaikkiin sovelluksiin.
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännite DC | 12-28 V |
| Min. syöttöjännite DC | 8,4 V DC |
| Max. syöttöjännite DC | 36,4 V DC |
| Max. syöttövirta per kanava | 40 A |
| Max. syöttövirta jatkuvalla kuormituksella tai oikosulussa | 65 A |
| Syöttövirran tyyppi | Redundanssimoduulit |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 24 V DC |
| Ulostulovirta | 40 A |
| Max. ulostulovirta | 65 A |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -40 °C |
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 70 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Elinikä | 134000 h @ 1x 40 A, 24 V DC, 40 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| MTBF (IEC 61709) | 6357000 h @ 1x 40 A, 24 V DC, 40 °C |
Mitat |
|
| Leveys | 46 mm |
| Korkeus | 124 mm |
| Syvyys | 127 mm |
| Paino | 0,34 kg |
Muuta |
|
| Sarja | Dimension Y |
| Hyväksynnät | ABS, ATEX, CB, CE, CSA, CSA US, GL, IECEx, UL |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| IP-luokka | IP20 |
| Jännitehäviö | 150 mV |
YR40.245 on redundantti-/erotusmoduuli, jota käytetään varmentamaan järjestelmien katkoton syöttö. Se on varustettu yhdellä sisään- ja ulostulolla. YR40.245 max. sisääntulovirta 1x40 A (1x65 A 5s ajan).
YR40.245 soveltuu käytettäväksi Pulsin Dimension sarjan teholähteiden kanssa, paitsi QT40.
Pienten tehohäviöiden ansiosta yksikkö on erittäin kapea, YR40 vain 46 mm. Suuret liittimet mahdollistavat nopean ja turvallisen asennuksen. Laajan hyväksyntäpaketin ansiosta se soveltuu lähes kaikkiin sovelluksiin.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!