HELU
Kompaktit LED valaisimemme todella ovat nimensä arvoisia. Pienikokoiset ja helposti käsiteltävät valaisimet, jotka voidaan hyvin mukauttaa vaihtelevien vaatimusten mukaan, tinkimättä valaistuksen laadusta. Anodisoidussa alumiinikotelossa on IP67-suojausluokka, joten se on kestää roiskuvan nesteen ja pölyn. Se on myös suunniteltu kestämään kaikkein vaikeimpien sovelluksten haasteet.
Kompaktien valaisimien mukana tulee M8-liitin vakiona. Linssinä voit valita diffusoivan akryyli- tai turvalasin.
| IP-luokka | IP67 |
|---|---|
| Korkeus | 17,5 mm |
| Kotelon materiaali | Alumiini |
| Lasin materiaali | Diffusoiva akryyli |
| Leveys | 25 mm |
| Liitin | M8 |
| Lumen | 402 lm |
| Max. käyttölämpötila | 45 °C |
| Min. käyttölämpötila | -20 °C |
|---|---|
| Pituus | 105 mm |
| Syöttöjännite | 24 V DC |
| Tehonkulutus | 3,5 W |
| Värilämpötila | 5700 K |
| Värintoisto | ≥80 |
Kompaktit LED valaisimemme todella ovat nimensä arvoisia. Pienikokoiset ja helposti käsiteltävät valaisimet, jotka voidaan hyvin mukauttaa vaihtelevien vaatimusten mukaan, tinkimättä valaistuksen laadusta. Anodisoidussa alumiinikotelossa on IP67-suojausluokka, joten se on kestää roiskuvan nesteen ja pölyn. Se on myös suunniteltu kestämään kaikkein vaikeimpien sovelluksten haasteet.
Kompaktien valaisimien mukana tulee M8-liitin vakiona. Linssinä voit valita diffusoivan akryyli- tai turvalasin.
Saavuttaaksesi parhaan mahdollisen tuloksen konenäköjärjestelmillä, oikeanlainen valaistus on välttämätöntä. Tutustu oppaaseen!
Baslerin visiosovellusten valaisinvalikoima on kasvanut yhteensä 200:lla uudella tuotteella. Tutustu!
Konenäköjärjestelmän yksi tärkeimmistä osa-alueista on valaistus. Valaisinkomponenttien lisäksi tarvitaan useimmiten ylimääräistä kehitystyötä sekä valaistuksen hallintaohjelmistoja.
Pinta-asennettavat ELN- ja SL-sarjojen valaisimet ovat nyt saatavilla myös RGBW-versioina.
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Lasin materiaali | Hinta | |
|---|---|---|---|---|
|
105 kompaktivalaisin PMMAd-M8-57
Tuotenumero:
15070132
Kopioitu!
|
Diffusoiva akryyli
|
|
||
|
105 kompaktivalaisin ESGd-M8-57
Tuotenumero:
15070136
Kopioitu!
|
Diffusoiva lasi
|
|
Valitse tuote listalta.