NEOUSYS
| Kaapeli | 10GBASE-T: CAT6a (100 m) tai CAT6 (55m), 5Gbps NBASE-T: CAT6 (100m), 2.5Gbps NBASE-T: CAT5e (100m) |
|---|---|
| Korkeus | 111,2 mm |
| Leveys | 167,7 mm |
| Liitäntä - Ethernet | 2x 10 GbE |
| Max. käyttölämpötila | 60 °C |
| Min. käyttölämpötila | 0 °C |
|---|---|
| Piirisarja | Intel X550-AT2 |
| PoE tuki | IEEE 802.3at-2009 PoE+ 25.5 W/portti, porttikohtainen virranhallinta |
| Väylä | Gen3 PCI Express x4 |
Neousys Technologyn PCIe-PoE550X on kustannustehokas ja monipuolinen ratkaisu 10GBASE-T verkkosovelluksiin. Sen kehittyneisiin ominaisuuksiin kuuluvat mm. 25.5W/portti PoE+ ominaisuus porttikohtaisella on/off hallinnalla, 15.5 KB jumbo frame, NIC teaming, sekä IEEE 1588 (PTP) tuki.
10GBASE-T hyödyntää parikierrettyä kuparikaapelia sekä RJ45-liitäntää, mikä edesauttaa pitämään 10Gb-verkon kustannukset alhaisina. PCIe-PoE550X mahdollistaa täyden 10Gbps yhteyden jopa 100m päähän tavanomaisen CAT6a-kaapelin kanssa, tai 55m päähän CAT6-kaapelin kanssa. Se tukee myös tulevaa NBASE-T standardia, joka mahdollistaa 2.5Gbps yhteyden CAT5e- tai 5Gbps yhteyden CAT6-kaapelilla jopa 100m etäisyydelle. Se on myös taaksepäin 1000BASE-T-yhteensopiva, mikä mahdollistaa kortin käyttämisen yhdessä olemassa olevien Gigabit Ethernet-laitteiden kanssa.
Luotettava datan siirto kameran ja tietokoneen välillä on yksi kuvantamisjärjestelmän kulmakivistä. Valikoimistamme löytyy Baslerin GigE-liitäntäkortit!
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
Valikoimistamme löytyy tuoteratkaisuja kuljetinlinjastoihin ja tuotteiden laaduntarkkailuun. Kysy miten voimme auttaa sinua!
Logistiikka muuttuu nopeasti, ja yritykset tarvitsevat entistä tehokkaampia ratkaisuja. Konenäkö automatisoi tavaravirtojen käsittelyä, nopeuttaa prosesseja ja vähentää virheitä.
Teollisuusympäristöissä tapahtuvat räjähdykset voivat aiheuttaa vakavia vahinkoja sekä ihmisille että omaisuudelle. ATEX varmistaa, että sekä laitteet että työprosessit on suunniteltu minimoimaan nämä riskit ja luomaan turvallinen työympäristö.