| Eristysluokka | E (120°C) |
|---|---|
| IP-luokka | IP00 |
| Iskun pituus | 5 mm |
| Jännitetyyppi | DC |
| Kokonaispaino | 40 g |
| Käyttösykli | 33 % |
|---|---|
| Max. jännite DC | 12 V |
| Min. jännite DC | 6 V |
| Teho | 9 W |
ERDI sarjan solenoideissa isku alkuasennosta loppuasentoon on toteutettu elektromagneettisesti. Paluu alkuun toteutetaan käänteisellä pulssilla yhdistettynä ulkoiseen voimaan tai jouseen.
Nafsalla on pitkä kokemus soleneista ja elektromagneeteista. Heiltä löytyy laaja valikoima monia standardituotteita, mutta myös räätälöinti on mahdollista.
Nafsa on vuonna 1996 perustettu Espanjalainen solenoidi -ja elekromagneettivalmistaja. Heillä on pitkä kokemus solenoidien ja elektromagneettien suunnittelusta, valmistuksesta ja myynnistä.
iguksen ainutlaatuinen DNV GL -hyväksyntäjärjestelmä elektroniikkakaapeleille tarjoaa käyttäjälle monenlaisia etuja.
Kaapeleiden valmistuksessa on olemassa useampia erilaisia tapoja jolla jolla johtimet kierretään. Datakaapeleiden valmistuksessa käytetään kolme erilaista tapaa : kerroksittain kierretyt johtimet, parikierretyt johtimet (twisted pair) sekä nelikierre (star-quad).
Olemme mukana Pohjoinen Teollisuus -messuilla! Tule juttelemaan ja tutustumaan uutuuksiin osastolle 849!
Tutustu koneturvallisuuden keskeisiin komponentteihin, kuten turva-aitoihin, valoverhoihin ja turvalaserskannereihin. Löydä oikeat ratkaisut meiltä!
|
|
|
|
|
|
||
|---|---|---|---|---|---|---|
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
||
|
|
|
|
|
|
| Suosikit | Tilausnumero: | Eristysluokka | IP-luokka | Iskun pituus | Kokonaispaino | Käyttösykli | Max. jännite DC | Teho | Hinta | |
|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
|
Solenoidi
Tuotenumero:
ERDI15
Kopioitu!
|
E (120°C)
|
IP00
|
5 mm
|
40 g
|
33 %
|
12 V
|
9 W
|
|
||
|
Solenoidi
Tuotenumero:
ERDI35-06/CC
Kopioitu!
|
Y (90°C)
|
IP40
|
6 mm
|
175 g
|
20 %
|
48 V
|
28 W
|
|
Valitse tuote listalta.