AUTOVIMATION
| Ikkunan tiiviste | EPDM |
|---|---|
| IP-luokka | IP67 |
| Korkeus | 85 mm |
| Leveys | 69 mm |
| Linssin halkaisija | 55 mm |
| Max. kameran korkeus | 40 mm |
| Max. kameran leveys | 40 mm |
|---|---|
| Max. liittimen koko | 18,5 mm |
| Paino | 2200 g |
| Pituus | 160 mm |
| Sisäpituus | 151 mm |
Suojakotelo soveltuu 47x29 - 40x40mm kameroille ja tarkoaa IP66- ja IP67-suojausluokan erinomaisella lämmönläpäisyllä. Kotelo on valmistettu erityisesti korroosionkestävästä ruostumattomasta teräksestä (AISI 316L). Pyöreä muotoilu minimoi kulmat, joihin lika tai bakteerit voisivat kerääntyä.
Koteloita on monia eri vaihtoehtoja, joista tuotesivulla mainittu vain muutama. Tutustu oheiseen valintatyökaluun, speksisivuun ja ota yhteyttä OEM myyntiin.
Lisäksi koteloihin on saatava mittava määrä lisätarvikkeita.
Kotelo sopii mm. Antelope Nano, AVT Manta, Basler Bip2, Dalsa Genie Nano, Baumer VLG-23C, Cognex Insight 8000, Flir Grashopper, IDS UI-5540SE, Ikegami MKC-750UHD, Imaging Source DxK 24UP031, Jai CM-040 GE, Keyence CA-HX200M, Matrix Vision BlueCOUGAR-X, PCO Pixelfly, Sentech GigE Vision, Smartek GC2, Toshiba IK-HD1 ja monille muille kameroille.
Autovimationin Dolphin&Shark on korkealaatuinen ruostumattomasta teräksestä valmistettu kamerakotelosarja on erinomainen vaihtoehto erityisesti korkeaa hygieniatasoa vaativille aloille, kuten lääke- ja elintarviketeollisuudelle.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Logistiikka muuttuu nopeasti, ja yritykset tarvitsevat entistä tehokkaampia ratkaisuja. Konenäkö automatisoi tavaravirtojen käsittelyä, nopeuttaa prosesseja ja vähentää virheitä.
Teollisuusympäristöissä tapahtuvat räjähdykset voivat aiheuttaa vakavia vahinkoja sekä ihmisille että omaisuudelle. ATEX varmistaa, että sekä laitteet että työprosessit on suunniteltu minimoimaan nämä riskit ja luomaan turvallinen työympäristö.