AUTOVIMATION
| Ikkunan tiiviste | FPM |
|---|---|
| IP-luokka | IP66 |
| Korkeus | 66 mm |
| Kotelon materiaali | Anodisoitu alumiini |
| Leveys | 66 mm |
| Linssin halkaisija | 55 mm |
| Max. kameran korkeus | 53 mm |
| Max. kameran leveys | 39 mm |
|---|---|
| Max. liittimen koko | 26,5 mm |
| Paino | 660 g |
| Pituus | 190 mm |
| Sisäpituus | 178 mm |
Geckon kotelo on samankokoinen kuin Salamander, mutta ohuemman seinämän takia se tarjoaa hieman enemmän tilaa kameroille, jotka eivät sovi Salamander koteloon.
Koteloita on monia eri vaihtoehtoja, joista tuotesivulla mainittu vain muutama. Tutustu oheiseen valintatyökaluun, speksisivuun ja ota yhteyttä OEM myyntiin.
Omat kotelot myös Flir ja Tamron MP1010M kameroille. Lisäksi koteloihin on saatava mittava määrä lisätarvikkeita.
Kotelo sopii mm. For Flir Ax5, Vision Components VC4xxx, Tamron MP1010M ja IDS UI-3590LE kameroille.
Autovimationin Dolphin&Shark on korkealaatuinen ruostumattomasta teräksestä valmistettu kamerakotelosarja on erinomainen vaihtoehto erityisesti korkeaa hygieniatasoa vaativille aloille, kuten lääke- ja elintarviketeollisuudelle.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Logistiikka muuttuu nopeasti, ja yritykset tarvitsevat entistä tehokkaampia ratkaisuja. Konenäkö automatisoi tavaravirtojen käsittelyä, nopeuttaa prosesseja ja vähentää virheitä.
Teollisuusympäristöissä tapahtuvat räjähdykset voivat aiheuttaa vakavia vahinkoja sekä ihmisille että omaisuudelle. ATEX varmistaa, että sekä laitteet että työprosessit on suunniteltu minimoimaan nämä riskit ja luomaan turvallinen työympäristö.