DELTA ELECTRONICS
Delta Electronicsin uudet Chrome II sarjan teholähteet 30, 60 ja 92 W. Ulostulojännitteet 5, 12, 24 ja 48 V DC sekä laaja 85-264 V AC syöttöjännite. Chrome II sarja on standardien IEC/EN 60335-1, IEC 61558-1 ja IEC 61558-2-16 mukainen. Sarja soveltuu rakennusautomaation sovelluksiin sekä kotitalouslaitteisiin.
Sisääntulo |
|
|---|---|
| Syöttöjännite AC | 100-240 V |
| Min. syöttöjännite AC | 85 V AC |
| Max. syöttöjännite AC | 264 V AC |
| Syöksyvirta 230 V AC, tyypillinen | 40 A |
| Verkon taajuus | 50-60 Hz |
| Virrankulutus 120 V AC | 1,1 A |
| Virrankulutus 230 V AC | 0,7 A |
Ulostulo |
|
| Ulostulojännite | 48 V DC |
| Min. ulostulojännite | 43,2 V DC |
| Max. ulostulojännite | 55 V DC |
| Ulostulovirta | 1,25 A |
| Teho | 60 W |
| Min. lämpötila ilman tehonlaskua | -30 °C |
*Invisible Heading* |
|
|---|---|
| Max. lämpötila ilman tehonlaskua | 70 °C |
Hyötysuhde/elinikä/MTBF |
|
| Hyötysuhde | 90 % |
Mitat |
|
| Leveys | 52,5 mm |
| Korkeus | 87,5 mm |
| Syvyys | 55 mm |
| Paino | 0,17 kg |
Liittimet |
|
| Liittimet | Ruuvi |
Muuta |
|
| Hyväksynnät | BSMI, CB, CCC, CE, UKCA, NEC Class 2, REACH, RoHS, TÜV, UL |
| Kotelon materiaali | Muovi |
| Hold-up time 120 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 16 ms |
| Hold-up time 230 V AC, täydellä kuormalla, tyypillinen | 80 ms |
| IP-luokka | IP20 |
Delta Electronicsin uudet Chrome II sarjan teholähteet 30, 60 ja 92 W. Ulostulojännitteet 5, 12, 24 ja 48 V DC sekä laaja 85-264 V AC syöttöjännite. Chrome II sarja on standardien IEC/EN 60335-1, IEC 61558-1 ja IEC 61558-2-16 mukainen. Sarja soveltuu rakennusautomaation sovelluksiin sekä kotitalouslaitteisiin.
Enedo suunnittelee ja kehittää lääkinnälliseen käyttöön tarkoitettuja AC–DC-teholähteitä vaativimpiin terveydenhuollon sovelluksiin.
OEM laajentaa teholähdetarjontaansa yhteistyöllä Eforen kanssa Suomessa ja Baltian maissa
ADEL Systemin CBI60W ja CBI600W ovat älykkäitä DC-UPS-ratkaisuja Ethernet-integraatiolla. Lue lisää!
Adel Systemsin luotettavat energianjatkuvuusratkaisut auttavat yrityksiä varautumaan sähkökatkoksiin ennakolta. Varmistamalla kriittisten järjestelmien ja prosessien jatkuvuuden vältät yllättävät keskeytykset, suojaat liiketoimintasi tuloksen ja säästyt piilokustannuksilta, jotka muuten jäisivät helposti huomaamatta.
PULS on esitellyt uuden sukupolven PLANET-teholähdesarjan, joka asettaa uudet standardit teollisuuden DIN-kiskovirtalähteille yhdistämällä ennätyskorkean hyötysuhteen ja erittäin kompaktin koon.
Delta Electronics on julkaissut uudet Chrome II -teholähteet. Chrome II -sarjan teholähteet on suunniteltu moduulikoteloasennuksiin ja ne sopivat DIN-aukkoon. Lue lisää!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Ulostulojännite | Syöttöjännite AC | Liittimet | Teho | Ulostulovirta | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Teholähde 100-240 V AC/48 V DC, 60 W/1,25 A
Tuotenumero:
DRC-48V060W1RZ
Kopioitu!
|
48 V DC
|
100-240 V
|
Ruuvi
|
60 W
|
1,25 A
|
|
||
Teholähde 100-240 V AC/48 V DC, 92,16 W/1,92 A
Tuotenumero:
DRC-48V100W1RZ
Kopioitu!
|
48 V DC
|
100-240 V
|
Ruuvi
|
92,16 W
|
1,92 A
|
|
Valitse tuote listalta.